14 Февруари - Денят на Влюбените - Свети Валентин

Да уважим традициите и обичаите!

Re: 14 Февруари - Денят на Влюбените

Мнениеот dinkog » 14 Фев 2017, 12:26

Аз не се занимавам с тея глупости, нито Св. Валентин почитам, нито Трифон Зарезан. Отричането на Св. Валентин и подчертаването на празнуването на Трифона ми се вижда много жалко и един вид "гроздето е кисело", аз и двата празника не ги отбелязвам по никакъв начин, ден, като ден. Ако имам приятелка, която я луда на тема любов на 14 февруари, ще си направя труда да й взема подарък, само да не мрънка после. :mrgreen: Но като цяло не държа да се случва нищо специално на днешния ден.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: 14 Февруари - Денят на Влюбените

Мнениеот Guppy » 14 Фев 2017, 13:20

За мен пък днешния ден е специален и отбелязвам св. Валентин,не деня на виното, не съм лозарка, както не отбелязвам много други празници. Също смятам, че е съпоставяне и сравняване, тези, които нямат половинки хокат деня на влюбените и го отричат. :mrgreen:
За днес съм приготвила прекрасна вечеря, само насаме с моя мъж, а децата са при бабата, за да можем с баща им да прекараме малко време само двамата.
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: 14 Февруари - Денят на Влюбените

Мнениеот Mon_ton » 21 Фев 2017, 10:44

Нека който се обича с половинката си и се чувства добре с този човек, може да празнува, това е начин да изразим любовта си и като чуя, как те се обичали всеки ден - това не е истина,... то и всеки ден ядем, ама на Коледа и на рождените дни завъртаме едни трапези, та да се пръснем от ядене. После се оплакваме, че само на този ден трябва да си покажем любовта, като сме затрупани с рутина и ежедневие, какво лошо има в един жест на обич?
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Какво е за вас 14 февруари?

Мнениеот iriny » 13 Фев 2020, 11:23

В навечерието на 14 февруари реших да пусна тук една анкетка... Да видим тази толкова оспорвана, но и много популярна дата (и в двата й варианта) как се приема от хората. Нека да проверим колко са романтиците, традиционалистите и непукистите. :wink: Интересно ми е също съотношението на жени – мъже, които ще се включат в анкетата... Провежда се сериозно статистическо проучване, моля, бъдете активни! :typing:
Коментарите не са задължителни, но са желателни. :smile:
iriny
 
Мнения: 388
Регистриран на: 07 Авг 2019, 12:17

Re: Какво е за вас 14 февруари?

Мнениеот zlati1459 » 13 Фев 2020, 11:30

Ще празнувам и двете : имам супер гадже а и виното обичам ! :grin: :razz:
zlati1459
 
Мнения: 53
Регистриран на: 05 Ное 2019, 10:37

Re: Какво е за вас 14 февруари?

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 13 Фев 2020, 11:46

И двата празника, разбира се. Аз повече клоня към Трифон Зарезан, обаче жена ми няма да ме остави на мира, докато не си получи подаръка за Св. Валентин! :lol:
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48

Re: Какво е за вас 14 февруари?

Мнениеот rabotnata pchela » 13 Фев 2020, 12:06

Не празнуваме нищо, изключително рядко си правим подаръци и те са по-скоро символични, не си устройваме вечери, не си купуваме торти във формата на сърца, подаръците ни са са малки и от сърце и не всяка година, по-скоро когато, ако някой го почувства. :)
Не сме много по отбелязването на празниците, да се ходи на вечери и всякакви подобни, та гласувах - ден като ден. :) По-скоро тази година ще празнуваме петъка! :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какво е за вас 14 февруари?

Мнениеот ganka67 » 13 Фев 2020, 12:24

След толкова години брак романтиката е малко на заден план, но пък не виждам защо да не съчетаем празника на виното с една романтична вечеря на свещи. Смятам да приготвя нещо специално, пък кой знае - мъжът ми може и да ме изненада приятно с някой подарък... :wink:
ganka67
 
Мнения: 169
Регистриран на: 15 Окт 2019, 13:53

Re: Какво е за вас 14 февруари?

Мнениеот Калин Сотиров » 13 Фев 2020, 13:00

Със съпругата ми ще празнуваме Свети Валентин. Тази година може би за първи път в домашна обстановка, но това едва ли ще ни помрачи празника. Приготвил съм й страхотна изненада.
Калин Сотиров
 
Мнения: 24
Регистриран на: 08 Яну 2020, 14:09

Re: Какво е за вас 14 февруари?

Мнениеот lallali » 13 Фев 2020, 13:53

Въпреки че вече сме заедно по-дълго от времето, в което не сме се познавали, житейската ни философията е такава, че просто не ни позволява да изпускаме дори един шанс да се зарадваме или да покажем любовта си. В този ред на мисли, и 14 февруари за нас е още един шанс да си припомним защо сме заедно, а именно защото се обичаме и ни е приятно един с друг. Тази година ще си подарим пътуване до любимо място :)
Аватар
lallali
 
Мнения: 148
Регистриран на: 26 Мар 2011, 12:47

ПредишнаСледваща

Назад към Празници и традиции

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта