Боядисване на косата със Step

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Боядисване на косата със Step

Мнениеот alex » 17 Фев 2013, 16:32

От два месеца дъщеря ми упорито ползва тези прахчета, които уж са за пиене, за да боядисва косата си. Много трудно се измиват кичурите, прочетох доста неща из нета, но не знам как да я убедя, че това не е полезно за косата й. Нейният довод е, че щом приятелките й го правят, тя не иска да е по-различна от тях.

Ще се радвам на прочета мнения на родители дали имат такъв проблем с децата си и как се справят? Не знам дали тези прахчета са по-безопасни от боите за коса, слава богу че не ги пием вкъщи, но няма гаранция, че не увреждат косата и не проникват през кожата на главата.
alex
 
Мнения: 17
Регистриран на: 11 Юли 2011, 20:46

Re: Боядисване на косата със Step

Мнениеот qna toneva » 17 Фев 2013, 22:20

Не съм родител, но мисля, че този метод за боядисване е смехотворен....покажи това на дъщеря си...няма такъв метод...има начини за изсветляване с природни продукти
qna toneva
 
Мнения: 162
Регистриран на: 17 Фев 2013, 17:11

Re: Боядисване на косата със Step

Мнениеот HEART » 19 Фев 2013, 11:23

Заведете я на фризьор! Ще послуша мнение от специалист...
HEART
 
Мнения: 19
Регистриран на: 11 Фев 2013, 14:17

Re: Боядисване на косата със Step

Мнениеот Prolet8 » 22 Фев 2013, 22:04

Доста интересно хахаха :)))
Наистина не са точно тези прахчета степ, за които си мислете, идете на фризьор :)
Prolet8
 
Мнения: 112
Регистриран на: 22 Фев 2013, 21:31

Re: Боядисване на косата със Step

Мнениеот geriva » 26 Фев 2013, 15:38

Моят син наскоро ми сподели, че в класа му половината мадами с червен цвят на косата, постигнат със степче.Усмихнах се, защото си помислих, че са го бъзикнали нещо. но виждам сега, че това се очертава като практика :D
Колко е изобретателна младостта...
Не знам защо, но си мисля, че все пак би трябвало да е по-безвредно от боите, нали е напитка...предполага се, че съдържа безвредни за организма съставки.
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Боядисване на косата със Step

Мнениеот pepa1974 » 28 Фев 2014, 21:39

Драги родители,
Оказва се, че прахчетата СТЕП са с толкова силни оцветители, че веднъж боядисаш ли косата, няма махане. „По-силно е от боя, от чист перхидрол даже", паникьосани са коафьори. Те признаха, че са шашнати от иновацията сред младежите. В същото време обаче родителите на децата, оцветили косите си, са в паника от това, че досега са пили безалкохолното. Щом цветът не мръдва от косата след толкова измивания със силни препарати, представете си какво прави на стомаха, с тревога констатират те.А и малки деца го пият!
И докато момичетата се чудят как да си боядисат косите със „Степ", родни и световни учени се обявиха за създаване на стандарт за безалкохолните напитки. Според тях в тези питиета се съдържат прекалено високи нива на захар и това трябва да бъде променено. Не е тайна, че редовната консумация на безалкохолни напитки увеличава риска от сърдечни проблеми и често води дори до инфаркт, припомнят български експерти.
Няма ли институции да следят, какви отрови се продават!
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Боядисване на косата със Step

Мнениеот annydance » 04 Апр 2014, 16:26

pepa1974 написа:Драги родители,
Оказва се, че прахчетата СТЕП са с толкова силни оцветители, че веднъж боядисаш ли косата, няма махане. „По-силно е от боя, от чист перхидрол даже", паникьосани са коафьори. Те признаха, че са шашнати от иновацията сред младежите. В същото време обаче родителите на децата, оцветили косите си, са в паника от това, че досега са пили безалкохолното. Щом цветът не мръдва от косата след толкова измивания със силни препарати, представете си какво прави на стомаха, с тревога констатират те.А и малки деца го пият!
И докато момичетата се чудят как да си боядисат косите със „Степ", родни и световни учени се обявиха за създаване на стандарт за безалкохолните напитки. Според тях в тези питиета се съдържат прекалено високи нива на захар и това трябва да бъде променено. Не е тайна, че редовната консумация на безалкохолни напитки увеличава риска от сърдечни проблеми и често води дори до инфаркт, припомнят български експерти.
Няма ли институции да следят, какви отрови се продават!

Единствено се надяваме, че са по-безвредни за косата, но не и за организма! Не мога да си представя, че има хора, които все още си купуват от тях и ги използват по предназначение!!!
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Боядисване на косата със Step

Мнениеот Anka » 28 Ное 2014, 15:52

Честно да ви кажа на мен това ми се вижда опасно и по-скоро от гледна точка на това какво се пие! И като си представя, че масово детските сокчета са такива степчета и още по-зле, май за боя за коса е най-безопасно да се използват степовете! :shock:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Боядисване на косата със Step

Мнениеот Pipilota » 02 Дек 2014, 11:15

Беше много модерно миналото лято децата да се боядисват със степ! Изтръпвам само като си помисля, че тази боя за коса се пие ! :shock:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Боядисване на косата със Step

Мнениеот Anka » 21 Юли 2015, 13:09

Pipilota написа:Беше много модерно миналото лято децата да се боядисват със степ! Изтръпвам само като си помисля, че тази боя за коса се пие ! :shock:

Преди повече се пиеха степове, сега се пият само в ледените сокчета и близалки, поне вече се избагват от родителите, на времето степчетата бяха задължителни за всяко парти.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Следваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта