Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиа

Мнениеот lqtenitsa » 20 Апр 2014, 00:05

Здравейте, дъщеря ми е 1 година и 2месеца и миналия месец беше болна и на антибиотици. направих кръвни изследвания като профилактика , защото вдига два дни висока температура, без видими причини. в урината й има белтък, а левкоцитите са й високи.
другите стойности са :wbc- 2.6 x10/l ; gran# - 0.9x10/l; lymph% - 50.8% ; mid % - 13.7%; gearn% -35.5%; hgb - 105g/l; hct - 31.5%; mcv - 75.6 ; mch - 25.1pg; rdw-cv - 15.7 %;
можете ли да ми кажете има ли причина за притеснение и на какво може да се дължат тези резултати? благодаря предварително.lqtenitsa
lqtenitsa
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Апр 2014, 16:39

Re: Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиа

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 22 Апр 2014, 16:39

lqtenitsa написа:Здравейте, дъщеря ми е 1 година и 2месеца и миналия месец беше болна и на антибиотици. направих кръвни изследвания като профилактика , защото вдига два дни висока температура, без видими причини. в урината й има белтък, а левкоцитите са й високи.
другите стойности са :wbc- 2.6 x10/l ; gran# - 0.9x10/l; lymph% - 50.8% ; mid % - 13.7%; gearn% -35.5%; hgb - 105g/l; hct - 31.5%; mcv - 75.6 ; mch - 25.1pg; rdw-cv - 15.7 %;
можете ли да ми кажете има ли причина за притеснение и на какво може да се дължат тези резултати? благодаря предварително.lqtenitsa


Здравейте,
левкоцитите в урината и колко са? Левкоцитите от кръвните и изследвания 2,6 ли са? Направихте ли изследване на стерилна урина за урокултура- микробиологично изследване на урината?
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот jivka44 » 01 Юли 2014, 15:23

Здравейте д- р Кисьова

Имам внук на 9 месеца

От известно време ,не всеки ден вдига температура 37,2 -37,5

Преди време правихме изследвания
Обикновена урина чиста

Стерилна урина от три проби
Първата -смесена флора10/4
при втората се изолира ентеробактер 10/4 и стрепток
Заради ентеробактера детето пи 15 дена Суметролим понеже само на това показа чувствителност и при третата стерилна урина резултата беше отново смесена флора 10/3

Иначе е жизнено дете наддава сравнително добре на 8 месеца тежеше 8 кг
храни се добре
Има два долни зъба ,но виждам че горната челюст цялата е побеляла и подута особено на мястото на двата предни зъба
Детето е водено на лекар и според тях няма нищо притеснително и всичко е от зъбките
Какво е вашето мнение за това
Благодаря ви предварително
jivka44
 
Мнения: 6
Регистриран на: 01 Юли 2014, 15:14

Re: Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот baikolio » 02 Юли 2014, 10:48

Дори да не зададеш въпрос, определено има какво да прочетеш.
baikolio
 
Мнения: 9
Регистриран на: 02 Юли 2014, 10:46

Re: Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 04 Юли 2014, 13:22

jivka44 написа:Здравейте д- р Кисьова

Имам внук на 9 месеца

От известно време ,не всеки ден вдига температура 37,2 -37,5

Преди време правихме изследвания
Обикновена урина чиста

Стерилна урина от три проби
Първата -смесена флора10/4
при втората се изолира ентеробактер 10/4 и стрепток
Заради ентеробактера детето пи 15 дена Суметролим понеже само на това показа чувствителност и при третата стерилна урина резултата беше отново смесена флора 10/3

Иначе е жизнено дете наддава сравнително добре на 8 месеца тежеше 8 кг
храни се добре
Има два долни зъба ,но виждам че горната челюст цялата е побеляла и подута особено на мястото на двата предни зъба
Детето е водено на лекар и според тях няма нищо притеснително и всичко е от зъбките
Какво е вашето мнение за това
Благодаря ви предварително


Здравейте,
водихте ли го на Педиатър, правена ли му е ехография на отделителната система? Добре е да се вземе нова стерилна урина с антибиограма. Правите ли хубав тоалет преди да вземете стерилната урина? Ползвате ли някаквогелче, с което да мажете венците?
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот jivka44 » 04 Юли 2014, 16:15

Да детето се наблюдава от педиатър.Не е правена ехография

При третата стерилна урина когато показа смесена флора 10/3 педиатърът каза че не се налага повече изследване и лечение
Правим редовно тоалет на гениталиите преди да вземе урина ,измиваме го добре и го изплакваме на течаща вода .Подсушавам със стерилни марли

Венците ги мажем със гелче
Днес пуснахме нова стерилна урина
jivka44
 
Мнения: 6
Регистриран на: 01 Юли 2014, 15:14

Re: Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот jivka44 » 05 Юли 2014, 11:52

Резултата от стерилната урина е Протеус 10/4 .Пуснахме и втора проба и сега ще се прави антибиограма и съответно лечение
Какво може да ми кажете за тази бактерия и дали ще се излекува лесно детенцето

Благодаря ви още един път
jivka44
 
Мнения: 6
Регистриран на: 01 Юли 2014, 15:14

Re: Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот chokolad1 » 05 Юли 2014, 14:34

Здравейте доктор Кисьова!
За пръв път пиша в този форум, виждам, че помагате със съветите си на много майки.
Моето притеснение е свързано с антибиотика Аугументин 312, който давахме на дъщеря ми, защото имаше гнойна ангина. Тя е на 1,5 год. 11 кг. Не успяхме да разтворим правилно антибиотика, понеже така ни упътиха в аптеката, та вместо да сипем вода до чертичката, да разбъркаме и отново да долеем до чертата ние само сипахме до чертата, разбъркахме и после не добавихме отново до въпросната черта. Давахме й от този разтвор 2 дни 3пъти по 3 мл. След като се усетихме с мъжа ми купихме нов и го направихме по правилният начин. Питането ми е дали сме предозирали с много АБ и дали сме й навредили. Първият ден малко върна след даването на АБ. Педиатърката каза, че нищо й няма, но мен все още ми е притеснено. Днес вече приключихме с АБ.
Благодаря Ви предварително!
chokolad1
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Юли 2014, 14:23

Re: Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 07 Юли 2014, 00:04

jivka44 написа:Резултата от стерилната урина е Протеус 10/4 .Пуснахме и втора проба и сега ще се прави антибиограма и съответно лечение
Какво може да ми кажете за тази бактерия и дали ще се излекува лесно детенцето

Благодаря ви още един път


Здравейте,
Протеуса е бактерия, която нормално не се открива в урината, затова е задължително провеждането на антибиотично лечение. Най-доброто решение в тези случаи е да се проведе лечение след определяне на чувствителността на бактерия към антибиотиците. При всички деца на възраст под две години, при които се открият бактерии в урината е препоръчително провеждането профилактично и на ехографско изследване на отделителната система- бъбреци и пикочен мехур.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот jivka44 » 08 Юли 2014, 11:35

Благодаря ви за отговора Д-р Кисьова
Сега започнахме лечение с Панцеф според антибиограмата
Бактерията е чувствителна към доста неща и педиатъра се спря на този антибиотик
Ще го пием 10 дни като на 10 ден ще пуснем нова урина по време на самото лечение
Ще настоявам и за ултразвук на бъбреци и пикочен мехур
jivka44
 
Мнения: 6
Регистриран на: 01 Юли 2014, 15:14

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта