Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 21 Мар 2015, 11:53

nade написа:здравейте,
Синът ми е на 3.5 г. От много време се случва като заспи да се изпоти, около половин час след заспиване. Може даже да намокри пижамата от пот. След което се охлажда и до сутринта няма потене. Това състояние няма общо с периодични настинки и съм го забелязала още преди да стане на 2 г. По препоръка на педиатърката даваме вит. Д от известно време, но няма промяна. Не знам дали е от значение, че дори и като е здрав обикновено температурата му е около 37.2. Дали това потене е нещо нормално, можем ли да повлияем по някакъв начин?
Благодаря предварително!


Здравейте,
част от децата се потят повече от останалите и ако няма други симптоми не е притеснително. Продължавайте да приемате витамин Д през симния сезон. Няма някакво специално лечение на потенето, освен да го обличате по-леко.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 21 Мар 2015, 11:55

anetah написа:
Nadinka написа:
nade написа:здравейте,
Синът ми е на 3.5 г. От много време се случва като заспи да се изпоти, около половин час след заспиване. Може даже да намокри пижамата от пот. След което се охлажда и до сутринта няма потене. Това състояние няма общо с периодични настинки и съм го забелязала още преди да стане на 2 г. По препоръка на педиатърката даваме вит. Д от известно време, но няма промяна. Не знам дали е от значение, че дори и като е здрав обикновено температурата му е около 37.2. Дали това потене е нещо нормално, можем ли да повлияем по някакъв начин?
Благодаря предварително!


Ще следя за отговора, защото и ние имаме същата случка. Дъщеря ми е на 2г. и 3м. и от доста време сме така и ние. Затова вечер като си легнем я завивам леко, след като заспи я завивам по добре, но челцето все се запотява. Понякога я преобличам, за да не настине.


И на мен ми е интересно какво би казала д-р Кисьова. Не бях обърнала сериозно внимание, но може би сме сходен случай - имам бебе на 7 месеца и напоследък след като заспи главичката й се покрива с капчици пот. По тялото не съм забелязала да има обилно потене. Трябва да отбележа, че заспива със сучене, ако това може да има значение...


Здравейте,
да има значение, че сучи. Обичайно по време на къремене се изразходва енергия и може да се изпоти бебето. Добре е да давате и Вигантол.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Nadinka » 23 Мар 2015, 11:57

здравейте, д-р Кисьова, детенцето ми е на 2г. и 3м. и от два месеца посещава ясла. За втори път се разболява, като симптомите са температура и червено гърло. След преглед при педиатър винаги ни се изписва АБ. Единия път пихме Сумамед, имахме и лека кашлица. Излекувана я пуснах на ясла и на следващата седмица отново температура и червено гърло и АБ Цефиксим. Започнахме и този АБ. Дано бързо се оправи, но понеже работя и следващата седмица ще тръгне пак на ясла. Въпроса ми е: 1) мога ли след антибиотичното лечение да продължа с нещо профилактично от рода на Осцилококцинум или Инфлуцид или нещо друго, което можете да предложите. След консултация с вас й давам Имуномикс сироп по схема за 3 месеца - 20дена пие, 10 дена почивка. В момента обаче й давам Апетон, защото няма апетит, но е нормално, след като е болничка. 2) И следващия ми въпрос е: при следваща температура от червено гърло какво мога да дам веднага в рамките на 1 ден примерно, нещо с което да се опитам да избегна АБ. Примерно нещо да облекчи червеното гърло за да спада и температурата. Но не повече от 1 ден усилие и при продължаващи симптоми и не подобряване на състоянието да се обърна към педиатъра ни за преглед.
Nadinka
 
Мнения: 84
Регистриран на: 30 Май 2011, 16:26

Re: Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 30 Мар 2015, 19:49

Nadinka написа:здравейте, д-р Кисьова, детенцето ми е на 2г. и 3м. и от два месеца посещава ясла. За втори път се разболява, като симптомите са температура и червено гърло. След преглед при педиатър винаги ни се изписва АБ. Единия път пихме Сумамед, имахме и лека кашлица. Излекувана я пуснах на ясла и на следващата седмица отново температура и червено гърло и АБ Цефиксим. Започнахме и този АБ. Дано бързо се оправи, но понеже работя и следващата седмица ще тръгне пак на ясла. Въпроса ми е: 1) мога ли след антибиотичното лечение да продължа с нещо профилактично от рода на Осцилококцинум или Инфлуцид или нещо друго, което можете да предложите. След консултация с вас й давам Имуномикс сироп по схема за 3 месеца - 20дена пие, 10 дена почивка. В момента обаче й давам Апетон, защото няма апетит, но е нормално, след като е болничка. 2) И следващия ми въпрос е: при следваща температура от червено гърло какво мога да дам веднага в рамките на 1 ден примерно, нещо с което да се опитам да избегна АБ. Примерно нещо да облекчи червеното гърло за да спада и температурата. Но не повече от 1 ден усилие и при продължаващи симптоми и не подобряване на състоянието да се обърна към педиатъра ни за преглед.


Здравейте,
може да и давате профилактично заедно с имуномикс и инфлуцид 3 по 1 таблетка, както и витамините. При първи симптоми може да включите Умкалор капки, ако имате рецепта бихте могли да започнете и Изопринозин сироп, тъй като той е по лекарско предписание.
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот s_ivelina » 17 Авг 2015, 14:12

Здравейте!
Преди време Ви бях писала за детето ми и много ми помагахте,за което много съм Ви благодарна.Моля Ви и сега за съвет.Детето ми направи 1г и 8 месеца.и от 3 дена ми вдигаше температура 38,5,39.5 Т.днес я заведохме на личната и каза,че е вирус,по лицето и се появи обрив е червени петна.изписа й Инфруцид,Смекта и Ентерол,понеже от ден и половина ми е с ярко жълто разтройство.след първия прием на лекарствата 2-3 часа и се появи голям обрив по цялото тяло,корем гърди лице гръб,това нормално ли е,от вируса ли е или от някое лекарство.няма й апетит от 3-4 дена.имаме диета..обрива по цялото тяло е ситен ,дайте ни някакъв съвет.тя отделно има отключена алергия към домашно кисело мляко и колбаси..Ще чакам Вашия отговор.Благодаря!Хубав ден! :?
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 18 Авг 2015, 16:26

s_ivelina написа:Здравейте!
Преди време Ви бях писала за детето ми и много ми помагахте,за което много съм Ви благодарна.Моля Ви и сега за съвет.Детето ми направи 1г и 8 месеца.и от 3 дена ми вдигаше температура 38,5,39.5 Т.днес я заведохме на личната и каза,че е вирус,по лицето и се появи обрив е червени петна.изписа й Инфруцид,Смекта и Ентерол,понеже от ден и половина ми е с ярко жълто разтройство.след първия прием на лекарствата 2-3 часа и се появи голям обрив по цялото тяло,корем гърди лице гръб,това нормално ли е,от вируса ли е или от някое лекарство.няма й апетит от 3-4 дена.имаме диета..обрива по цялото тяло е ситен ,дайте ни някакъв съвет.тя отделно има отключена алергия към домашно кисело мляко и колбаси..Ще чакам Вашия отговор.Благодаря!Хубав ден! :?


Здравейте,
най-вероятната причина за обрива е вирусната инфекция, но за да се изключи алергичен обрив е добре да я види вашата лекарка. Докато я заведете на преглед е добре да давате антихистамин- Фенистил или Ксизал или Ериус. Давали ли сте други лекарства? Яла ли е нещо по особено последните дни, от което да е възможно да се провокира алергичен обрив?

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот s_ivelina » 19 Авг 2015, 13:34

Здравейте!Вчера я заведохме на специалист-получи тежка алергичен дерматит от Инфлуцида.пъпките на места по тялото образуваха кръг червен,почнаха да се сливат.беше страшна глетка искаха да ни вкарат в болница,но и изписаха Урбазон изжекция 2.и Ксизал 2по 5 капки.развиваше и ларингит,така ни казаха,но слава богу от Урбазона всичко избледня.има следи от дерматита,но минава..
какви плодове мога да й давам..извара мога да и давам..крем сирене..давам й витамин Ц една цяла ампула,и чай от шипки..грах може ли да яде..пуешко.освен строгата диета..тя и няма апетит.яде по малко.2-3 лъжички и спира да яде...някакви витамини в това състояние мога ли да й давам..5 дена не яде почти нищо...нз какво да й дам да яде..казаха ни ,че Пловдив се правят тестове за алергии на деца под 3г..но нз коя е тази болница ,къде да я търся..Благодаря!
Дайте ми съвет..
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот mishilion » 28 Ное 2015, 22:48

Здравейте,

Синът ми е на 5 г. - вдигна висока температура 39 градуса, педиатърът ни посъветва да дадем Нурофен, падна до 38, но 3 часа и половина по късно температурата пак беше 39,4 - дадохме му Панадол 10 мл + 10 капки Хексалгин..3 часа по-късно температурата отново е 38,3, а педиатърът ни е с изкл. телефон, може ли да ме посъветвате дали да му дам пак Нурофен и дали изобщо може да се редуват през 4 часа след Хексалгин? Пробвахме с компреси и чорапки, но детето не ги търпи много и започва да си ги маха..
mishilion
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Ное 2015, 22:41

Re: Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 30 Ное 2015, 15:28

mishilion написа:Здравейте,

Синът ми е на 5 г. - вдигна висока температура 39 градуса, педиатърът ни посъветва да дадем Нурофен, падна до 38, но 3 часа и половина по късно температурата пак беше 39,4 - дадохме му Панадол 10 мл + 10 капки Хексалгин..3 часа по-късно температурата отново е 38,3, а педиатърът ни е с изкл. телефон, може ли да ме посъветвате дали да му дам пак Нурофен и дали изобщо може да се редуват през 4 часа след Хексалгин? Пробвахме с компреси и чорапки, но детето не ги търпи много и започва да си ги маха..


Здравейте,
може да редувате антипиретиците през 4 часа. От приемът на Нурофен до следващия прием на Нурофен трябва да има поне 4 часа. Ако през това време има температура над 38 градуса може да дадете хексалгин или панадол. За да дадете отново Хексалгил или панадол, трябва да минат също поне 4 часа. Затова е добре да ги редувате.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот ivanka.valkova » 24 Фев 2016, 13:19

Здравейте, синът ми е на 1 г. и 5 месеца. Получавал е гърч три пъти с температура от 38 градуса. Правено му е ЕЕГ което е с нормален резултат и при преглед от невролог не е открито нищо претеснително според лекарите. Всички познати ми казват че е нужно да се направи и скенер на главата но личната му лекарка не е на това мнение. Какво бихте ме посъветвали ?
ivanka.valkova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Фев 2016, 13:08

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта