Спортна херния - онлайн консултация с хирург

Re: Спортна херния - онлайн консултация с хирург

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 08 Дек 2015, 17:46

BaCe написа:Здравейте.
Моят проблем е следния - чуствам дискомфорт ( или стягане , немога точно да го определя) ниско в корема ( над пениса ) и болка отсрани корема горе долу на нивото на лакатя , при клякане ( при 10 15 клякания) като се изправям остра болка . Аз лично бях сигорен че е херния , но ходих при хирург в България и тои ми каза , че е пренатоварване на мусколите , сложи ми една инжекция и ми каза , до няколко дни ще се оправя . Седмица след това заминах в чужбина (там работя и сега) , но болката не отшумява , ходих на лекар и тук (хирург) пипа ме , взе ми кръв и ме гледа на видеозон и според него в крайна сметка е от мусколите. Също така имам кръв в орината , но тя не била притеснителна , каза ми ,че е от физическото натоварване ( работя строителство). Общо взето е това , също така много често уринирам , но тук ми казаха че бъбреците ми са добре (не говоря много добре езика тук и не съм сигорен дали съм разбрал всико което ми каза лекаря), всичко продължава вече 1 година(През това време бях на обезболяващи , но вече и те спряха да действат.Също така бих искал да ви попитам според вас , имали начин да имам херния , но да не са я видели ,извинявам се ако не пиша в точната тема. Бих искал да чуя мнението ви и ви благодаря. Приятна вечер.

Здравейте,
много е трудно да се постави диагноза от дистанция!
Както е възможно да имате увреда в слабините по типа "спортна херния", така е възможно проблема да е друг. Не разчитайте на диагноза по мнения във форуми, необходим е преглед от херния специалист.
Поздрави!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Спортна херния - онлайн консултация с хирург

Мнениеот ballinex » 15 Мар 2016, 23:51

Професията ми е Careworker работя в малта подигам тежки понякога пациенти и при поредното повдигане забелязах ,че за мое нещастие и неприятност са ми се подули вените на тестиса десен разширени веднага ме прегледа сестра от заведението в което работя и ме изпрати на доктор но той ми каза ,че всичко е наред и мога да повдигам тежко и така след 2 седмици забелязах ,че не само вените са се подули но имам и някави други подутини отдолу вътрешно можете ли да ме посъветвате какво да правя и при какъв специалист да отида и какво точно ми има ако е възможно в общи линий да ми обясните възможности. Благодаря сърдечно
ballinex
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Мар 2016, 23:50

Re: Спортна херния - онлайн консултация с хирург

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 22 Мар 2016, 16:49

BaCe написа:Здравейте.
Моят проблем е следния - чуствам дискомфорт ( или стягане , немога точно да го определя) ниско в корема ( над пениса ) и болка отсрани корема горе долу на нивото на лакатя , при клякане ( при 10 15 клякания) като се изправям остра болка . Аз лично бях сигорен че е херния , но ходих при хирург в България и тои ми каза , че е пренатоварване на мусколите , сложи ми една инжекция и ми каза , до няколко дни ще се оправя . Седмица след това заминах в чужбина (там работя и сега) , но болката не отшумява , ходих на лекар и тук (хирург) пипа ме , взе ми кръв и ме гледа на видеозон и според него в крайна сметка е от мусколите. Също така имам кръв в орината , но тя не била притеснителна , каза ми ,че е от физическото натоварване ( работя строителство). Общо взето е това , също така много често уринирам , но тук ми казаха че бъбреците ми са добре (не говоря много добре езика тук и не съм сигорен дали съм разбрал всико което ми каза лекаря), всичко продължава вече 1 година(През това време бях на обезболяващи , но вече и те спряха да действат.Също така бих искал да ви попитам според вас , имали начин да имам херния , но да не са я видели ,извинявам се ако не пиша в точната тема. Бих искал да чуя мнението ви и ви благодаря. Приятна вечер.

Здравейте,
възможно е да е херния, но може и да е мускулна болка.
Трудно се поставя диагноза по интернет!
Необходим е преглед при херния специалист.
Поздрави!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Спортна херния - онлайн консултация с хирург

Мнениеот flip937 » 18 Апр 2017, 14:14

Здравейте,
преди 6 месеца паднах с колело и се ударих в корема над слабините в ляво.Поду се много и оттогава стои буцата-не е изчезнала още.В деня когато се ударих усещах силна болка, която в момента почти напълно е изчезнала.Ходя до тоалетна постоянно и докато спя трудно стискам-имам леко течение. Ходих на лекар хирург и той каза ,че е хематом-скъсани влакна, и че ще ми мине до 3 месеца след удара.Но вече минаха 6 месеца и буцата си стои .
Възможно ли е да съм получил херния?
Да не съм спукал пикочния си мехур?
С какво да се мажа да изчезне буцата?
flip937
 
Мнения: 5
Регистриран на: 17 Апр 2017, 17:17

Re: Спортна херния - онлайн консултация с хирург

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 19 Май 2017, 10:34

flip937 написа:Здравейте,
преди 6 месеца паднах с колело и се ударих в корема над слабините в ляво.Поду се много и оттогава стои буцата-не е изчезнала още.В деня когато се ударих усещах силна болка, която в момента почти напълно е изчезнала.Ходя до тоалетна постоянно и докато спя трудно стискам-имам леко течение. Ходих на лекар хирург и той каза ,че е хематом-скъсани влакна, и че ще ми мине до 3 месеца след удара.Но вече минаха 6 месеца и буцата си стои .
Възможно ли е да съм получил херния?
Да не съм спукал пикочния си мехур?
С какво да се мажа да изчезне буцата?

Обърнете се към травматолог
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Предишна

Назад към Херния - онлайн консултация с хирург

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта