Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 07 Яну 2016, 18:51

Peti написа:Здравейте,
Имам питане за баща ми - на 60г е. Той по начало си има напукани пети, и беше използвал крема на Шол за силно напукани пети, от което му се бяха позатворили пукнатините. Непосредствено след това, преди 3-4 месеца, след работа в мръсна вода по петите му се образува много удебелена кожа, бледо жълтеникава на цвят, която се напуква в големи болезнени пукнатини. Беше при няколко дерматолога - диагнозите които му поставиха различните лекари са Дисхидроза и Псориазис. Изследвания не са правени. Лекуваха го с витамини на инжекции, бета каротин, някакво правено в аптеката лекарство и лилавото с което се мажат бебетата по пъпа. После слагаше Еудермол, Дермоват...
От лечението има известно подобрение, до степен, че може да ходи нормално, без болка, но тази "кора" не изчезва от краката му. Бихте ли ме посъветвали какво да предприемем - налагат ли се изследвания? Каква според Вас е диагнозата? Как да се лекува?
Благодаря предварително

Здравейте!

Видях снимките, които сте приложила! За съжаление без преглед ми е трудно да Ви отговоря дали това е екзема или псориазис, или пък се касае за наследствено свръхудебеляване на роговия слой. Така или иначе каквато и да е причината проблемът е хроничен и ще е необходимо непрекъснато или поне за дълъг период от време да се използват средства за повлияване на проблема.
Определено някои професии са рискови да се поддържа проблема!
Мога да Ви посъветвам да намерите дерматолог, който ще може да посещава редовно поне за няколко месеца докато се овладее добре проблемът. До тогава може да използва кремът за пети Кератолин с 25% урея!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Peti » 07 Яну 2016, 19:00

Много благодаря за мнението. А дали е възможно да се касае за гъбички, поради факта, че проблемът започнал непосредствено след работата в мръсна вода? Какви изследвания би трябвало да се направят за да се уточни диагнозата?
Peti
 
Мнения: 8
Регистриран на: 05 Яну 2016, 22:27

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот mihaela72001 » 08 Яну 2016, 12:27

Здравейте, д-р Тодева. Дъщеричката ми е на 3 месеца и има много суха кожа. На крачетата смятам че се дължи на постоянното измиване при смяната на памперса, тъй като я мия и не изпозвам мокри кърпи, а на вратлето и челцето си мисля че при нощното кърмене се изпотяваме и двете и от контакта между кожите ни се получава. Може и да няма нищо общо,но с това го свързвам. За ежедневен крем използвам la roche baume up +, но не се повлиява особено. Препоръчаха ми крем Дексерил, мога ли да го използвам?
P.S. Изпратих Ви съобщение на електронната поща с прикачени снимки на 04.01.2016 от mihaela72001@yahoo.com/Михаела Иванова
mihaela72001
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Яну 2016, 17:07

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 10 Яну 2016, 17:30

Peti написа:Много благодаря за мнението. А дали е възможно да се касае за гъбички, поради факта, че проблемът започнал непосредствено след работата в мръсна вода? Какви изследвания би трябвало да се направят за да се уточни диагнозата?

Здравейте!

Едва ли във Вашия случай, при баща Ви в основата е проблем с гъбичките, те по-скоро са вторична инфекция!
Обикновено за диагнозата е достатъчен прегледа с подробна анамнеза, рядко се налага кожна биопсия!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 10 Яну 2016, 17:40

mihaela72001 написа:Здравейте, д-р Тодева. Дъщеричката ми е на 3 месеца и има много суха кожа. На крачетата смятам че се дължи на постоянното измиване при смяната на памперса, тъй като я мия и не изпозвам мокри кърпи, а на вратлето и челцето си мисля че при нощното кърмене се изпотяваме и двете и от контакта между кожите ни се получава. Може и да няма нищо общо,но с това го свързвам. За ежедневен крем използвам la roche baume up +, но не се повлиява особено. Препоръчаха ми крем Дексерил, мога ли да го използвам?
P.S. Изпратих Ви съобщение на електронната поща с прикачени снимки на 04.01.2016 от mihaela72001@yahoo.com/Михаела Иванова

Здравейте, mihaela72001!

Видях снимките, които сте приложила! На крачетата кожичката е по-суха, докато проблема с главичката е основно от изпотяването и все още непреминалата себорея. Би следвало липикар бауме на Ла рош да е добре за крачетата и за да не инвестирате още средства в козметика ви препоръчвам да го нанасяте на крачетата след всяко миене. По отношение на главичката е по-добре да не мажете нищо. Може да пръскате само термална вода! Ако желаете пишете след 3-4 дни!
Желая Ви здраве и успешна Нова 2016 година!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Peti » 11 Яну 2016, 17:54

Dr Violina Todeva написа:
Peti написа:Много благодаря за мнението. А дали е възможно да се касае за гъбички, поради факта, че проблемът започнал непосредствено след работата в мръсна вода? Какви изследвания би трябвало да се направят за да се уточни диагнозата?

Здравейте!

Едва ли във Вашия случай, при баща Ви в основата е проблем с гъбичките, те по-скоро са вторична инфекция!
Обикновено за диагнозата е достатъчен прегледа с подробна анамнеза, рядко се налага кожна биопсия!

С уважение,
д-р Тодева


Много благодаря д-р Тодева. Пожелавам Ви здрава и успешна година!
Peti
 
Мнения: 8
Регистриран на: 05 Яну 2016, 22:27

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот MarioT » 29 Яну 2016, 17:01

Здравейте, д-р Тодева!

Моят проблем е много суха кожа, която имам от някъде 7-ми клас, а в момента съм на 23. На моменти се пооправя на моменти е много зле, дори да я мажа с крем (ползвам мъжкия на Нивея). Обикновено се появяват силно зачервени участъци по лицето ми - по бузите и около носа и над веждите. При тези сухи участъци кожата ми започва да се лющи и рони. Единственото нещо, което успокоява и разкарва тази сухота е мазилото "Дипрогента", но то само премахва сухотата, а червенината сякаш си седи там. Крема ми на нивея напоследък никак не помага, ако се мажа само с него и нищо не става, пак си се появяват тези сухи червени петна - явно е слаб или кожата ми е привикнала към него. Разглеждах в сайта различни кремове, но не съм сигурен какво точно да пробвам. Насочил съм се към крема на Д-р Тайс - нахткерцен ? По принцип съм изпробвал някои масла като такова от жожоба и праскова, но и те не помогнаха. Изпратих Ви няколко снимки на e-mail, като моят започва bladeday****@mail.bg .
Докато не съм забравил на скоро ми се появи и едно сухо петно на гърдите - пак зачервено.
Ще се радвам на идеи и предложения !
MarioT
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Яну 2016, 16:23

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 02 Фев 2016, 12:56

MarioT написа:Здравейте, д-р Тодева!

Моят проблем е много суха кожа, която имам от някъде 7-ми клас, а в момента съм на 23. На моменти се пооправя на моменти е много зле, дори да я мажа с крем (ползвам мъжкия на Нивея). Обикновено се появяват силно зачервени участъци по лицето ми - по бузите и около носа и над веждите. При тези сухи участъци кожата ми започва да се лющи и рони. Единственото нещо, което успокоява и разкарва тази сухота е мазилото "Дипрогента", но то само премахва сухотата, а червенината сякаш си седи там. Крема ми на нивея напоследък никак не помага, ако се мажа само с него и нищо не става, пак си се появяват тези сухи червени петна - явно е слаб или кожата ми е привикнала към него. Разглеждах в сайта различни кремове, но не съм сигурен какво точно да пробвам. Насочил съм се към крема на Д-р Тайс - нахткерцен ? По принцип съм изпробвал някои масла като такова от жожоба и праскова, но и те не помогнаха. Изпратих Ви няколко снимки на e-mail, като моят започва bladeday****@mail.bg .
Докато не съм забравил на скоро ми се появи и едно сухо петно на гърдите - пак зачервено.
Ще се радвам на идеи и предложения !

Здравейте, MarioT!

Разгледах снимките, които сте приложил! Смятам, че проблемът, който имате е себореен дерматит, а не суха кожа! С използването на Дипрогента проблемът е станал хроничен. В този случай е най-добре да посетите кожен лекар, за да може да излезете от кортикостероида и да се предпише антисеборейно лечение! Засягането на областта между гърдите означава, че се е ангажирала нова област! Ако желаете може да се обадите и да запазите час!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот iva.stoianova » 18 Фев 2016, 14:19

Здравейте! Преди две три седмици кожата на ръцете ми стана много суха, груба и започна да потъмнява, сякаш този слой е изсъхнал и трябва да се обели. Този проблем е само до китката(на гърба на дланта и по пръстите). Прикачила съм няколко снимки към посочения адрес. Може ли да ми помогнете и да ми кажете какви мерки да взема?
iva.stoianova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Фев 2016, 14:17

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот peter » 20 Фев 2016, 16:19

Здравейте д-р Тодева .. Въпроса ми е свързан със сужа кожа на лицето(особенно на челото и скалпа),но след баня за 2 часа примерно ,другото време от денонощието става доста мазна ..Затова искам да ви попитам какъв продукт да използвам при вземане на душ за измиване на косата...да не е особенно тежък,тъй като се къпя всеки ден и да не изсушава кожата и скалпа след баня,поради което имам и пърхот! Това подходящо ли е за моя случай и за непрекъсната употреба http://apteka.framar.bg/30001251/%D0%B5 ... 0%B8%D0%B4
peter
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Фев 2016, 16:09

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта