Шоколадови яйца Хари Потър - как да убедя детето ми да не иска всеки ден

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Шоколадови яйца Хари Потър - как да убедя детето ми да не иска всеки ден

Мнениеот Тонина95 » 12 Юли 2023, 06:32

Имам проблем с яйцата KinderJoy - Harry Potter, който вярвам, че е общ за много родители. Детето ми иска да му купувам от яйцата в индустриални количества, защото "събира играчките". Това са 6-7 лева всеки ден, които не отиват на най-доброто място на света.
Да, много се забавлява с играчките и си играе постоянно, тема за разговор са между всички деца и си разменят постоянно.
Но, заради шоколадовите яйца и рязко е повишил дневната доза сладко. Веднъж опитах, жива захар :shock:
Не ми е заради похарчените пари, това не е от значение. Но всеки ден по 3 шоколадови яйца в повече е много за едно дете.
Започнах да купуваме само за да извадим играчката и да хвърлим останалото, но това е тъпо решение.
Има ли го при вас този проблем и как убеждавате детето да не иска всеки ден шоколадово яйце с Хари Потър?
Мога да забраня и в момента почти съм го направила.
Мога да говоря и го правя ежедневно, но поради възрастта не срещам особено разбиране.
Освен искрено да се надявам и това да отмине и то по-бързо.
При вас как е, мами и татковци?
Тонина95
 
Мнения: 19
Регистриран на: 20 Юни 2020, 15:49

Re: Шоколадови яйца Хари Потър - как да убедя детето ми да не иска всеки ден

Мнениеот CinemaFreak » 12 Юли 2023, 11:12

Аз не мога да успея, всеки мой аргумент се сблъсква със стена от нежелание да ме разберат. Горе-долу до 1-2 яйца на седмица го докарваме.
CinemaFreak
 
Мнения: 86
Регистриран на: 26 Фев 2018, 10:34

Re: Шоколадови яйца Хари Потър - как да убедя детето ми да не иска всеки ден

Мнениеот varlam » 12 Юли 2023, 21:06

От няколко дни в целия град няма нито едно яйце. Казват, че свръхинтересът довел до бързо изчерпване и в България вече яйца Хари Потър нямало, чакали внос. Голям майтап и жалко за нас, че едно яйце от шоколад с играчки може да ни докара до лудост.
varlam
 
Мнения: 205
Регистриран на: 08 Апр 2011, 15:55

Re: Шоколадови яйца Хари Потър - как да убедя детето ми да не иска всеки ден

Мнениеот Karlovo » 13 Юли 2023, 09:55

Такива яйца са твърдо забранени у нас. Прекалено много шоколад и са безсмислено скъпи за парченца от пластмаса, които отиват в кофата. Вероятно съм една идея по-строг, но вярвам, че е от полза за моето семейство.
Karlovo
 
Мнения: 8
Регистриран на: 28 Яну 2023, 21:19


Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта