Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Боби.Гладнишка » 21 Фев 2016, 18:31

P1100299.JPG
P1100299.JPG (31.84 KiB) Прегледано 809 пъти

Здравейте д-р Тодева, имам проблем с този пръст, много се напуква и изсъхва и боли, някой път ме и сърби.Мажа го с Клобедерм. Като го намажа се оправя и като се измия пак става така и е леко червен и доста изсъхнал.
Боби.Гладнишка
 
Мнения: 3
Регистриран на: 21 Фев 2016, 18:23

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 22 Фев 2016, 11:50

iva.stoianova написа:Здравейте! Преди две три седмици кожата на ръцете ми стана много суха, груба и започна да потъмнява, сякаш този слой е изсъхнал и трябва да се обели. Този проблем е само до китката(на гърба на дланта и по пръстите). Прикачила съм няколко снимки към посочения адрес. Може ли да ми помогнете и да ми кажете какви мерки да взема?

Здравейте!

Видях снимките, които сте приложила! Съветвам Ви да си вземете Кератолин крем с 25% урея. Използвайте един път дневно вечер и след 10 дни ми пишете отново!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 22 Фев 2016, 11:56

peter написа:Здравейте д-р Тодева .. Въпроса ми е свързан със сужа кожа на лицето(особенно на челото и скалпа),но след баня за 2 часа примерно ,другото време от денонощието става доста мазна ..Затова искам да ви попитам какъв продукт да използвам при вземане на душ за измиване на косата...да не е особенно тежък,тъй като се къпя всеки ден и да не изсушава кожата и скалпа след баня,поради което имам и пърхот! Това подходящо ли е за моя случай и за непрекъсната употреба http://apteka.framar.bg/30001251/%D0%B5 ... 0%B8%D0%B4

Здравейте!

Да, може да използвате продукта, за който питате!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 22 Фев 2016, 11:58

Боби.Гладнишка написа:
P1100299.JPG

Здравейте д-р Тодева, имам проблем с този пръст, много се напуква и изсъхва и боли, някой път ме и сърби.Мажа го с Клобедерм. Като го намажа се оправя и като се измия пак става така и е леко червен и доста изсъхнал.

Здравейте!

Само на този пръст ли имате проблем?
Използвате ли овлажняващ крем?
Колко често използвате и как клобедерм?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Боби.Гладнишка » 23 Фев 2016, 11:57

Dr Violina Todeva написа:
Боби.Гладнишка написа:
P1100299.JPG

Здравейте д-р Тодева, имам проблем с този пръст, много се напуква и изсъхва и боли, някой път ме и сърби.Мажа го с Клобедерм. Като го намажа се оправя и като се измия пак става така и е леко червен и доста изсъхнал.

Здравейте!

Само на този пръст ли имате проблем?
Използвате ли овлажняващ крем?
Колко често използвате и как клобедерм?

С уважение,
д-р Тодева


Само на този пръст е.Мажа го от време на време с клобедерм.Когато забравя да го мажа се напъква ужасно и тръгва чак кръв от пукнатините.
Боби.Гладнишка
 
Мнения: 3
Регистриран на: 21 Фев 2016, 18:23

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 29 Фев 2016, 13:14

Боби.Гладнишка написа:
Dr Violina Todeva написа:
Боби.Гладнишка написа:
P1100299.JPG

Здравейте д-р Тодева, имам проблем с този пръст, много се напуква и изсъхва и боли, някой път ме и сърби.Мажа го с Клобедерм. Като го намажа се оправя и като се измия пак става така и е леко червен и доста изсъхнал.

Здравейте!

Само на този пръст ли имате проблем?
Използвате ли овлажняващ крем?
Колко често използвате и как клобедерм?

С уважение,
д-р Тодева


Само на този пръст е.Мажа го от време на време с клобедерм.Когато забравя да го мажа се напъква ужасно и тръгва чак кръв от пукнатините.

Здравейте!

Имате грешен подход! Клобедерм е лечебен крем и се използва само при нужда. Трябва да използвате редовно по 3-4 пъти на ден овлажняващ крем. Използвайки толкова често лекарство вие сте направила проблема хроничен. Посетете специалист за да Ви направи схема за излизане от лекарството и да се включи профилактична грижа. Ако желаете може да се обадите и да запазите час!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот panaiot » 17 Авг 2016, 12:50

Д-р Тодева,здравейте!Имам въпрос относно интимната хигиена.Знам ,че главичката на пениса е най-добре да се измива само с топла вода ,без да се използват измивни продукти било то сапуни ,душ гелове ,лосиони дори и интимни.Въпросът ми е как стоят нещата,когато мъжът е обрязан? Аз бях обрязан преди 2 години и след операцията продължих да използвам само вода.Под течащата струя, обтривам главичката хубаво с пръсти и след това я подсушавам с кухненска хартия.Забелязвам ,че кожата на главичката е съвсем различна от преди операцията.Станала е доста плътна , груба и много суха, а главичката няма почти никаква чувствителност.Чудя се дали ако използвам измивен продукт ,който омекотява,хидратира кожата и я прави по-нежна няма да се възвърне част от чувствителността на главичката?Какво е мнението Ви по този въпрос?Как да процедирам ?Има ли смисъл да използвам такъв продукт и ако да ,какъв или да продължавам да използвам само вода ?Има ли изобщо някакъв начин да се върне поне част от чувствителността или не?Благодаря предварително!
panaiot
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Авг 2016, 12:28

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 25 Авг 2016, 12:50

panaiot написа:Д-р Тодева,здравейте!Имам въпрос относно интимната хигиена.Знам ,че главичката на пениса е най-добре да се измива само с топла вода ,без да се използват измивни продукти било то сапуни ,душ гелове ,лосиони дори и интимни.Въпросът ми е как стоят нещата,когато мъжът е обрязан? Аз бях обрязан преди 2 години и след операцията продължих да използвам само вода.Под течащата струя, обтривам главичката хубаво с пръсти и след това я подсушавам с кухненска хартия.Забелязвам ,че кожата на главичката е съвсем различна от преди операцията.Станала е доста плътна , груба и много суха, а главичката няма почти никаква чувствителност.Чудя се дали ако използвам измивен продукт ,който омекотява,хидратира кожата и я прави по-нежна няма да се възвърне част от чувствителността на главичката?Какво е мнението Ви по този въпрос?Как да процедирам ?Има ли смисъл да използвам такъв продукт и ако да ,какъв или да продължавам да използвам само вода ?Има ли изобщо някакъв начин да се върне поне част от чувствителността или не?Благодаря предварително!

Здравейте!

По принцип няма проблем да използвате мек измивен продукт. Ако усещате и проблем със сухота може да използвате и омекотяващ крем. Съветвам Ви да посетите дерматолог, за да се избере подходяща козметика според състоянието!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот dimcons » 04 Сеп 2016, 16:22

Д-р Тодева искам да се консултирам относно това ,дали всичко е наред с главичката на половия ми член.Проблеми не мога да кажа,че имам .Учудва ме това ,че навсякъде пише ,че главичката е най-чувствителната част от пениса и доставя удоволствие на мъжа ,а при мен не е така.При мен ствола на пениса е най-чувствителен ,докато главичката почти няма усещания и в никакъв случай удоволствени! Другото ,което ме притеснява е външния вид на главичката.Навсякъде по сники ,които съм виждал главичката е силно розова и повръхността и е като гланцирана ,гладка и лъскава .Моята изглежда доста по-различно.Според вас всичко наред ли е?Дали причината и за двете неща ,липсата на чувствителност и тази визия не се дължат на това ,че съм бил обрязан още като съвсем малък?Приложил съм 2 снимки за да добиете представа.
http://prikachi.com/images.php?images/805/8901805P.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/835/8901835J.jpg
dimcons
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Сеп 2016, 15:49

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 07 Сеп 2016, 11:47

dimcons написа:Д-р Тодева искам да се консултирам относно това ,дали всичко е наред с главичката на половия ми член.Проблеми не мога да кажа,че имам .Учудва ме това ,че навсякъде пише ,че главичката е най-чувствителната част от пениса и доставя удоволствие на мъжа ,а при мен не е така.При мен ствола на пениса е най-чувствителен ,докато главичката почти няма усещания и в никакъв случай удоволствени! Другото ,което ме притеснява е външния вид на главичката.Навсякъде по сники ,които съм виждал главичката е силно розова и повръхността и е като гланцирана ,гладка и лъскава .Моята изглежда доста по-различно.Според вас всичко наред ли е?Дали причината и за двете неща ,липсата на чувствителност и тази визия не се дължат на това ,че съм бил обрязан още като съвсем малък?Приложил съм 2 снимки за да добиете представа.
http://prikachi.com/images.php?images/805/8901805P.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/835/8901835J.jpg

Здравейте!

Не мога да отворя приложените линкове!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта