Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 08 Юли 2014, 17:09

chokolad1 написа:Здравейте доктор Кисьова!
За пръв път пиша в този форум, виждам, че помагате със съветите си на много майки.
Моето притеснение е свързано с антибиотика Аугументин 312, който давахме на дъщеря ми, защото имаше гнойна ангина. Тя е на 1,5 год. 11 кг. Не успяхме да разтворим правилно антибиотика, понеже така ни упътиха в аптеката, та вместо да сипем вода до чертичката, да разбъркаме и отново да долеем до чертата ние само сипахме до чертата, разбъркахме и после не добавихме отново до въпросната черта. Давахме й от този разтвор 2 дни 3пъти по 3 мл. След като се усетихме с мъжа ми купихме нов и го направихме по правилният начин. Питането ми е дали сме предозирали с много АБ и дали сме й навредили. Първият ден малко върна след даването на АБ. Педиатърката каза, че нищо й няма, но мен все още ми е притеснено. Днес вече приключихме с АБ.
Благодаря Ви предварително!


Здравейте,
не се тревожете в тази доза не са се получили симптоми на придозиране, след като сте давали от този разтвор два дни. Как е детенцето ви след спиране на антибиотика, изчистиха ли се налепите? Бих ви препоръчала поне две седмици след спиране на антибиотика да давате пробиотик за възстановяване на нормалната микрофлора.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 08 Юли 2014, 17:11

jivka44 написа:Благодаря ви за отговора Д-р Кисьова
Сега започнахме лечение с Панцеф според антибиограмата
Бактерията е чувствителна към доста неща и педиатъра се спря на този антибиотик
Ще го пием 10 дни като на 10 ден ще пуснем нова урина по време на самото лечение
Ще настоявам и за ултразвук на бъбреци и пикочен мехур


Здравейте,
информирайте ме за новите резултати! Желая ви успех и бързо оздравяване на детенцето!
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот chokolad1 » 09 Юли 2014, 15:16

Здравейте,
не се тревожете в тази доза не са се получили симптоми на придозиране, след като сте давали от този разтвор два дни. Как е детенцето ви след спиране на антибиотика, изчистиха ли се налепите? Бих ви препоръчала поне две седмици след спиране на антибиотика да давате пробиотик за възстановяване на нормалната микрофлора.

Поздрави,
д-р Кисьова[/quote][/color]

Най-напред сърдечно Ви благодаря за отговора,
детето вече е добре още на 2 -рия ден не вдигаше температура, след преглед от педиатърката на 5-ия ден вече нямаше налепи.
Все още продължавам с даването на пробиотик Лактофлор кидс, като давам и Имунокинд за стимулиране на имунната система, тъй като до колкото знам имунитета намалява след приема на АБ.
chokolad1
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Юли 2014, 14:23

Re: Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 17 Юли 2014, 13:01

chokolad1 написа:Здравейте,
не се тревожете в тази доза не са се получили симптоми на придозиране, след като сте давали от този разтвор два дни. Как е детенцето ви след спиране на антибиотика, изчистиха ли се налепите? Бих ви препоръчала поне две седмици след спиране на антибиотика да давате пробиотик за възстановяване на нормалната микрофлора.

Поздрави,
д-р Кисьова
[/color]

Най-напред сърдечно Ви благодаря за отговора,
детето вече е добре още на 2 -рия ден не вдигаше температура, след преглед от педиатърката на 5-ия ден вече нямаше налепи.
Все още продължавам с даването на пробиотик Лактофлор кидс, като давам и Имунокинд за стимулиране на имунната система, тъй като до колкото знам имунитета намалява след приема на АБ.[/quote]

Здравейте,
може да продължите да давате пробиотика поне две седмици, а имунокинд може да давате и месец.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот jivka44 » 17 Юли 2014, 15:46

Здравейте д-р Кисьова

Преди10дни ви писах за бактерията протеус в урината на внука ми
На 10 ден от лечението с Панцеф дадохме контролна урина и резултата е -стерилна
Педиатъра ни каза да пие още 5 дни от антибиотика въпреки стерилния резултата и след това да направим опашка с Нелидикс още 10 дена
След Нелидикса да изчакаме 10 дни и да пуснем нова урина
jivka44
 
Мнения: 6
Регистриран на: 01 Юли 2014, 15:14

Re: Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 06 Авг 2014, 14:14

jivka44 написа:Здравейте д-р Кисьова

Преди10дни ви писах за бактерията протеус в урината на внука ми
На 10 ден от лечението с Панцеф дадохме контролна урина и резултата е -стерилна
Педиатъра ни каза да пие още 5 дни от антибиотика въпреки стерилния резултата и след това да направим опашка с Нелидикс още 10 дена
След Нелидикса да изчакаме 10 дни и да пуснем нова урина


Здравейте,
как са резултатите ви? Назначиха ли му някаква друга профилактика след антибиотичното лечение?
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот jivka44 » 13 Авг 2014, 19:20

Здравейте
Детето замина за чужбина /Франция/ където всъщност живее
Там продължи лечението с Нелидикс.Изследванията във Франция показаха също стерилна урина
Там му беше направена и ехография на отделителна система и не се установиха никакви изменения или аномалии
jivka44
 
Мнения: 6
Регистриран на: 01 Юли 2014, 15:14

Re: Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 16 Авг 2014, 09:48

jivka44 написа:Здравейте
Детето замина за чужбина /Франция/ където всъщност живее
Там продължи лечението с Нелидикс.Изследванията във Франция показаха също стерилна урина
Там му беше направена и ехография на отделителна система и не се установиха никакви изменения или аномалии


Здравейте,
радвам се да чуя, че няма изменения на ехографията. Бих препоръчала поне 2-3 седмичен курс на профилактика с продукт съдържащ червена боровинка.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот s_ivelina » 14 Сеп 2014, 16:39

Здравейте и тук в този пост,Моля Ви,кажете ми как да сваля темтература от 38.7.в момента и дадох Панадол бебе.4мл.и съм намазала крачетата с разбит белтък,дадох и също така вит С 2мг за целия ден,за половин час се смъкна до 38.ще я следя ако довечера пак ми вдигне температура.ще и дам,свещички Ефералган.80мг-1..Кажете ми правилно ли постъпих..нз дали от зъбки или някакъв вирус,но и малко понакашляше.2-3 пъти ,сутринта ми кихна 2 пъти..но и сложих физиологичен разтвор с нослето..и спря да киха..Дайте ми съвет..Благодаря сърдечно! :? Дали не сме хванали поредния вирус..Моля за съвет..съвсем сама съм с детето.. :?
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 23 Сеп 2014, 17:35

s_ivelina написа:Здравейте и тук в този пост,Моля Ви,кажете ми как да сваля темтература от 38.7.в момента и дадох Панадол бебе.4мл.и съм намазала крачетата с разбит белтък,дадох и също така вит С 2мг за целия ден,за половин час се смъкна до 38.ще я следя ако довечера пак ми вдигне температура.ще и дам,свещички Ефералган.80мг-1..Кажете ми правилно ли постъпих..нз дали от зъбки или някакъв вирус,но и малко понакашляше.2-3 пъти ,сутринта ми кихна 2 пъти..но и сложих физиологичен разтвор с нослето..и спря да киха..Дайте ми съвет..Благодаря сърдечно! :? Дали не сме хванали поредния вирус..Моля за съвет..съвсем сама съм с детето.. :?


Здравейте,
ако температурата не спада може да дадете и Нурофен.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта