Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот MilenaIgnatova » 24 Фев 2016, 14:49

Здравейте,моето момиченце е на 1г.и 2 м. От близо 3м. Има една температура, която варира от 37.до 37.4-5.Правихме няколко пъти пълни изследвания, няма нищо всичко е във нормите, и ПКК, и биохимия и няколко пъти стерилна урина и обикновенна, няма никакви изменения, всичко е нормално. На ехограф сме я водили, гледаха отделителната система и там няма никакъв проблем.На педиатър също е водена, той каза, че за него няма проблем, но неможе да обясни на какво се дължи.Каква може да е причина според вас,много сме притеснени благодаря ви предварително.
MilenaIgnatova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Фев 2016, 14:41

Re: Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Антония.Колева » 16 Мар 2016, 13:33

Здравейте!

Въпросът ми е малко по-различен от останалите в темата.
Свързан е с начинът на мерене на температурата и как да тълкуваме стойностите.
От това, което знам, от стойността, измерена в дупето, трябва да извадя 0.5. Педиатърката ни е казвала, ако така редуцирана, температурата е над 38.0, да давам лекарство за смъкване (Панадол).
Дъщеря ми вече е на 3 години. В момента е с някакъв вирус (стабилна кашлица, сополи, две повръщания за два дни, разтройство и липса на апетит), но не търся консултация за това.
Тъй като вече е голяма, започвам да меря температурата и под мишничката, не само в дупето. Разликата между двете стойности е значителна и е далеч над 0.5 - в дупето 38.6, под мишничката - 36.9. Меря с електронен термометър. Снощи беше 39.1/37.6.
Как да тълкувам тези стойности и кога да давам Панадол в такъв случай? (На пипане и целуване по челото е топла, не гореща)
Благодаря!
Антония.Колева
 
Мнения: 9
Регистриран на: 28 Фев 2016, 14:17

Re: Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 16 Мар 2016, 16:48

Антония.Колева написа:Здравейте!

Въпросът ми е малко по-различен от останалите в темата.
Свързан е с начинът на мерене на температурата и как да тълкуваме стойностите.
От това, което знам, от стойността, измерена в дупето, трябва да извадя 0.5. Педиатърката ни е казвала, ако така редуцирана, температурата е над 38.0, да давам лекарство за смъкване (Панадол).
Дъщеря ми вече е на 3 години. В момента е с някакъв вирус (стабилна кашлица, сополи, две повръщания за два дни, разтройство и липса на апетит), но не търся консултация за това.
Тъй като вече е голяма, започвам да меря температурата и под мишничката, не само в дупето. Разликата между двете стойности е значителна и е далеч над 0.5 - в дупето 38.6, под мишничката - 36.9. Меря с електронен термометър. Снощи беше 39.1/37.6.
Как да тълкувам тези стойности и кога да давам Панадол в такъв случай? (На пипане и целуване по челото е топла, не гореща)
Благодаря!


Здравейте,
температурата измерена в ануса е по-точна. Ако електронния ви термометър показва такива големи разлики е най-добре да си купите и друг традиционен безживачен термометър.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 16 Мар 2016, 17:00

ivanka.valkova написа:Здравейте, синът ми е на 1 г. и 5 месеца. Получавал е гърч три пъти с температура от 38 градуса. Правено му е ЕЕГ което е с нормален резултат и при преглед от невролог не е открито нищо претеснително според лекарите. Всички познати ми казват че е нужно да се направи и скенер на главата но личната му лекарка не е на това мнение. Какво бихте ме посъветвали ?


Здравейте,
необходимостта от скенер трябва да се прецени от специалист- детски невролог. Детският невролог трябва да прегледа и детето и при необходимост да изпише терапия, за предотвратяване на следващи гърчове. Добре е да имате и Диазепам, който може да си закупите с рецепта от чужбина.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот svetla.93 » 18 Мар 2016, 02:58

Здравеите!Намираме се в Германия дошли сме на гости,детето ми е на 1г и 9 месеца и много често боледува от червено гърло.От два дни вдига температура 38°-39,3°има хрема,запушен нос не знам какво да правя.Нямам възможност да я заведа на лекар,за това се обръщам към вас, ако може даите някакъв съвет какво да и дам да пие.Мерси!
svetla.93
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Мар 2016, 02:42

Re: Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот esika » 20 Мар 2016, 13:22

Здравейте,
Момчето ми е на 15 годни.От три години подържа субфебрилна температура – 36.09 - 37.2. обикновено започваме да я мерим след леко зачервено гърло и лечение с антибиотик.По време на лечението спада,но след това пак се връща. Отпаднал е,няма сили за нищо,изгуби апетит.От миналото лято до сега отслабна с 10 килограма.
Преди седмица направихме пълна кръвна картина,урина,биохимия, манту,снимка бял дроб- всичко е в норма.Левкоцитите му са 8,30, хемоглубина 151.
Не го боли нищо,много рядко има главоболие, изхожда се нормално, само е отпаднал и няма сили.
Преди три години правихме чернобробни изследвания-бяха в норма,както и консултация с неврохирург в София. Посъветваха ни да спрем да мерим температурата и така направихме. Изписаха му ImmunoMix и като че ли проблемите отшумяха до зимата,когато пак зачерви гърлото и пак започна температурата.
Личната му лекарка,казва че му няма нищо.Изписа ни Изопринозин и Цетебе и от днес започваме лечение,изчакахме резултата от манту,който направихме по моя преценка.
Разтревожена съм и не знам какво да предприема,към какъв лекар да се обърна и какви изследвания още да направим?Усещам,че температурата го измъчва и смятам,че има някаква причина да я подържа.
Не си спомням точно,но възможно е оплакванията да са започнали след
Реимунизацията против тетанус и дифтерия,която се прави на 12 години.След нея започнаха оплакванията,отпадналост и температурата.
esika
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Мар 2016, 10:09

Re: Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот elena1414 » 20 Май 2016, 07:22

Здравейте Д-р Кисьова. Имаме бебче на 8 месеца, което от 3 дни има много висока температура, сваляме я за 2-3 часа и пак се вдига до малко над 39 градуса. Не сме в България и лекарите тук смятат, че всичко е наред. Правихме изследвания на урината и всичко е нормално. Детето продължава да вдига. Моля ви дайте някакъв съвет, правихме всичко- обливане с вода, белтък на петите, свещички и какво ли още не, сваля за малко и след 2-3 часа качва. Храни се добре, пие вода, но два пъти повърна и вчера имаше разтройство. Всеки съвет от вас, би ми бил полезен. Благодаря предварително.
elena1414
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Май 2016, 07:12

Re: Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Ангел-Анна.Дидарови » 12 Юни 2016, 23:25

Здравейте, от петък детето ни има температура на приливи и отливи, започнахме с Панадол бебе и нямаше резултат, продължихме с Нурофен за деца, минава му температурата, но забелязахме, че го боли ушенцето, подуто е над ухото и го боли, плаче до сълзи, има повече ушна кал в това ушенце, преди малко го погледнахме и ухото му е още по надуто. Страх ни е да не му стане нещо сериозно, днес търсихме личната му лекарка, но я няма и не вдига на телефона, отидохме в бърза помощ, но казаха че не разбират от детски болести и ни пращат при личната, какво да правим? Утре ще отидем на лекар, но какво може да е това и опасно ли е? Страхува ме се да не му стане нещо сериозно. Настинал е по принцип от петък, сополи има, кашля. Личи си че му е лошо, през деня е много весел и играе, но от време на време много плаче и му се спи. На 2 годинки и половина е, момченце.
Ангел-Анна.Дидарови
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Юни 2016, 23:19

Re: Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 13 Юни 2016, 13:19

svetla.93 написа:Здравеите!Намираме се в Германия дошли сме на гости,детето ми е на 1г и 9 месеца и много често боледува от червено гърло.От два дни вдига температура 38°-39,3°има хрема,запушен нос не знам какво да правя.Нямам възможност да я заведа на лекар,за това се обръщам към вас, ако може даите някакъв съвет какво да и дам да пие.Мерси!


Здравейте,
в чужбина без рецепта от лекар може да вземете само антипиретици- парацетамол и ибупрофен и витамини.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 13 Юни 2016, 13:24

esika написа:Здравейте,
Момчето ми е на 15 годни.От три години подържа субфебрилна температура – 36.09 - 37.2. обикновено започваме да я мерим след леко зачервено гърло и лечение с антибиотик.По време на лечението спада,но след това пак се връща. Отпаднал е,няма сили за нищо,изгуби апетит.От миналото лято до сега отслабна с 10 килограма.
Преди седмица направихме пълна кръвна картина,урина,биохимия, манту,снимка бял дроб- всичко е в норма.Левкоцитите му са 8,30, хемоглубина 151.
Не го боли нищо,много рядко има главоболие, изхожда се нормално, само е отпаднал и няма сили.
Преди три години правихме чернобробни изследвания-бяха в норма,както и консултация с неврохирург в София. Посъветваха ни да спрем да мерим температурата и така направихме. Изписаха му ImmunoMix и като че ли проблемите отшумяха до зимата,когато пак зачерви гърлото и пак започна температурата.
Личната му лекарка,казва че му няма нищо.Изписа ни Изопринозин и Цетебе и от днес започваме лечение,изчакахме резултата от манту,който направихме по моя преценка.
Разтревожена съм и не знам какво да предприема,към какъв лекар да се обърна и какви изследвания още да направим?Усещам,че температурата го измъчва и смятам,че има някаква причина да я подържа.
Не си спомням точно,но възможно е оплакванията да са започнали след
Реимунизацията против тетанус и дифтерия,която се прави на 12 години.След нея започнаха оплакванията,отпадналост и температурата.


Здравейте,
най-добре го заведете на детски ревматолог. Добре е допълнително да пуснете микробиологично изследване на гърлен секрет, AST, ANA, желязо, феритин, ЛДХ и чернодробни проби.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron