Какво мислите за Slow food?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Какво мислите за Slow food?

Мнениеот tweety » 21 Ное 2011, 12:47

След като Fast Food е толкова спрягана тема, на преден план излезе Slow Food. Ако бързото хранене е толкова вредно, то бавното прави ли го съвсем безвредно? Вие за Бързото или бавното хранене сте?
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Какво мислите за Slow food?

Мнениеот valiart » 21 Ное 2011, 21:27

Аууу, не понасям бавното хранене. Направо си е изнервящо. Да ми седне някой и два часа да ми заговява, а неее против съм. Златната среда бе хора.
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Какво мислите за Slow food?

Мнениеот Margo » 22 Ное 2011, 10:10

valiart написа:Аууу, не понасям бавното хранене. Направо си е изнервящо. Да ми седне някой и два часа да ми заговява, а неее против съм. Златната среда бе хора.

хахахах И аз съм на това мнение, баща ми се храни супер бавно, чак изнервящо.Мога дори да оборя теорията, че бавното хранене ни пази от напълняване. Аз ям бързо и съм слаба, баща ми яде бавно и също е слаб. Всичко е до гениии!
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Какво мислите за Slow food?

Мнениеот bojo_kolev » 01 Окт 2013, 16:53

Друго си е като седнеш да хапваш да усещаш цялото удоволствие от храната, не просто, за да напълниш търбухчето :)
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Какво бихте добавили като конвивиум към Slow food движението?

Мнениеот Harmony » 03 Дек 2015, 16:59

Понеже и аз скоро разбрах като цяло за движението, както и какво означава понятието конвивиум, то ви споделят тук дефиниция и смятам, че е редно да помислим какво може да се направи по този повод, та да съхраним каквото можем от българското, но най-вече да запазим онова, което е останало.

Смятам, че проектът е много интересен и идва сравнително навреме, тъй като както знаем покрай разни европейски директиви, то скоро няма да имаме възможност да отглеждаме българиски розов домат, или сорта биволско сърца, затова не се надявам да помогнем, докато все още можем с тази кауза.

Какво мислите относно конвивиумите, които съществуват до този момент, как могат да бъдат допълнени и как да подкрепим каузата на Slow food движението?
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Какво бихте добавили като конвивиум към Slow food движението?

Мнениеот niya_mazova » 03 Дек 2015, 17:59

Определено сортовете домати, които си казала трябва да присъстват, както и например сортовете смолянски картофи, а защо не е вътре биволско кисело мляко да кажем, защото е по-известно, ама нали все пак то вирее тук тази бактерия, по нашите ширини :roll:
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Какво бихте добавили като конвивиум към Slow food движението?

Мнениеот Pipilota » 04 Дек 2015, 10:36

Не схванах идеята на този SlowFood, идеята е да се застане срещу веригите за бързо хранене, както в статията, която си пуснат е упоменат макдоналдс, или идеята е да се запазят традиционни сортове храни?
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какво бихте добавили като конвивиум към Slow food движението?

Мнениеот dejavu » 04 Дек 2015, 11:57

Pipilota написа:Не схванах идеята на този SlowFood, идеята е да се застане срещу веригите за бързо хранене, както в статията, която си пуснат е упоменат макдоналдс, или идеята е да се запазят традиционни сортове храни?

Идеята е за запазване на традиционните битови производства и рецепти, а това, което си прочела е как е възникнала идеята за това движение, като самото то не е разрушително, а само градивно и с умисъл за създаване на устойчивост.
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Какво бихте добавили като конвивиум към Slow food движението?

Мнениеот Kaya » 04 Дек 2015, 15:18

Кой може да попречи да се съхранят у дома ви традиционни храни за вашия район? :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Какво бихте добавили като конвивиум към Slow food движението?

Мнениеот exotic » 10 Дек 2015, 17:18

Тази българщина няма изкореняване, ей...

Като цяло не виждам смисъл в това някой да се опитва да "изкорени" някои от традициите ни, твърде конспиративно ми звучи, но е факт, че и в други държави се случват подобни неща, някои традиции биват затривани, което е пагубно за обществото ни! А като конвивиум съм съгласна за биволското кисело мляко и като цяло, де, За киселото мляко! :smile:
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта