Ще празнувате ли Хелоуин?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Пречи ли Хелоуин на Деня на народните будители? Трябва ли да ги противопоставяме?

Мнениеот Пламена И. » 30 Окт 2019, 17:53

За поредна година в училището на моето дете провеждат кампания против празнуването на Хелоуин. Според учителите този празник измества вниманието от Деня на народните будители. Не съм съгласна! Първо това са две различни дати и второ не мисля, че единия празник пречи на другия. Какъв е проблемът децата да се позабавляват на Хелоуин и на другия ден да почетат народните будители? Защо трябва да го има това противопоставяне? За мен това е поредния повод да мразим нещо и да се чувстваме патриоти. Децата обичат празниците и искрено се забавляват на Хелоуин. Защо трябва да им отнемаме тази радост? Разбира се, живеем в демократично общество и всеки има право на мнение, но според мен трябва да възпитаваме децата в толерантност, а не в омраза. Вие на какво мнение сте?
Пламена И.
 
Мнения: 164
Регистриран на: 07 Окт 2019, 11:23

Re: Пречи ли Хелоуин на Деня на народните будители? Трябва ли да ги противопоставяме?

Мнениеот marchinko73 » 30 Окт 2019, 18:28

Ами прави са хората! Какъв празник е Хелоуин? Имаме си достатъчно български празници. И патриотизъм не се възпитава с чуждопоклоничество. Тъй мисля аз!
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Пречи ли Хелоуин на Деня на народните будители? Трябва ли да ги противопоставяме?

Мнениеот gg_gg » 31 Окт 2019, 11:30

Пламена И. написа:За поредна година в училището на моето дете провеждат кампания против празнуването на Хелоуин. Според учителите този празник измества вниманието от Деня на народните будители. Не съм съгласна! Първо това са две различни дати и второ не мисля, че единия празник пречи на другия. Какъв е проблемът децата да се позабавляват на Хелоуин и на другия ден да почетат народните будители? Защо трябва да го има това противопоставяне? За мен това е поредния повод да мразим нещо и да се чувстваме патриоти. Децата обичат празниците и искрено се забавляват на Хелоуин. Защо трябва да им отнемаме тази радост? Разбира се, живеем в демократично общество и всеки има право на мнение, но според мен трябва да възпитаваме децата в толерантност, а не в омраза. Вие на какво мнение сте?


Не мисля, че Хелуин пречи с нещо на хората. В Сащ се празнува например Свети Патрик въпреки че е ирландски празник и не съм чувал на някой да му пречи.
В България никой не кара на сила да се празнува какъвто и да е празник. Всеки има право да си празнува, каквото реши. Проблема е че в България има хора искащи народа да мисли по един и същи начин, да изглежда по един и същи начин, да прави това което и те правят и с една дума с нищо да не се различава от тях. Това мислене трябва да се пречупи.
gg_gg
 
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Окт 2019, 11:05

Re: Пречи ли Хелоуин на Деня на народните будители? Трябва ли да ги противопоставяме?

Мнениеот marchinko73 » 01 Ное 2019, 21:10

gg_gg написа:
Пламена И. написа:За поредна година в училището на моето дете провеждат кампания против празнуването на Хелоуин. Според учителите този празник измества вниманието от Деня на народните будители. Не съм съгласна! Първо това са две различни дати и второ не мисля, че единия празник пречи на другия. Какъв е проблемът децата да се позабавляват на Хелоуин и на другия ден да почетат народните будители? Защо трябва да го има това противопоставяне? За мен това е поредния повод да мразим нещо и да се чувстваме патриоти. Децата обичат празниците и искрено се забавляват на Хелоуин. Защо трябва да им отнемаме тази радост? Разбира се, живеем в демократично общество и всеки има право на мнение, но според мен трябва да възпитаваме децата в толерантност, а не в омраза. Вие на какво мнение сте?


Не мисля, че Хелуин пречи с нещо на хората. В Сащ се празнува например Свети Патрик въпреки че е ирландски празник и не съм чувал на някой да му пречи.
В България никой не кара на сила да се празнува какъвто и да е празник. Всеки има право да си празнува, каквото реши. Проблема е че в България има хора искащи народа да мисли по един и същи начин, да изглежда по един и същи начин, да прави това което и те правят и с една дума с нищо да не се различава от тях. Това мислене трябва да се пречупи.


Много се извинявам, обаче не виждам що трябва да правим сравнения с САЩ, Русия, Англия и която и да било друга държава. Още повече, че американците са сбирщина отвсякъде - включително и от Ирландия, така че примерът не е уместен. Те са с 200 години история, ние сме с 1300! Ние сме си българи и трябва да си държим на българското иначе ще ни затрият като народ... то вече се е почнало!
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Пречи ли Хелоуин на Деня на народните будители? Трябва ли да ги противопоставяме?

Мнениеот Паулу Коелюв » 01 Ное 2019, 21:32

Макар че сравнението с празника на Св. Патрик и на мен ми се струва малко неуместно, съм съгласен, че Хелоуин не пречи на никого да отбелязва Деня на народните будители. В това се състои и идеята на демокрацията - всеки прави, каквото реши за необходимо, стига да не пречи на другия. Едва ли някакъв маскарад, който забавлява децата може да засенчи славата на нашите будители и да отнеме от почитта и признателността на народа към тях.
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09

Re: Пречи ли Хелоуин на Деня на народните будители? Трябва ли да ги противопоставяме?

Мнениеот zlati1459 » 06 Ное 2019, 13:42

Не мисля, че пречи. Нека се забавляват децата , щом това им носи радост и ги влече. Не виждам някой какво толкова упорито се противопоставят и се палят.
zlati1459
 
Мнения: 53
Регистриран на: 05 Ное 2019, 10:37

Предишна

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта