Искам да се запиша в Soft Uni - доволни ли сте от обучението там?

Похвалете продукт, магазин, фирма или се оплачете от некоректно обслужване, некачествена стока, опит за измама. Споделете мнение или открийте отзив за продукт, услуга или институция.

Искам да се запиша в Soft Uni - доволни ли сте от обучението там?

Мнениеот Никол_20 » 10 Яну 2019, 10:34

От няколко месеца обмислям да се запиша там, искам да се специализирам в някои ИТ области, защото това, което завърших е именно Информационни технологии, но някак не се чувствал подготвена за пазара на труда. Не се чувствам адекватна, конкурентоспособна и уверена. Мои познати, завършили там, нямам. Харесва ми че обучението е модулно, тоест няма да уча още 4-5 години. Но дали е качествено, практически приложимо? Или е много рекламирано и нищо повече...
Аватар
Никол_20
 
Мнения: 71
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:13

Re: Искам да се запиша в Soft Uni - доволни ли сте от обучението там?

Мнениеот Петя Георгиева » 10 Яну 2019, 10:40

Личното ми мнение е, че е повече прехвален, отколкото полезен. Не обобщавам, разбира се, но голяма част от нещата можеш да си ги намериш като видеа и уроци в интернет.
Там има някои преподаватели, които са читави, но има и някои, които са си зле. Като навсякъде, общо взето. Затова казвам, че е повече прехвален университет.
Аватар
Петя Георгиева
 
Мнения: 168
Регистриран на: 31 Окт 2018, 09:45

Re: Искам да се запиша в Soft Uni - доволни ли сте от обучението там?

Мнениеот Rossi Ross » 10 Яну 2019, 10:48

Аз изкарах модулен курс там, но паралелно с университета. Струва ми се най-разумно, макар за един период от време да е доста по-натоварено.
Просто...Не съм убедена, че само сертификат от там би бил достатъчно убедителен за един работодател, ако е пред дилема да наеме човек с университетска диплома и такъв със сертификат. Да, знанията са важни, но навсякъде първо е подбор по документи.
В твоя случай, щом имаш диплома, ще ти помогне да изкараш и там курс, като надграждане. Аз не съм случвала на кофти преподавател, не знам кои са. А и е важно ти как ще се мобилизираш и подготвиш.
Rossi Ross
 
Мнения: 93
Регистриран на: 05 Дек 2018, 15:19

Re: Искам да се запиша в Soft Uni - доволни ли сте от обучението там?

Мнениеот Dust » 10 Яну 2019, 11:11

Имам доста познати, които учат там. Имам и познати, които завършват в университет. Смея да твърдя, поне по успеваемостта им по интервюта, че тези в университетите са по-подготвени. Със сигурност е и до самоподготовка и лични качества. Но по-скоро клоня към колебливо положително мнение, отколкото към препоръчване на Софт Уни.
Dust
 
Мнения: 112
Регистриран на: 13 Ное 2018, 12:17

Re: Искам да се запиша в Soft Uni - доволни ли сте от обучението там?

Мнениеот *Пролет* » 10 Яну 2019, 11:18

Според мен не си струва. Много по-стабилна подготовка ще получиш в ТУ София, примерно. Но като търсиш нещо по-кратко, модулно и специфично, не знам. Смятам че не си струва, а идеята е да се вземат едни пари.
Аватар
*Пролет*
 
Мнения: 103
Регистриран на: 08 Ное 2018, 12:47

Re: Искам да се запиша в Soft Uni - доволни ли сте от обучението там?

Мнениеот Fury » 10 Яну 2019, 11:24

Там е лесно да започнеш да учиш. А когато няма сито, пада нивото и на преподаване. Оттам нататък, ти става ясно, че няма много смисъл от учене там. Просто влизат какви ли не, а тъй като постъпленията са важни, никой не ги филтрира. Съответно преподаването е такова, че да избутат и да вземат сертификат от първия до последния.
Аз се разочаровах. Започнах и го зарязах по някое време. по-добре се напъвай с дипломата ти да те вземат в някоя фирма, дори и на по-ниска позиция. Там ще научиш повече и всичко ще ти е полезно на практика :thumbup:
Fury
 
Мнения: 112
Регистриран на: 06 Дек 2018, 15:00

Re: Искам да се запиша в Soft Uni - доволни ли сте от обучението там?

Мнениеот Никол_20 » 10 Яну 2019, 11:28

Благодаря че писахте! Явно везните клонят към негативни впечатления. Ще го обмислям още в такъв случай.
Аватар
Никол_20
 
Мнения: 71
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:13


Назад към Похвали се, оплачи се, намерете или дайте своето мнение!

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта