Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Narraya » 07 Дек 2016, 22:46

Здравейте! Аз съм момиче на 22 години. От една година насам имам проблеми с кожата на лицето и скалпа. Първо започнаха проблемите с кожата на лицето - зачервени петна в областта около носа и между веждите, сърбеж, лющене.Отидох при дерматолог, който ми каза, че имам себореен дерматит и ми изписа крем на Дюкре. Мазах се месец, кожата се успокои и след няколко седмици постепенно получих отново същите симптоми, но този път и на скалпа. В момента за лицето използвам крем Чаевец - действа на кожата невероятно и обикновено като се намажа сутрин кожата се успокоява за целия ден. Но макар и да съм се мазала в продължение на месеци, всеки ден, един път ако не се намажа след като си измия лицето, кожата става адски суха и опъната, на места с бели люспички. Имам чувството, че ако се усмихна ще се сцепи. Относно скалпа - кожата там изглежда ужасно суха и сякаш цялата е покрита с едри и дребни бели люспи - някои в средата са с телесен цвят а по края са бели, други сякаш са като изсъхнала кожа на ситни парченца, залепена за скалпа. Когато ги почеша се пръскат на ситни парченца и се вижда бледорозова кожа отдолу (каквато е и на лицето ми). Иначе нямам сърбеж, чеша ги за да ги махна. След баня изглежда най-зле. Забелязах, че когато се почеша по главата и след това по лицето, няколко минути по-късно докоснатото място започва да сърби, да се лющи и да стои зачервено, макар и преди час,два да е намазано с Чаевеца, за това много внимавам тези люспички от главата да не попадат върху лицето. Не използвам абсолютно никакви лакове, бои, гелове и други химикали, преси за коса, гримове, не смея да си направя и маски. Никога не съм посягала към цигарите и не стоя на задимени места. Къпя се с шампоан на Ланжелика и се мажа с Чаевец. Не консумирам мазни, пържени храни, както и всички прототипи на снаксове, чипсове,газирани и тези в бързото хранене, а се стремя в менюто ми да има възможно най-полезната и по естествен начин придобита храна - мляко от крава, яйца, сирене, кисело мляко, лютеница, плодове и зеленчуци, подправки, дори и хляба си го правим вкъщи, общо взето ям всичко, което мога да си набавя от село. Пия много вода и всеки ден изпивам фреш от портокал, лимон и грейпфрут с няколко капки клеева тинктура. Единствено тези цитруси не мога да си отгледам, за това се налага да ги купя от магазина. Моля Ви дайте ми съвет с какво да се излекувам. Съжалявам за дългите обяснения. Желая Ви хубав ден!
Narraya
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Дек 2016, 22:34

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Дек 2016, 11:39

Narraya написа:Здравейте! Аз съм момиче на 22 години. От една година насам имам проблеми с кожата на лицето и скалпа. Първо започнаха проблемите с кожата на лицето - зачервени петна в областта около носа и между веждите, сърбеж, лющене.Отидох при дерматолог, който ми каза, че имам себореен дерматит и ми изписа крем на Дюкре. Мазах се месец, кожата се успокои и след няколко седмици постепенно получих отново същите симптоми, но този път и на скалпа. В момента за лицето използвам крем Чаевец - действа на кожата невероятно и обикновено като се намажа сутрин кожата се успокоява за целия ден. Но макар и да съм се мазала в продължение на месеци, всеки ден, един път ако не се намажа след като си измия лицето, кожата става адски суха и опъната, на места с бели люспички. Имам чувството, че ако се усмихна ще се сцепи. Относно скалпа - кожата там изглежда ужасно суха и сякаш цялата е покрита с едри и дребни бели люспи - някои в средата са с телесен цвят а по края са бели, други сякаш са като изсъхнала кожа на ситни парченца, залепена за скалпа. Когато ги почеша се пръскат на ситни парченца и се вижда бледорозова кожа отдолу (каквато е и на лицето ми). Иначе нямам сърбеж, чеша ги за да ги махна. След баня изглежда най-зле. Забелязах, че когато се почеша по главата и след това по лицето, няколко минути по-късно докоснатото място започва да сърби, да се лющи и да стои зачервено, макар и преди час,два да е намазано с Чаевеца, за това много внимавам тези люспички от главата да не попадат върху лицето. Не използвам абсолютно никакви лакове, бои, гелове и други химикали, преси за коса, гримове, не смея да си направя и маски. Никога не съм посягала към цигарите и не стоя на задимени места. Къпя се с шампоан на Ланжелика и се мажа с Чаевец. Не консумирам мазни, пържени храни, както и всички прототипи на снаксове, чипсове,газирани и тези в бързото хранене, а се стремя в менюто ми да има възможно най-полезната и по естествен начин придобита храна - мляко от крава, яйца, сирене, кисело мляко, лютеница, плодове и зеленчуци, подправки, дори и хляба си го правим вкъщи, общо взето ям всичко, което мога да си набавя от село. Пия много вода и всеки ден изпивам фреш от портокал, лимон и грейпфрут с няколко капки клеева тинктура. Единствено тези цитруси не мога да си отгледам, за това се налага да ги купя от магазина. Моля Ви дайте ми съвет с какво да се излекувам. Съжалявам за дългите обяснения. Желая Ви хубав ден!

Здравейте!

Себорейният дерматит е хронично състояние и като такова след успешно лечение изисква профилактика. Предвид засягането на две области - лице и скалп явно проблема е по-изразен и е добре отново да посетите специалист. За съжаление ми е трудно да дам конкретни препоръки, без да съм видяла индивидуалния случай!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот kamen_4olov » 04 Окт 2017, 18:47

Доктор Тодева,ако при циркумцизиото е премахната само лигавицата,а външната кожа е оставена, трябва ли тя да се издърпва върху главичката за да я покрива донякъде или не?Аз не го правя и главичката е винаги напълно суха ,защото се избърсва постоянно от гащите,но претръпна напълно.Затова започнах да издърпвам външната кожа върху главичката ,която я покрива някъде наполовина,за да се повъзвърне поне малко от чувствителността на главичката.Забелязах обаче ,че покритата задна част на главичката започна да стои ,като запотена и спрях да го правя.Явно тази кожа отделя пот защото е външна ,а не онзи секрет,който си отделя лигавицата,която по принцип покрива главата.Има ли смисъл да го правя или веднъж претръпнала ,главичката не може да възвърне чувствителността си?Кое е по-добре за главичката,да бъде покрита донякъде от тази външна кожа или от гащите?Като усещане и комфорт ,разлика няма.Вие кой от двата вариянта смятате за по-удачен?Попитах личната си лекарка ,а тя ми каза да пия една бира....Дано поне Вие не сте като нея и ме посъветвате!Благодаря Ви предварително!
kamen_4olov
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Окт 2017, 18:12

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Окт 2017, 15:08

kamen_4olov написа:Доктор Тодева,ако при циркумцизиото е премахната само лигавицата,а външната кожа е оставена, трябва ли тя да се издърпва върху главичката за да я покрива донякъде или не?Аз не го правя и главичката е винаги напълно суха ,защото се избърсва постоянно от гащите,но претръпна напълно.Затова започнах да издърпвам външната кожа върху главичката ,която я покрива някъде наполовина,за да се повъзвърне поне малко от чувствителността на главичката.Забелязах обаче ,че покритата задна част на главичката започна да стои ,като запотена и спрях да го правя.Явно тази кожа отделя пот защото е външна ,а не онзи секрет,който си отделя лигавицата,която по принцип покрива главата.Има ли смисъл да го правя или веднъж претръпнала ,главичката не може да възвърне чувствителността си?Кое е по-добре за главичката,да бъде покрита донякъде от тази външна кожа или от гащите?Като усещане и комфорт ,разлика няма.Вие кой от двата вариянта смятате за по-удачен?Попитах личната си лекарка ,а тя ми каза да пия една бира....Дано поне Вие не сте като нея и ме посъветвате!Благодаря Ви предварително!

Здравейте!

Не е необходимо да правите каквото и да. Опитайте се наистина да не фиксирате вниманието си и с времето оплакванията ще отшумят!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот kamen_4olov » 05 Окт 2017, 21:19

Първо безкрайно Ви благодаря за успокоителния отговор ,д-р Тодева!!!Извинявам се ,че Ви безпокоя отново,но искам да съм сигурен ,че съм Ви разбрал правилно!Под това да не правя нищо и да не фиксирам вниманието си имате в предвид ,да не издърпвам кожата върху главичката ,а да я оставям напълно заголена и просто да не обръщам повече внимание на това ,нали така?
kamen_4olov
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Окт 2017, 18:12

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот drifty » 07 Окт 2017, 21:59

Здравейте, Д-р Тодева,

Мъж на 23г, съм. Пиша Ви във връзка с кожен проблем, който възникна може би преди около година. Започна със странно изпотяване в областта на задните части, най-вече когато съм под напрежение и стрес. Всяка сутрин общо взето започнах да се будя с леко мокри задни части и като цяло веднъж изпотя ли се, няма оттърване докато не стане вечер и си почивам. С течение на времето и това, че кожата ми там постоянно беше влажна, тя силно загрубя и това започна да създава много сериозен дискомфорт, дори болки. Проблемът се прехвърли и в слабините и буквално имах усещането, че кожата ми е постоянно протрита. В опит да намаля изпотяването, съм се обезкосмявал - има ефект, но усещам как кожата ми залепва в задните части, което е много неприятно. Същото се случва и в областта на слабините. Подобен проблем, свързан с изпотяване и лепнеща кожа но не толкова засилен, имам и на дланите и ходилата. Обезкосмявам се в слабините с обикновена самобръсначка - години наред не съм имал абсолютно никакви оплаквания от дискомфорт. Тъй като винаги съм имал някакво объркано изпотяване, което е засилено в тези области, неведнъж съм се лекувал от гъбични инфекции, които влажната среда в слабинтие поражда, но никога не съм имал толкова продължително оплакване от груба кожа, сякаш е протрита.
Консултирах се с лекар, специалист по кожни и венерически заболявания - това, което ми каза лекарката е, че кожата е наранена, но няма гъбични инфекции. Предписа ми крем, с който да се мажа - състоянието на кожата ми се подобри, но усещането за дискомфорт остана. По препоръка на същия лекар си закупих бебешка пудра, с която да контролирам изпотяването. От нея също има ефект но кожата ми в слабините и задните части си остава все така груба и понеже работя в офис и стоя седнал по цял ден, е доста неприятно, когато съм облечен официално. Посетих и дерматолог, обясних и същите проблеми и че усещам кожата си влажно, но в същото време адски суха, който ми предписа "Атодерм интензив балсам". В момента го ползвам и мога да кажа, че има положителен ефект - кожата в слабините започна да става много по-мека и приятна и като цяло при ходене с анцузи, домашни дрехи и т.н не усещам почти никакъв дискомфорт. В областта на задните части обаче кожата си остана суха, въпреки, че и там има подобрение от използването на този балсам. По цял ден на офис столът се "намествам", поради усещане за дискомфорт, а сложа ли панталон, денят е доста неприятен. Проблемът като цяло мога да кажа, че усещам по цялото си тяло, но само в тези области, както и в областта на лицето изпитвам дискомфорт и дразнене.
Смених сапунът, който използвам при къпане с душ гел, усетих доста сериозно подобрение. Също така подмених и пяната, която използвам за бръснене днес и също мисля, че има ефект, но не знам какво повече мога да направя за да премахна това усещане за дискомфорт, най-вече седалищните части и слабините. Предполагам, че отново ще отида на консултация при дерматолог, но реших да се допитам и до Вашето мнение!

Благодаря предварително!
drifty
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Окт 2017, 21:16

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 09 Окт 2017, 16:19

kamen_4olov написа:Първо безкрайно Ви благодаря за успокоителния отговор ,д-р Тодева!!!Извинявам се ,че Ви безпокоя отново,но искам да съм сигурен ,че съм Ви разбрал правилно!Под това да не правя нищо и да не фиксирам вниманието си имате в предвид ,да не издърпвам кожата върху главичката ,а да я оставям напълно заголена и просто да не обръщам повече внимание на това ,нали така?

Да, точно така!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 09 Окт 2017, 16:25

drifty написа:Здравейте, Д-р Тодева,

Мъж на 23г, съм. Пиша Ви във връзка с кожен проблем, който възникна може би преди около година. Започна със странно изпотяване в областта на задните части, най-вече когато съм под напрежение и стрес. Всяка сутрин общо взето започнах да се будя с леко мокри задни части и като цяло веднъж изпотя ли се, няма оттърване докато не стане вечер и си почивам. С течение на времето и това, че кожата ми там постоянно беше влажна, тя силно загрубя и това започна да създава много сериозен дискомфорт, дори болки. Проблемът се прехвърли и в слабините и буквално имах усещането, че кожата ми е постоянно протрита. В опит да намаля изпотяването, съм се обезкосмявал - има ефект, но усещам как кожата ми залепва в задните части, което е много неприятно. Същото се случва и в областта на слабините. Подобен проблем, свързан с изпотяване и лепнеща кожа но не толкова засилен, имам и на дланите и ходилата. Обезкосмявам се в слабините с обикновена самобръсначка - години наред не съм имал абсолютно никакви оплаквания от дискомфорт. Тъй като винаги съм имал някакво объркано изпотяване, което е засилено в тези области, неведнъж съм се лекувал от гъбични инфекции, които влажната среда в слабинтие поражда, но никога не съм имал толкова продължително оплакване от груба кожа, сякаш е протрита.
Консултирах се с лекар, специалист по кожни и венерически заболявания - това, което ми каза лекарката е, че кожата е наранена, но няма гъбични инфекции. Предписа ми крем, с който да се мажа - състоянието на кожата ми се подобри, но усещането за дискомфорт остана. По препоръка на същия лекар си закупих бебешка пудра, с която да контролирам изпотяването. От нея също има ефект но кожата ми в слабините и задните части си остава все така груба и понеже работя в офис и стоя седнал по цял ден, е доста неприятно, когато съм облечен официално. Посетих и дерматолог, обясних и същите проблеми и че усещам кожата си влажно, но в същото време адски суха, който ми предписа "Атодерм интензив балсам". В момента го ползвам и мога да кажа, че има положителен ефект - кожата в слабините започна да става много по-мека и приятна и като цяло при ходене с анцузи, домашни дрехи и т.н не усещам почти никакъв дискомфорт. В областта на задните части обаче кожата си остана суха, въпреки, че и там има подобрение от използването на този балсам. По цял ден на офис столът се "намествам", поради усещане за дискомфорт, а сложа ли панталон, денят е доста неприятен. Проблемът като цяло мога да кажа, че усещам по цялото си тяло, но само в тези области, както и в областта на лицето изпитвам дискомфорт и дразнене.
Смених сапунът, който използвам при къпане с душ гел, усетих доста сериозно подобрение. Също така подмених и пяната, която използвам за бръснене днес и също мисля, че има ефект, но не знам какво повече мога да направя за да премахна това усещане за дискомфорт, най-вече седалищните части и слабините. Предполагам, че отново ще отида на консултация при дерматолог, но реших да се допитам и до Вашето мнение!

Благодаря предварително!

Здравейте!

Можете ли да приложите и снимки на засегнатите места? Ако желаете може да използвате и е-емела!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот drifty » 21 Окт 2017, 10:32

Dr Violina Todeva написа:
drifty написа:Здравейте, Д-р Тодева,

Мъж на 23г, съм. Пиша Ви във връзка с кожен проблем, който възникна може би преди около година. Започна със странно изпотяване в областта на задните части, най-вече когато съм под напрежение и стрес. Всяка сутрин общо взето започнах да се будя с леко мокри задни части и като цяло веднъж изпотя ли се, няма оттърване докато не стане вечер и си почивам. С течение на времето и това, че кожата ми там постоянно беше влажна, тя силно загрубя и това започна да създава много сериозен дискомфорт, дори болки. Проблемът се прехвърли и в слабините и буквално имах усещането, че кожата ми е постоянно протрита. В опит да намаля изпотяването, съм се обезкосмявал - има ефект, но усещам как кожата ми залепва в задните части, което е много неприятно. Същото се случва и в областта на слабините. Подобен проблем, свързан с изпотяване и лепнеща кожа но не толкова засилен, имам и на дланите и ходилата. Обезкосмявам се в слабините с обикновена самобръсначка - години наред не съм имал абсолютно никакви оплаквания от дискомфорт. Тъй като винаги съм имал някакво объркано изпотяване, което е засилено в тези области, неведнъж съм се лекувал от гъбични инфекции, които влажната среда в слабинтие поражда, но никога не съм имал толкова продължително оплакване от груба кожа, сякаш е протрита.
Консултирах се с лекар, специалист по кожни и венерически заболявания - това, което ми каза лекарката е, че кожата е наранена, но няма гъбични инфекции. Предписа ми крем, с който да се мажа - състоянието на кожата ми се подобри, но усещането за дискомфорт остана. По препоръка на същия лекар си закупих бебешка пудра, с която да контролирам изпотяването. От нея също има ефект но кожата ми в слабините и задните части си остава все така груба и понеже работя в офис и стоя седнал по цял ден, е доста неприятно, когато съм облечен официално. Посетих и дерматолог, обясних и същите проблеми и че усещам кожата си влажно, но в същото време адски суха, който ми предписа "Атодерм интензив балсам". В момента го ползвам и мога да кажа, че има положителен ефект - кожата в слабините започна да става много по-мека и приятна и като цяло при ходене с анцузи, домашни дрехи и т.н не усещам почти никакъв дискомфорт. В областта на задните части обаче кожата си остана суха, въпреки, че и там има подобрение от използването на този балсам. По цял ден на офис столът се "намествам", поради усещане за дискомфорт, а сложа ли панталон, денят е доста неприятен. Проблемът като цяло мога да кажа, че усещам по цялото си тяло, но само в тези области, както и в областта на лицето изпитвам дискомфорт и дразнене.
Смених сапунът, който използвам при къпане с душ гел, усетих доста сериозно подобрение. Също така подмених и пяната, която използвам за бръснене днес и също мисля, че има ефект, но не знам какво повече мога да направя за да премахна това усещане за дискомфорт, най-вече седалищните части и слабините. Предполагам, че отново ще отида на консултация при дерматолог, но реших да се допитам и до Вашето мнение!

Благодаря предварително!

Здравейте!

Можете ли да приложите и снимки на засегнатите места? Ако желаете може да използвате и е-емела!

С уважение,
д-р Тодева


Здравейте!

Изпратих снимки на мейла във подписа Ви :)
Благодаря отново!
drifty
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Окт 2017, 21:16

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Окт 2017, 16:18

drifty написа:
Dr Violina Todeva написа:
drifty написа:Здравейте, Д-р Тодева,

Мъж на 23г, съм. Пиша Ви във връзка с кожен проблем, който възникна може би преди около година. Започна със странно изпотяване в областта на задните части, най-вече когато съм под напрежение и стрес. Всяка сутрин общо взето започнах да се будя с леко мокри задни части и като цяло веднъж изпотя ли се, няма оттърване докато не стане вечер и си почивам. С течение на времето и това, че кожата ми там постоянно беше влажна, тя силно загрубя и това започна да създава много сериозен дискомфорт, дори болки. Проблемът се прехвърли и в слабините и буквално имах усещането, че кожата ми е постоянно протрита. В опит да намаля изпотяването, съм се обезкосмявал - има ефект, но усещам как кожата ми залепва в задните части, което е много неприятно. Същото се случва и в областта на слабините. Подобен проблем, свързан с изпотяване и лепнеща кожа но не толкова засилен, имам и на дланите и ходилата. Обезкосмявам се в слабините с обикновена самобръсначка - години наред не съм имал абсолютно никакви оплаквания от дискомфорт. Тъй като винаги съм имал някакво объркано изпотяване, което е засилено в тези области, неведнъж съм се лекувал от гъбични инфекции, които влажната среда в слабинтие поражда, но никога не съм имал толкова продължително оплакване от груба кожа, сякаш е протрита.
Консултирах се с лекар, специалист по кожни и венерически заболявания - това, което ми каза лекарката е, че кожата е наранена, но няма гъбични инфекции. Предписа ми крем, с който да се мажа - състоянието на кожата ми се подобри, но усещането за дискомфорт остана. По препоръка на същия лекар си закупих бебешка пудра, с която да контролирам изпотяването. От нея също има ефект но кожата ми в слабините и задните части си остава все така груба и понеже работя в офис и стоя седнал по цял ден, е доста неприятно, когато съм облечен официално. Посетих и дерматолог, обясних и същите проблеми и че усещам кожата си влажно, но в същото време адски суха, който ми предписа "Атодерм интензив балсам". В момента го ползвам и мога да кажа, че има положителен ефект - кожата в слабините започна да става много по-мека и приятна и като цяло при ходене с анцузи, домашни дрехи и т.н не усещам почти никакъв дискомфорт. В областта на задните части обаче кожата си остана суха, въпреки, че и там има подобрение от използването на този балсам. По цял ден на офис столът се "намествам", поради усещане за дискомфорт, а сложа ли панталон, денят е доста неприятен. Проблемът като цяло мога да кажа, че усещам по цялото си тяло, но само в тези области, както и в областта на лицето изпитвам дискомфорт и дразнене.
Смених сапунът, който използвам при къпане с душ гел, усетих доста сериозно подобрение. Също така подмених и пяната, която използвам за бръснене днес и също мисля, че има ефект, но не знам какво повече мога да направя за да премахна това усещане за дискомфорт, най-вече седалищните части и слабините. Предполагам, че отново ще отида на консултация при дерматолог, но реших да се допитам и до Вашето мнение!

Благодаря предварително!

Здравейте!

Можете ли да приложите и снимки на засегнатите места? Ако желаете може да използвате и е-емела!

С уважение,
д-р Тодева


Здравейте!

Изпратих снимки на мейла във подписа Ви :)
Благодаря отново!

Здравейте!

Върнала съм отговор към е-мейла!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта