Спондилози - онлайн консултация с лекар ревматолог

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Спондилози - онлайн консултация с лекар ревматолог

Мнениеот Dr Tihomir Gorchev » 05 Мар 2014, 15:56

В тази тема можете да задавате въпроси, свързани със заболяването спондилози.

На Вашите въпроси ще отговаря д-р Тихомир Горчев - специалист ревматолог.

Подробна информация за д-р Тихомир Горчев ще откриете в справочника на Фрамар.
Dr Tihomir Gorchev
 
Мнения: 84
Регистриран на: 01 Мар 2014, 15:30

Re: Спондилози - онлайн консултация с лекар ревматолог

Мнениеот harry81 » 20 Дек 2015, 11:22

Здравейте д-р Горчев, аз съм мъж на 34 г., по време на фитнес тренировка изпитах пронизваща болка в средата на гърба, като пробождане с нож, за момент ме стегнаха чак гърдите. Посетих ревматолог, направиха ми рентгенова снимка и резултата беше:
Рентгенография на гръбначни прешлени
Торакални прешлени-проф.
Умерено изразени спондилозни променипредимно по предните ръбове на телата на графираните прешлени.
Заключение - Торакална спондилоза.
След рентгеновата снимка докторът ме изпрати на Сцинтиграфия на кости със следният резултата:
Целотелесна костна сцинтиграфия в 2 проекции с 99m Tc MDP 740MBq
Сакроилачни индекси:
1. Дясна илиачна/сакрум -138% при норма 115
2. Лява/сакрум-133% при норма 115
Гръбначносакрални индекси:
1. L4/сакрум-109% при норма 90
2. Th10/сакрум-145% при норма 95
3.С7/сакрум -81% при норма 60
Всички индекси са повишени.Повишено сравнително симетрично натрупване на остеотропния РФП в раменни,коленни,гривнени,глезенни стави вероятно от дегенеративен тип.
Заключение: Сцинтиграфски данни за анкилозиращ спондилит.
http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=klz1450599764e.jpg
След тези резултати ме изпратиха за изследване за HLA-B27, който е отрицателен.
Докторът се съмняваше за Бехтерев, но след изследването за гена, каза, че може би не е.
В крайна сметка не ми беше поставена диагноза, а и докторът ми не е много сговорчив. Просто ми каза: ми така ще си бъдеш! Изписа ми само Алгоксиб, да пия при нужда ако ме заболи.
Притеснява ме това, че не знам пред какво точно съм изправен и как да се лекувам ефективно. Спрях да спортувам, тъй като получавам силни болки, дори ми е трудно да вдигам по леки неща. Моля ви за вашето компетентно мнение и съвет. Благодаря ви!
harry81
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Дек 2015, 10:59

Re: Спондилози - онлайн консултация с лекар ревматолог

Мнениеот FramarAdmin1 » 24 Яну 2019, 10:10

Въпроси свързани със спондилози може да задавате в тази тема: spondiloza-osteohondroza-shipove-vaprosi-mnenia-t17307.html
Администратор на forum.framar.bg
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт.
Аватар
FramarAdmin1
 
Мнения: 61
Регистриран на: 17 Мар 2011, 15:51


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron