Сексология и сексуални проблеми

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани с психология, психиатрия и сексология, да споделяте мнения и да получите съвет.

Re: Д-р Тодор Еров - сексология и сексуални проблеми

Мнениеот adlinski » 26 Апр 2013, 14:37

добър ден :) на 26 години съм, през пубертета претърпях една злополука :( когато тренирах паднах върху тестисите си и сега не мога да свършвам но се възбуждам и има моменти на месец веднъж свършвам докато спя :(( с нещо може ли да ми помогнете какво да консумирам например защото имам чувството че семенниците ми произвеждат малко количество сперма. ще очаквам вашият отговор
adlinski
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Апр 2013, 14:26

Re: Д-р Тодор Еров - сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 02 Май 2013, 20:28

adlinski написа:добър ден :) на 26 години съм, през пубертета претърпях една злополука :( когато тренирах паднах върху тестисите си и сега не мога да свършвам но се възбуждам и има моменти на месец веднъж свършвам докато спя :(( с нещо може ли да ми помогнете какво да консумирам например защото имам чувството че семенниците ми произвеждат малко количество сперма. ще очаквам вашият отговор

Количеството отделена сперма няма нищо общо с ерекцията. Ако смятате, че проблемът е свързан с травмата, трябва да се обърнете към уролог. Ако урологът изключи заболяване, ще дойдете на консултация при мен. Телефонът ми е 0899 859 072.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Д-р Тодор Еров - сексология и сексуални проблеми

Мнениеот trada » 06 Май 2013, 18:07

zdraveite d-r Erov moiat problem e 4e ne moga da se podmokria po vreme na seks i ne sam izpitvala naslada ot polovia kontakt do sega a sam na 30 godini tova normalno li e.izpitvam dori bolka po vreme na samia kontakt.

- Еректилни дисфункции - проблеми с ерекцията.
- Преждевременна и бърза еякулация.
- Намалено либидо - слабо сексуално желание.
- Проблеми свързани със сексуалното общуване.
Повече за мен и моята практика можете да научите от профила ми в Справочник Фрамар!

Ще очаквам вашите въпроси![/quote]
trada
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Май 2013, 17:59

Re: Д-р Тодор Еров - сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Ownex » 06 Май 2013, 21:01

Здравей Тодор Еров,
Момче на 15 години съм. Започнах на 13 да маструбирам по често и на 14 година някъде вече всеки ден маструбирах понякога даже по 2-пъти. Сега се сдържам по 5 дена с ГОЛЕМИ УСИЛИЯ и накрая пак почвам
Имам и тези симптоми http://psyhoterapevt...azstroistvo.php
Може би ще потърся помощ и от психотерапевт,но ако може да ми кажете дали е нормално толкова маструбиране и как да подтисна това сексуално желание.
Кажете нещо по въпроса Моля Ви.
Ownex
 
Мнения: 5
Регистриран на: 06 Май 2013, 20:59

Re: Д-р Тодор Еров - сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Ownex » 06 Май 2013, 21:23

объркал съм сайта ето го : http://psyhoterapevt.info/obsesivno-kom ... oistvo.php
Ownex
 
Мнения: 5
Регистриран на: 06 Май 2013, 20:59

Re: Д-р Тодор Еров - сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 09 Май 2013, 22:47

Ownex написа:Здравей Тодор Еров,
Момче на 15 години съм. Започнах на 13 да маструбирам по често и на 14 година някъде вече всеки ден маструбирах понякога даже по 2-пъти. Сега се сдържам по 5 дена с ГОЛЕМИ УСИЛИЯ и накрая пак почвам
Имам и тези симптоми http://psyhoterapevt...azstroistvo.php
Може би ще потърся помощ и от психотерапевт,но ако може да ми кажете дали е нормално толкова маструбиране и как да подтисна това сексуално желание.
Кажете нещо по въпроса Моля Ви.


Нормално е на тази възраст да се мастурбира. Някои момчета мастурбират често, други по-рядко, а други - въобще не мастурбират. Ежедневната мастурбация не означава, че човек има някакъв проблем с психиката. Това може да се дължи обикновено на характера на индивида.

За да се избегне прекалената мастурбация (повече от 1 път дневно) е желателно човек да ангажира своето внимание с други занимания като спорт, разходки, срещи с приятели, флиртуване с приятелки, срещи с момичета, четене на книги, кино.

Ако това състояние се засилва и мастурбацията е няколко пъти дневно, то тогава може да се потърси помощта на психотерапевт. Но според мен нямате нужда от такава помощ, всичко е въпрос на време. Обикновено с началото на половия живот е нормално мастурбациите да намаляват за сметка на контактите с партньорката.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Д-р Тодор Еров - сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 09 Май 2013, 22:52

[quote="trada"]zdraveite d-r Erov moiat problem e 4e ne moga da se podmokria po vreme na seks i ne sam izpitvala naslada ot polovia kontakt do sega a sam na 30 godini tova normalno li e.izpitvam dori bolka po vreme na samia kontakt.

Моят съвет е първоначално да посетите гинеколог, за да се изключи гинекологично заболяване. Тъй като при някои състояния е възможно да има намалено овлажняване или сухота. След като се изключи такъв, е желателно известно време при вашите контакти да използвате лубриканти като например Глайтенгелен.

Между впрочем, препоръчвам с вашия партньор да наблягате повече на любовните игри, за да получите добра възбуда преди осъществяването на половия акт т.е. да не бързате с него.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Д-р Тодор Еров - сексология и сексуални проблеми

Мнениеот silver_surfer9 » 15 Май 2013, 17:09

Здравейте д-р Еров!
Аз също имам проблем с еякулацията - прекалено бързо еякулирам :( Ползвам презарвативи Durex Perfomra, но понякога и те не помагат. Имало е случаи да свърша за по малко от минута.
silver_surfer9
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Май 2013, 17:04

Re: Д-р Тодор Еров - сексология и сексуални проблеми

Мнениеот mar7ooo_92 » 29 Май 2013, 12:27

Здравейте д-р Еров!

Аз съм момче на 21 години имам сериозна връзка, но имам проблем с преждевременната еякулация. Чел съм много, но до сега не ми е помогнало нищо. Приятели ме посъветваха да пробвам със задържащ спрей или с Лидокаин. Вие какво бихте ме посъветвали, да пробвам ли задържащ спрей или лидокаин, защото се чувствам неудобно като не можем с приятелката ми да се насладим на цялото изживяване?

Поздрави!
mar7ooo_92
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Май 2013, 12:21

Re: Д-р Тодор Еров - сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 03 Юни 2013, 21:17

silver_surfer9 написа:Здравейте д-р Еров!
Аз също имам проблем с еякулацията - прекалено бързо еякулирам :( Ползвам презарвативи Durex Perfomra, но понякога и те не помагат. Имало е случаи да свърша за по малко от минута.

Това е често срещан проблем, но за да преценя дали имате нужда от медикаментозно лечение, трябва да направим консултация. Номерът ми е 0899 859 072
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

ПредишнаСледваща

Назад към Психология, психиатрия и сексология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта