Спортна херния - онлайн консултация с хирург

Спортна херния - онлайн консултация с хирург

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 26 Мар 2014, 22:47

Спортната херния е болезнено нараняване на меките тъкани в слабинната област. Тя често възниква по време на спортове, които изискват резки промени на посоката или извиващи движения на краката с максимално натоварване.

Спортните хернии се появяват основно в енергични спортове, като футбол, хокей, борба, като засягат ингвиналния канал, но не създават отвор в коремната стена. Те не причиняват видима подутина в слабините като ингвиналната херния, но с течение на времето спортната херния може да доведе до ингвинална херния.

Без лечение тази травма може да доведе до хронична, инвалидизация болка, която предотвратява възобновяване на спортните дейности. За по-напредналите и тежки форми на спортна херния е необходимо хирургично лечение - конвенционален или лапароскопски хирургичен метод.

Повече информация за спортната херния, показанията, техниките на хирургичното лечение може да намерите тук!

На Вашите въпроси ще отговаря: Д-р Росен Тушев



Повече информация за д-р Росен Тушев и практиката му може да научите от Справочник Фрамар или от сайта: http://www.rossentushev.com/
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Спортна херния - онлайн консултация с хирург

Мнениеот michona5 » 03 Окт 2014, 11:16

Здравейте, д-р Тушев!
Не намерих тема за тестисите затова пиша тук.
Синът ми, от 1 година има мастно топче на тестиса с големина на орех. Мастно е, защото ходихме на хирург, който обясни, че е мастно.Въпроса ми е:
Има ли начин да се премахне (пукне) без оперативна намеса?

Поздрави и благодаря!
michona5
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Окт 2014, 10:40

Re: Спортна херния - онлайн консултация с хирург

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 06 Окт 2014, 15:45

michona5 написа:Здравейте, д-р Тушев!
Не намерих тема за тестисите затова пиша тук.
Синът ми, от 1 година има мастно топче на тестиса с големина на орех. Мастно е, защото ходихме на хирург, който обясни, че е мастно.Въпроса ми е:
Има ли начин да се премахне (пукне) без оперативна намеса?

Поздрави и благодаря!

Здравейте,
не знам защо сте решили да пишете ту?
Тестесети и проблемите им, са предмет на УРОЛОГИЯТА.
Поздрави!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Спортна херния - онлайн консултация с хирург

Мнениеот shoko » 26 Ное 2014, 21:13

Здравейте! Да започна с това, че се занимавам с футбол. От около 2 години имам болки в слабините в ляво, които при физическа активност слизат към тестиса. Усещам че болката в слабините понякога преминава и назад около кръста, а рядко усещам и едно придърпване от там надолу към прасеца. От време на време усещам тази болка и в двата тестиса. Ходих на 6-7 места, като едни ми казват, че имам спортна херния, други двустранна ингвинална, а трети, че ми няма нищо. Това са ми оплакванията, моля ако можете поне ме ориентирайте за какво става на въпрос.Благодаря.
shoko
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Ное 2014, 20:27

Re: Спортна херния - онлайн консултация с хирург

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 30 Ное 2014, 19:20

shoko написа:Здравейте! Да започна с това, че се занимавам с футбол. От около 2 години имам болки в слабините в ляво, които при физическа активност слизат към тестиса. Усещам че болката в слабините понякога преминава и назад около кръста, а рядко усещам и едно придърпване от там надолу към прасеца. От време на време усещам тази болка и в двата тестиса. Ходих на 6-7 места, като едни ми казват, че имам спортна херния, други двустранна ингвинална, а трети, че ми няма нищо. Това са ми оплакванията, моля ако можете поне ме ориентирайте за какво става на въпрос.Благодаря.

Здравейте,
за да Ви ориентирам, трябва да ви прегледам. Трудно се поставя диагноза по мейл.
Но явно имате проблем.
Поздрави!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Спортна херния - онлайн консултация с хирург

Мнениеот ГрафРилски » 18 Яну 2015, 13:11

Здравейте,
На 22 години съм, от няколко седмици имам не силна и тъпа болка, появяваща се на моменти в дясната слабинна зона, достига и до тестиса. Появява се при седнало положение (при изправено и легнало не се усеща). Няма видимо подуване на зоната, включително и тестиса, не са зачервени. Не съм спортист, но ми се е налагало да вдигам и по-тежки предмети. Какво е вашето предположение за диагноза?

Поздрави!
ГрафРилски
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Яну 2015, 12:58

Re: Спортна херния - онлайн консултация с хирург

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 18 Яну 2015, 21:30

ГрафРилски написа:Здравейте,
На 22 години съм, от няколко седмици имам не силна и тъпа болка, появяваща се на моменти в дясната слабинна зона, достига и до тестиса. Появява се при седнало положение (при изправено и легнало не се усеща). Няма видимо подуване на зоната, включително и тестиса, не са зачервени. Не съм спортист, но ми се е налагало да вдигам и по-тежки предмети. Какво е вашето предположение за диагноза?

Поздрави!

Здравейте,
едва ли ще мога да Ви поставя диагноза виртуално. Оплакванията Ви не говорят нищо конкретно.
Ако сте от София заповядайте на преглед, ако ли не, отидете на преглед при хирург.
Поздрави!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Спортна херния - онлайн консултация с хирург

Мнениеот alibi3016 » 24 Юни 2015, 16:38

Здравейте д-р Тушев!
Може ли с ехография да се види спортна или ингвинална херния?
Благодаря ви!
alibi3016
 
Мнения: 7
Регистриран на: 24 Юни 2015, 16:35

Re: Спортна херния - онлайн консултация с хирург

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 29 Юни 2015, 11:23

alibi3016 написа:Здравейте д-р Тушев!
Може ли с ехография да се види спортна или ингвинална херния?
Благодаря ви!

Здравейте,
това изследване не е рутинно и се отхвърля неговата доказателственост от много водещи специалисти.
Физикалният преглед е достатъчен, в някои редки случаи при спортна херния се назначава Ядрено магнитен резонанс.
Поздрави!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Спортна херния - онлайн консултация с хирург

Мнениеот BaCe » 06 Дек 2015, 21:19

Здравейте.
Моят проблем е следния - чуствам дискомфорт ( или стягане , немога точно да го определя) ниско в корема ( над пениса ) и болка отсрани корема горе долу на нивото на лакатя , при клякане ( при 10 15 клякания) като се изправям остра болка . Аз лично бях сигорен че е херния , но ходих при хирург в България и тои ми каза , че е пренатоварване на мусколите , сложи ми една инжекция и ми каза , до няколко дни ще се оправя . Седмица след това заминах в чужбина (там работя и сега) , но болката не отшумява , ходих на лекар и тук (хирург) пипа ме , взе ми кръв и ме гледа на видеозон и според него в крайна сметка е от мусколите. Също така имам кръв в орината , но тя не била притеснителна , каза ми ,че е от физическото натоварване ( работя строителство). Общо взето е това , също така много често уринирам , но тук ми казаха че бъбреците ми са добре (не говоря много добре езика тук и не съм сигорен дали съм разбрал всико което ми каза лекаря), всичко продължава вече 1 година(През това време бях на обезболяващи , но вече и те спряха да действат.Също така бих искал да ви попитам според вас , имали начин да имам херния , но да не са я видели ,извинявам се ако не пиша в точната тема. Бих искал да чуя мнението ви и ви благодаря. Приятна вечер.
BaCe
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Дек 2015, 20:47

Следваща

Назад към Херния - онлайн консултация с хирург

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта