Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 25 Фев 2015, 13:12

v.v написа:Здравейте, търся ви за помощ, тъй като ходихме на доста дерматолози и досега ефект от нищо няма. Майка ми има много суха кожа на ръцете, която стигна до образуване на кори и до напукване до кръв. Маза се с много кремове и лекарства, както и вземаше и витамини за кожата, но резултат няма. Това е от около половин година, възрастта й е 50г. Пращам ви и снимка, за да видите какво е положението. Моля ви дайте съвет какво да правим!

Здравейте, v.v!

Какво е лечението, което използвате в момента! С какво се занимава майка Ви?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот v.v » 27 Фев 2015, 10:43

Здравейте работата е с документи, така че не е тя причината. Вкъщи почиства с препарати фаянсите от рода на medix, но те не са силни препарати. До момента това , което са и предписвали е:
витамини- Prim oil, Gericaps, Calmazin, Вечерна иглика
мазила-Bepanthen, Bariederm, Eudermol 10
както и мехлеми , правени по рецепта в аптека, но тъй като не разчитам съставките, мога да кажа само че съдържат дефламол, вазелин и др съставки
Като препарати за измиване ползва Nivea душ гел за бебе и веро ЕХО, а аз съм поръчала SIBONET гел за измиване, за да може да намали употребата на веро
В момента ползва ЛИПОБАЗЕ крем за през деня и вечер се маже с един много мазен мехлем, правен по рецепта в аптека

Това са използваните до момента мазила.
v.v
 
Мнения: 10
Регистриран на: 06 Окт 2013, 22:04

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Апр 2015, 11:38

v.v написа:Здравейте работата е с документи, така че не е тя причината. Вкъщи почиства с препарати фаянсите от рода на medix, но те не са силни препарати. До момента това , което са и предписвали е:
витамини- Prim oil, Gericaps, Calmazin, Вечерна иглика
мазила-Bepanthen, Bariederm, Eudermol 10
както и мехлеми , правени по рецепта в аптека, но тъй като не разчитам съставките, мога да кажа само че съдържат дефламол, вазелин и др съставки
Като препарати за измиване ползва Nivea душ гел за бебе и веро ЕХО, а аз съм поръчала SIBONET гел за измиване, за да може да намали употребата на веро
В момента ползва ЛИПОБАЗЕ крем за през деня и вечер се маже с един много мазен мехлем, правен по рецепта в аптека

Това са използваните до момента мазила.

Здравейте, v.v!

При такова състояние на кожата каквито и почистващи препарати да използва те водят до задълбочаване на проблема. Ето защо трябва да използва ръкавици, но БЕЗ талк при домакинска работа.
Препаратите, които приема през устата биха могли да имат помощен ефект, но най-важна е правилната грижа за кожата на ръцете.
Какво е състоянието в момента на ръцете на майка Ви, за да мога да Ви дам препоръки спрямо това?

Извинявам се за забавяне на отговора, бях възпрепятствана да Ви пиша по-рано! Преди малко повече от месец - на 26-ти февруари се роди моят син. Надявам се той да бъде здраво и добро дете, за да мога да Ви връщам отговорите си навреме, така че да Ви бъда максимално полезна!
Бъдете здрави!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот v.v » 07 Апр 2015, 08:42

Здравейте, честито за сина ви-нека е здраво бебе и да ви радва!
Състоянието на ръцете на майка ми няма промяна, последно ходихме отново на дерматолог и той и изписа дермоват, протопик и правен крем в аптека със салицил и още нещо. Маже ги седмица с тези препарати-те изсушават кожата, а дали ще има ефект засега не знаем.Това е до момента. За всеки съвет сме ви благодарни!
v.v
 
Мнения: 10
Регистриран на: 06 Окт 2013, 22:04

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 19 Апр 2015, 17:19

v.v написа:Здравейте, честито за сина ви-нека е здраво бебе и да ви радва!
Състоянието на ръцете на майка ми няма промяна, последно ходихме отново на дерматолог и той и изписа дермоват, протопик и правен крем в аптека със салицил и още нещо. Маже ги седмица с тези препарати-те изсушават кожата, а дали ще има ефект засега не знаем.Това е до момента. За всеки съвет сме ви благодарни!

Здравейте, v.v!

Това което споделяте са лечебни кремове. Те се използват за лечебни курсове, което са кратки! Необходимо е да има и защитен и омазняващ крем. Ако не сте били доволни от бариедерм може да вземете ексципиал протект и рипеър.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Лиляна Грънчарова » 29 Апр 2015, 22:39

Не съм сигурна, че пиша където трябва. Д-р Тодева, от Фрамар ме насочиха към Вас за Вашето професионално мнение. Въпроса ми е този крем http://apteka.framar.bg/30040594/%D0%B6 ... %BC%D0%BB- може ли да се ползва за лице? Благодаря!
Лиляна Грънчарова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Апр 2015, 22:27

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Юни 2015, 17:49

Лиляна Грънчарова написа:Не съм сигурна, че пиша където трябва. Д-р Тодева, от Фрамар ме насочиха към Вас за Вашето професионално мнение. Въпроса ми е този крем http://apteka.framar.bg/30040594/%D0%B6 ... %BC%D0%BB- може ли да се ползва за лице? Благодаря!

Здравейте, Лиляна Грънчарова!

Извинявам се за забавянето на отговора, бях възпрепятствана да Ви пиша по-рано! Преди почти четири месеца се роди моят син!
Може да използвате този крем и върху лицето!
Бъдете здрава!

С уважение,
Д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Peti » 05 Яну 2016, 22:49

Здравейте,
Имам питане за баща ми - на 60г е. Той по начало си има напукани пети, и беше използвал крема на Шол за силно напукани пети, от което му се бяха позатворили пукнатините. Непосредствено след това, преди 3-4 месеца, след работа в мръсна вода по петите му се образува много удебелена кожа, бледо жълтеникава на цвят, която се напуква в големи болезнени пукнатини. Беше при няколко дерматолога - диагнозите които му поставиха различните лекари са Дисхидроза и Псориазис. Изследвания не са правени. Лекуваха го с витамини на инжекции, бета каротин, някакво правено в аптеката лекарство и лилавото с което се мажат бебетата по пъпа. После слагаше Еудермол, Дермоват...
От лечението има известно подобрение, до степен, че може да ходи нормално, без болка, но тази "кора" не изчезва от краката му. Бихте ли ме посъветвали какво да предприемем - налагат ли се изследвания? Каква според Вас е диагнозата? Как да се лекува?
Благодаря предварително
Peti
 
Мнения: 8
Регистриран на: 05 Яну 2016, 22:27


Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Peti » 07 Яну 2016, 18:22

Здравейте отново, може би не сте забелязали питането ми и за това си позволявам отново да помоля за мнението Ви. За нас е наистина важно. Не сме от София и не можем да посетим кабинета Ви лично, но много се надявам на Вашия виртуален съвет. Става въпрос за горните два поста.
Предварително Благодаря
Peti
 
Мнения: 8
Регистриран на: 05 Яну 2016, 22:27

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта