Какво мислите за Slow food?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Какво мислите за Slow food?

Мнениеот Тъжна Луна » 23 Мар 2018, 15:36

Само на мен ли ми се струва странно това,че въпросното "бързо Едене" не означава буквално бързо ядене и автоматично обратното бавно ядене.. Какви са тия глупости.. не е ли идеята в приготовлението и съдържанието на храната, а не в това дали я гълташ като някакво пиле или я преживяш като крава??? и до колкото аз съм запозната Slow food е движение, което е създадено през 1989 година.. манджа с грозде дами и господа :mrgreen:
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Какво мислите за Slow food?

Мнениеот Pipilota » 23 Май 2018, 09:53

Slow Food не мисля, че е точно бързината и бавното хранене, а по-скоро качественат ахрана, антипод на фаст фууд-а който намираме по закусвалните, а именно качествена храна, на която да отделим време да приготвим, да консумираме с наслада, а не просто да се нахвърлим, за да запълним корема си, без значение как.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какво мислите за Slow food?

Мнениеот Elica » 23 Май 2018, 12:35

Това е нещо, към което всички да се стремим. В ерата на бързото хранене, да се обърне внимание на полезните и здравословни храни, да се стремим да избираме естествената цяла храна, вместо преработените варианти.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Какво мислите за Slow food?

Мнениеот Anka » 23 Май 2018, 16:32

Екологична, чистя и истинска храна, кой не би искал да се храни по този начин, но проблемът е, че в момента животът ни е много забързан и затова резултатът е, че търсим постоянно начини да се храним по най-бързия начин.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Предишна

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта