Помощ! Щитовидната ми жлеза обърква живота ми!

Помощ! Щитовидната ми жлеза обърква живота ми!

Мнениеот svetlozara » 11 Мар 2016, 14:41

Здравейте! Имам проблем, с който се боря от години. Лекувана съм от намалена функция на щитовидната жлеза (хипотиреоидизъм). В един период нещата се бяха поуспокоили, бях се отървала от значително количество килограми, чувствах се нормално. След това обаче се появи един ужасен източник на стрес и негативни емоции, заради което отново напълнях доста, но и ми се появи тремор на крайниците, сърцебиене, изпотяване и лабилна психика. Последните ми изследвания сочат за обратното - хиперфункция на жлезата и ниско TSH. Лекарката ме посъветва да изчакам месец и нещо, за да се изчисти организмът ми от приемания Еутирокс, а след това да пуснем нови изследвания, за да проверим дали става дума за гуша, Хашимото или нещо друго. Някой от вас има ли подобни проблеми и как се справяте с тях?
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Помощ! Щитовидната ми жлеза обърква живота ми!

Мнениеот rabotnata pchela » 11 Мар 2016, 15:00

Това е много гадно! :( Надявам се да успееш да намериш лечение, не е ли почти невъзможно да се премине от едното състояние в другото?!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Помощ! Щитовидната ми жлеза обърква живота ми!

Мнениеот svetlozara » 11 Мар 2016, 15:12

Ами и ендокриноложката каза, че е много рядко да се премине от едното в другото и дори спомена за предозиране с медикамент, но ми се струва малко вероятно. :/
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Помощ! Щитовидната ми жлеза обърква живота ми!

Мнениеот pavleta » 11 Мар 2016, 15:52

Мой приятел е с Хашимото и пие хапчета, ще ги пие цял живот, друг начин няма. Но като се поддържа добра диета - той почти не яде месо, набляга на постните манджи и плодовете, много спортува - и нещата се нормализират.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Помощ! Щитовидната ми жлеза обърква живота ми!

Мнениеот Pipilota » 11 Мар 2016, 15:54

pavleta написа:Мой приятел е с Хашимото и пие хапчета, ще ги пие цял живот, друг начин няма. Но като се поддържа добра диета - той почти не яде месо, набляга на постните манджи и плодовете, много спортува - и нещата се нормализират.

Това си е направо мъчение. :mrgreen: Особено ако не си готов на такава промяна. Според мен не е много трудно да се контрлират действията на щитовида, стига да се намери кадърен ендокринолог, който да предпише правилното лечение.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Помощ! Щитовидната ми жлеза обърква живота ми!

Мнениеот Kaya » 11 Мар 2016, 18:14

Надявам да нямаш усложнения! Трябва да се довериш на ендокринолога си и да намерите решение, но нали знаеш, че паниката е най-лошия съветник :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Помощ! Щитовидната ми жлеза обърква живота ми!

Мнениеот aleksandra.marinova » 11 Мар 2016, 19:51

И аз съм страшно зле с щитовидната жлеза от около година и половина.Преди това бях горе-долу добре/с Хашимото съм от 10 години/,не знам какво стана.Пияогромни дози Еутирокс и TSH ми е мноооого ниско.Ендокринолозите ми казват,че съм в лекарствена тиреотоксикоза,но с изклчение на страшното сърцебиене,симптоите ми са на хипотиреоидизъм,а и ако намаля дозата,става още по-зле.Ужасно е,нещо ми е оъркан организма,имам чувството,че хормоните по неясна причина не ми действат,въпреки,че ги има.Ако научиш нещо,пиши!
aleksandra.marinova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Мар 2016, 19:29

Re: Помощ! Щитовидната ми жлеза обърква живота ми!

Мнениеот rabotnata pchela » 12 Мар 2016, 10:48

Ужас направо, с толкова проблеми с щитовидните жлези на толкова млади хора, хормоните ни вярно са сбъркани. Но аз си мисля, Еутироксът не е ли за понижаване на нивата на TSH?
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Помощ! Щитовидната ми жлеза обърква живота ми!

Мнениеот steliveni » 13 Мар 2016, 02:09

Здравейте!!Аз имам проблеми с щитов жлез.При мен е хиперфункция или базедова болест.Слава богу не се появиха никакви външни признаци.Това при мен е от декември миналата година.В началото пих силни дози пропицил,като съответно всеки месец лекарката ми ги намаляше след правене на необходимите изследвания.Бях много зле и бях отслабнала много .Сега вече се чувствам много по - добре ,само Т4 ми падна малко под нормата,но лекарката ми каза че това било нормално.Не знам дали е нормално ,но се чувствам наистина много добре.Вече пия по 1 хапче на ден пропицил и 1 пропранолол за сърцето.Моят съвет е да се обърнете към добър ендокринолог.Ако лечението ви не е правилно е нормално да се получава така и шега с хормоните не бива.
steliveni
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Мар 2016, 02:00

Re: Помощ! Щитовидната ми жлеза обърква живота ми!

Мнениеот Jeanne » 14 Мар 2016, 00:58

За щитовидната жлеза - отиди при Бай Таню в Гълабово, обл. Нова Загора. Той провежда импулсна терапия. Процедурата е много бърза и струва 10 лв. Но се ходи всеки месец, до като той каже че си здрава. Може да му вярваш. Моето подобрение е много голямо, но имам да ходя още 3-4 пъти. Други около мен също са доволни и смятаме че той ще ни излекува. Много хора е излекувал.
Успех!
Jeanne
 
Мнения: 6
Регистриран на: 14 Мар 2016, 00:49

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с ендокринология и болести на обмяната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron