Синдром на Рейно

Синдром на Рейно

Мнениеот Dr Tenko Tenev » 16 Фев 2018, 12:55

Заболяване, при което се наблюдава характерен трицветен феномен на пръстите на ръцете, като в началото побеляват, след това посиняват и накрая стават червени. Обикновено е съпроводено с болка и изтръпване в пръстите, а в по тежките стадии с развитие на ранички по пръстите, опадане или чупливост на ноктите. Жените са по-често засегнати. Резките температурни промени на излагане на крайниците, някои системни заболявания, стресът водят до по-чести епизоди и по -тежко протичане на заболяването.

На вашите въпроси отговаря д-р Тенко Тенев - специалист по съдова хирургия.


Повече информация за д-р Тенко Тенев можете да намерите в справочник Фрамар
Аватар
Dr Tenko Tenev
 
Мнения: 24
Регистриран на: 16 Фев 2018, 13:13

Re: Синдром на Рейно

Мнениеот simona.oreshkova » 26 Фев 2019, 14:28

Здравейте, от няколко месеца ми изтръпват пръстите на ръцете. От скоро мина само на лявата ръка, а на дясната показалеца ми е студен и ме боли. Особено като изляза на вън или си измия ръцете със студена вода. Незнам при съдов хирург или при невролог трябва да отида.
simona.oreshkova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Фев 2019, 14:23

Re: Синдром на Рейно

Мнениеот Dr Tenko Tenev » 26 Фев 2019, 23:25

Здравейте , при тази симптоматика която казвате е малко вероятно да се говори за с-м на Рейно . Посетете първо невролог и ако няма неврологична компонента тогава ще направим ултразвуково изследване на съдовете и капиляроскопия.
Аватар
Dr Tenko Tenev
 
Мнения: 24
Регистриран на: 16 Фев 2018, 13:13

Re: Синдром на Рейно

Мнениеот chrom » 27 Апр 2020, 22:22

Здравейте д-р Тенев, кое от двете лекарства е по ефикасно при синдром на рейно (краката)?
Пентоксифарм или Дузофарм?
chrom
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Апр 2020, 22:15


Назад към Съдова хирургия - онлайн консултация

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта