Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Мар 2014, 15:31

Тук може да зададете въпросите си как да се справите с проблемът суха кожа и заедно да намерим най-доброто решение!

На Вашите въпроси ще отговаря д-р Виолина Тодева - специалист по кожни и венерически болести.

Подробна информация за д-р Виолина Тодева ще откриете в справочника на Фрамар.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Ивелина Кръстева » 20 Мар 2014, 16:34

Добър ден, дъщеря ми е на 5 години и половина, оказа се след консултация с нашият педиатър, че кожата и е суха и сега при смяна на сезоните доста често има сърбеж. Тя е със светла кожа, мога да кажа чувствителна, лесно посинява при удар, изрива се, често и се зачервява дупето. Може ли да ми дадете съвет с какво да е мажа, според нашият педиатър трябва да и омазняваме кожата. Благодаря
Ивелина Кръстева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Мар 2014, 16:29

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 21 Мар 2014, 17:57

Ивелина Кръстева написа:Добър ден, дъщеря ми е на 5 години и половина, оказа се след консултация с нашият педиатър, че кожата и е суха и сега при смяна на сезоните доста често има сърбеж. Тя е със светла кожа, мога да кажа чувствителна, лесно посинява при удар, изрива се, често и се зачервява дупето. Може ли да ми дадете съвет с какво да е мажа, според нашият педиатър трябва да и омазняваме кожата. Благодаря

Здравейте, Ивелина Кръстева!

Никак не е изключено да има нужда кожата и от допълнително хидратиране и омазняване. Ползвала ли сте до момента нещо? Ако да - какво и с какъв ефект? Ако можете изпратете снимка на най-засушените участъци, за да Ви предложа нещо, което да има максимална полза.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот mariq-mariq » 05 Апр 2014, 13:05

Зддравейте, д-р Тодева
Преди кожата на лицето ми беше суха, а от 2 години почна да ми се омазнява (омазняването мисля, че се дължи на ББ крем)и почнаха да ми се разширяват порите на лицето.Отначало от лявата страна на челото а сега вече на цялото. Искам да попитам как да се справя с тях?

Поздрави,
Благодаря предварително
mariq-mariq
 
Мнения: 4
Регистриран на: 05 Апр 2014, 12:44

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 06 Апр 2014, 13:59

mariq-mariq написа:Зддравейте, д-р Тодева
Преди кожата на лицето ми беше суха, а от 2 години почна да ми се омазнява (омазняването мисля, че се дължи на ББ крем)и почнаха да ми се разширяват порите на лицето.Отначало от лявата страна на челото а сега вече на цялото. Искам да попитам как да се справя с тях?

Поздрави,
Благодаря предварително

Здравейте, mariq-mariq!

Приложението на неподходяща козметика може да бъде причина за поява на проблем с кожата. Ако желаете за да Ви бъда максимално полезна е добре да ми изпратите снимки. Може да използвате някой от посочените е-мейли. По този начин ще се ориентирам какво е състоянието на кожата към момента.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 08 Апр 2014, 14:55

Dr Violina Todeva написа:
mariq-mariq написа:Зддравейте, д-р Тодева
Преди кожата на лицето ми беше суха, а от 2 години почна да ми се омазнява (омазняването мисля, че се дължи на ББ крем)и почнаха да ми се разширяват порите на лицето.Отначало от лявата страна на челото а сега вече на цялото. Искам да попитам как да се справя с тях?

Поздрави,
Благодаря предварително

Здравейте, mariq-mariq!

Приложението на неподходяща козметика може да бъде причина за поява на проблем с кожата. Ако желаете за да Ви бъда максимално полезна е добре да ми изпратите снимки. Може да използвате някой от посочените е-мейли. По този начин ще се ориентирам какво е състоянието на кожата към момента.

С уважение,

Здравейте, mariq-mariq!

Видях снимките, които сте прикачила в е-мейла. Вие кой ББ-крем използвате? След като забелязвате връзка спрете употребата му! Използвате ли в момента някаква козметика и каква?

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот mariq-mariq » 08 Апр 2014, 16:36

Привет,д-р Тодева
Не са се появили от крема. Преди използвах фон дьо тен на Манхатан и тогава ми се появиха разширените пори, а от ББ крема, който е на Гарниер ми се омазни кожата. (Кожата ми беше смесена суха-мазна, но сега е повече мазна от обикновенното :| ). Как да си свия порите? Да ми препоръчате някаква маска или фондьотен?

Благодаря,
Поздрави!
mariq-mariq
 
Мнения: 4
Регистриран на: 05 Апр 2014, 12:44

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 09 Апр 2014, 12:34

mariq-mariq написа:Привет,д-р Тодева
Не са се появили от крема. Преди използвах фон дьо тен на Манхатан и тогава ми се появиха разширените пори, а от ББ крема, който е на Гарниер ми се омазни кожата. (Кожата ми беше смесена суха-мазна, но сега е повече мазна от обикновенното :| ). Как да си свия порите? Да ми препоръчате някаква маска или фондьотен?

Благодаря,
Поздрави!

Здравейте, mariq-mariq!

За съжаление няма как с един крем да се постигнат толкова много ефекти - върху порите, пъпчиците, хидратиране и едновременно лек цвят. Все пак предвид състоянието на кожата Ви към момента може да опитате с Синхролайн акникеър крем тенте - има светъл и тъмен цвят.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот mariq-mariq » 09 Апр 2014, 16:51

Здравейте,
Този крем е за начален стадии на акне. Да разбирам ли че натам съм се напътила?А някакви маски за смаляване на порите...? :(((( Благодаря!

Поздрави!
mariq-mariq
 
Мнения: 4
Регистриран на: 05 Апр 2014, 12:44

Re: Суха кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 10 Апр 2014, 14:11

mariq-mariq написа:Здравейте,
Този крем е за начален стадии на акне. Да разбирам ли че натам съм се напътила?А някакви маски за смаляване на порите...? :(((( Благодаря!

Поздрави!

Здравейте, Mariq!

В момента в резултат от използването на неподходяща козметика са се получили тези "пъпчици", а този крем Ви го предложих точно и заради ефекта върху разширените пори и все пак възможността за цвят. Желателно е да не се прекалява много с козметиката, така че нека към момента за поне един месец да е само този крем и измиване на лицето два пъти дневно сутрин и вечер, като само вечерното измиване да е с измивен гел, а сутрешното с вода.
След един месец може да ми пишете отново и да изпратите снимки!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Следваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта