Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Дек 2014, 22:25

emona написа:Здравейте! На 53 години съм. Искам да използвам през зимните месеци кремът ГликоА на Изифарма. Въпросът ми е колко време да го ползвам и с какъв друг подходящ крем да го комбинирам. Определям кожата си по скоро като нормална, отколкото суха. Моля за съвет!

Здравейте, emona!

Възможно ли е да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот emona » 29 Дек 2014, 11:15

Dr Violina Todeva написа:
emona написа:Здравейте! На 53 години съм. Искам да използвам през зимните месеци кремът ГликоА на Изифарма. Въпросът ми е колко време да го ползвам и с какъв друг подходящ крем да го комбинирам. Определям кожата си по скоро като нормална, отколкото суха. Моля за съвет!

Здравейте, emona!

Възможно ли е да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева


Здравейте д-р Тодева! Ето и някои снимки - не знам доколко съм се справила и дали ще Ви бъдат от полза.
emona
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Дек 2014, 18:00

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот добрина12 » 04 Яну 2015, 13:54

Dr Violina Todeva написа:Тук може да зададете въпросите си как да се справите с проблемът суха кожа и заедно да намерим най-доброто решение!

На Вашите въпроси ще отговаря д-р Виолина Тодева - специалист по кожни и венерически болести.
здравейте др,тодева дъщерями е на 11 години почти и взе да и се лущи лицето и това е само горе на челото и носа белииса кожата и ме притеснява това да се обърнали към дерматолог.също има и малко акне
Подробна информация за д-р Виолина Тодева ще откриете в справочника на Фрамар.
добрина12
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Яну 2015, 13:47

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот petarvodenchev » 05 Яну 2015, 05:38

Здравейте, д-р Тодева, искам да попитам може ли да се приеме за нормално зачервяване и напукване на кожата на ръцете при редовното им миене 10-15 пъти дневно със сапун и ледена вода от водопровода с температура 1-2 градуса по Целзий, която замерих днес :)
petarvodenchev
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Яну 2015, 05:33

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Яну 2015, 16:29

emona написа:
Dr Violina Todeva написа:
emona написа:Здравейте! На 53 години съм. Искам да използвам през зимните месеци кремът ГликоА на Изифарма. Въпросът ми е колко време да го ползвам и с какъв друг подходящ крем да го комбинирам. Определям кожата си по скоро като нормална, отколкото суха. Моля за съвет!

Здравейте, emona!

Възможно ли е да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева


Здравейте д-р Тодева! Ето и някои снимки - не знам доколко съм се справила и дали ще Ви бъдат от полза.

Здравейте, emona!

Разгледах снимките, които сте приложила. За да не се разглеждат от всички потребители на форума съм ги премахнала!
От видяното смятам, че е уместно да използвате Глико А като нощен крем. Като дневен крем бих Ви препоръчала целогодишно да използвате слънцезащитен крем с висок фактор. Вашата кожа е склонна към зачервяване и по-този начин това ще се намали, а едновременно ще избегнете увреждащото въздействие на слънчевите лъчи!
Желая Ви успешна Нова Година!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Яну 2015, 16:30

добрина12 написа:
Dr Violina Todeva написа:Тук може да зададете въпросите си как да се справите с проблемът суха кожа и заедно да намерим най-доброто решение!

На Вашите въпроси ще отговаря д-р Виолина Тодева - специалист по кожни и венерически болести.
здравейте др,тодева дъщерями е на 11 години почти и взе да и се лущи лицето и това е само горе на челото и носа белииса кожата и ме притеснява това да се обърнали към дерматолог.също има и малко акне
Подробна информация за д-р Виолина Тодева ще откриете в справочника на Фрамар.

Здравейте!

Не сте успяла да зададете въпрос!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Яну 2015, 16:41

petarvodenchev написа:Здравейте, д-р Тодева, искам да попитам може ли да се приеме за нормално зачервяване и напукване на кожата на ръцете при редовното им миене 10-15 пъти дневно със сапун и ледена вода от водопровода с температура 1-2 градуса по Целзий, която замерих днес :)

Здравейте, petarvodenchev!

Напълно нормално е след такова агресивно въздействие да имате проблем!
Съветвам Ви да използвате защитен крем за ръце!
Желая Ви успешна Нова Година!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Мнениеот nataliq_n1989 » 07 Яну 2015, 14:41

Здравейте,

От известно време имам проблем с кожата на ръцете си. В участъкът между рамото и лакъта периодично се появява нещо като обрив, като кожата в тази област става суха и груба, като коричка. Проблема не е виден, усеща се само на пипане, с изключение на някои периоди, в които получавам зачервяване на петна (самия обрив се появява на малки петънца от загрубели участъци). Кожата в засегнатите участъци ме сърби след къпане. Опитах се да направя снимка, но проблема не се забелязва на снимката - видимо в момента кожата изглежда нормално.

Кожата ми поринцип е светла, суха и чувствителна.

Ще бъда много благодарна, ако можете да ми дадете съвет какво мога да направя за да повлиая на този проблем.

Преварително благодаря! :)

Поздрави,
Наталия
nataliq_n1989
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Яну 2015, 14:32

Re:

Мнениеот Dr Violina Todeva » 11 Яну 2015, 22:21

nataliq_n1989 написа:Здравейте,

От известно време имам проблем с кожата на ръцете си. В участъкът между рамото и лакъта периодично се появява нещо като обрив, като кожата в тази област става суха и груба, като коричка. Проблема не е виден, усеща се само на пипане, с изключение на някои периоди, в които получавам зачервяване на петна (самия обрив се появява на малки петънца от загрубели участъци). Кожата в засегнатите участъци ме сърби след къпане. Опитах се да направя снимка, но проблема не се забелязва на снимката - видимо в момента кожата изглежда нормално.

Кожата ми поринцип е светла, суха и чувствителна.

Ще бъда много благодарна, ако можете да ми дадете съвет какво мога да направя за да повлиая на този проблем.

Преварително благодаря! :)

Поздрави,
Наталия

Здравейте, nataliq_n1989!

Какъв емолиент използвате за тази област? Съветвам Ви да опитате с някой от тези, които съдържат урея!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот v.v » 23 Фев 2015, 14:20

Здравейте, търся ви за помощ, тъй като ходихме на доста дерматолози и досега ефект от нищо няма. Майка ми има много суха кожа на ръцете, която стигна до образуване на кори и до напукване до кръв. Маза се с много кремове и лекарства, както и вземаше и витамини за кожата, но резултат няма. Това е от около половин година, възрастта й е 50г. Пращам ви и снимка, за да видите какво е положението. Моля ви дайте съвет какво да правим!
Прикачени файлове
IMG_20150223_130504.jpg
снимка на ръцете
IMG_20150223_130504.jpg (831.95 KiB) Прегледано 647 пъти
v.v
 
Мнения: 10
Регистриран на: 06 Окт 2013, 22:04

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта