Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 13 Юни 2016, 13:29

Ангел-Анна.Дидарови написа:Здравейте, от петък детето ни има температура на приливи и отливи, започнахме с Панадол бебе и нямаше резултат, продължихме с Нурофен за деца, минава му температурата, но забелязахме, че го боли ушенцето, подуто е над ухото и го боли, плаче до сълзи, има повече ушна кал в това ушенце, преди малко го погледнахме и ухото му е още по надуто. Страх ни е да не му стане нещо сериозно, днес търсихме личната му лекарка, но я няма и не вдига на телефона, отидохме в бърза помощ, но казаха че не разбират от детски болести и ни пращат при личната, какво да правим? Утре ще отидем на лекар, но какво може да е това и опасно ли е? Страхува ме се да не му стане нещо сериозно. Настинал е по принцип от петък, сополи има, кашля. Личи си че му е лошо, през деня е много весел и играе, но от време на време много плаче и му се спи. На 2 годинки и половина е, момченце.


Здравейте,
ако я няма вашата лична лекарка го заведете на УНГ-специалист. Докато отидете на преглед може да му вземете капки Отипакс за уши.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 13 Юни 2016, 13:33

elena1414 написа:Здравейте Д-р Кисьова. Имаме бебче на 8 месеца, което от 3 дни има много висока температура, сваляме я за 2-3 часа и пак се вдига до малко над 39 градуса. Не сме в България и лекарите тук смятат, че всичко е наред. Правихме изследвания на урината и всичко е нормално. Детето продължава да вдига. Моля ви дайте някакъв съвет, правихме всичко- обливане с вода, белтък на петите, свещички и какво ли още не, сваля за малко и след 2-3 часа качва. Храни се добре, пие вода, но два пъти повърна и вчера имаше разтройство. Всеки съвет от вас, би ми бил полезен. Благодаря предварително.


Здравейте,
вашето дете има вирусна инфекция с гастроентеритен синдром и може да има няколко дни с високи температури. Редувайте панадол и нурофен. Ако повръща може да използвате и свещитки. При висока температура може да правите и влажни обвивания с мокра кърпа или чаршаф. Давайте повече течности.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот russhamova » 13 Юли 2016, 16:58

Здравейте, д-р Кисьова. Дъщеря ми е на 1г и 9 м. Един ден преди да ги навърши на 22.06. направи температурен гърч при температура над 39.5. Влязохме в болница, където установиха червено гърло и при направени изследвания CRP беше 19. Вливаха ни АБ Цевзолин 400 мг и Урбазон.На 5 ден ни изписаха без последващо лечение. Аз давах 10 дни пробиотик. Заключението на невроложката, която е само една детска за Варна е неусложнен фебр.гърч и препоръка за отлагане от ваксини 6 месеца. Педиатрите пък казаха, че 1 месец след това може да се поставя ваксина. Остава ни реимунизацията с Пентаксим, която трябваше да слагаме сега. Дилемата ми е следната може ли да сложа ваксината 3 месеца след гърча когато ще бъде на 2 г. и преди започването на детска ясла, което ще бъде след 15 септември най-вероятно. Притеснява ме, че ако изчакам 6 м. ще бъде в разгара на грипа и посещаваща детска ясла, живот и здраве, което по правило означава, че трудно ще я задържа здрава. До каква възраст може да се отложи реимунизацията с Пентаксим. Ще съм ви благодарна за отделеното време.
russhamova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Юли 2016, 16:41

Re: Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 26 Окт 2016, 07:17

russhamova написа:Здравейте, д-р Кисьова. Дъщеря ми е на 1г и 9 м. Един ден преди да ги навърши на 22.06. направи температурен гърч при температура над 39.5. Влязохме в болница, където установиха червено гърло и при направени изследвания CRP беше 19. Вливаха ни АБ Цевзолин 400 мг и Урбазон.На 5 ден ни изписаха без последващо лечение. Аз давах 10 дни пробиотик. Заключението на невроложката, която е само една детска за Варна е неусложнен фебр.гърч и препоръка за отлагане от ваксини 6 месеца. Педиатрите пък казаха, че 1 месец след това може да се поставя ваксина. Остава ни реимунизацията с Пентаксим, която трябваше да слагаме сега. Дилемата ми е следната може ли да сложа ваксината 3 месеца след гърча когато ще бъде на 2 г. и преди започването на детска ясла, което ще бъде след 15 септември най-вероятно. Притеснява ме, че ако изчакам 6 м. ще бъде в разгара на грипа и посещаваща детска ясла, живот и здраве, което по правило означава, че трудно ще я задържа здрава. До каква възраст може да се отложи реимунизацията с Пентаксим. Ще съм ви благодарна за отделеното време.


Здравейте,
след като наблюдаващият ви детски невролог препоръчва да изчакате 6 месеца е добре да се се съобразите с неговата препоръка. Може да се изчака с приложението на Пентаксим и след 2 годишна възраст, ако се налага.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот aleksandra.misheva » 10 Мар 2017, 21:13

Здравейте,имам нужда от съвет.. Дъщеря ми е на 5м във вторник 7.3.17 бяхме на ваксина( Симфлорикс ) 2 доза.. Когато се прибрахме във вкъщи тя беше неспокойна и ревеше .. След 16.00 започна да вдига температура,която в 21:00 стигна 39 .. Звънях на Педиатъра на детето и той ми каза да и дам Хексалгин 5 к след това Нурофен и Панадол да ги редувам,но нямаше ефект .. На сл.ден я заведох при нея,защото не спря с температурата.. Той я прегледа и нищо.. Викна др.лекар и той нищо.. Мислех,че ще иска кр.изследваня,но не.. Каза да продължим с лекарствата и така вече 3 ден няма подобрение .. Днес ни дпбави и Антибйотик и лекарство за повръщане.. Не ще да я сваля и неще .. Примерно ако я сваля е 38 и след 2ч пак почва да вдига и така сваля,вдига и нищо.. Днес е 4 ден след ваксината е бога ми стигнахме 37.5 и пак в задънена улица .. Моля ви за съвет..!?
aleksandra.misheva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Мар 2017, 21:05

Re: Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот BlueFlower » 13 Апр 2017, 15:43

BlueFlower написа:Здравейте!Имам нужда от консултация.
Преди 2 седмици синът ми( на 18м) имаше висока Т ( 38-39, която се повлиаваше трудно от температура понижаващи)за около 3 дни . Тогава му пуснаха изследвания на урина , тъй като нямаше никакви симптоми освен температурата. По съвет на лекарката взех урина от гърнето. След 2 дни ни се обадиха,че трябва да вземем антибиотик Trimethoprim, защото изследването е положително и му назначиха втори тест за след 3дневния курс.Аз не му го дадох защото се усъмних във валидността на теста, тъй като урината беше от гърнето. За втория тест взех стерилно шишенце и успяхме да вземем средна струя,сутрешна урина( не знам дали е от значение, но изследването не е направено непосредствено.Занесох шишенцето след 2 часа и не знам още колко е стояло преди да го изпратят в лаборатория). Но за жалост отново ни се обадиха ,че за положителен тест. Стойностите са Urine culture: Light growth (<5x10^4 cfu/ml) of Escherichia coli .
Аз също така му направих домашен тест с лентичка и Ph е 7-7.5 . Сега повторих теста и всичко е в норма.
Като изключим високата Т от преди 2 седмици синът ми изглежда и се държи нормално. Урината му има мирис,но мисля ,че е не нормално и е с нормален светло жълт цвят.
Бихте ли ме посъветвали ,моля дали да му давам антибиотик. Според вас има ли инфекция?
Намираме се в Англия и практиката на нашето GP изобщо не ми харесва.... да се пие антибиотик за всеки случай .
Извинявам се за дългото обяснение и благодаря за отделеното време.
BlueFlower
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Апр 2017, 13:19

Re: Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 20 Юли 2017, 16:00

BlueFlower написа:
BlueFlower написа:Здравейте!Имам нужда от консултация.
Преди 2 седмици синът ми( на 18м) имаше висока Т ( 38-39, която се повлиаваше трудно от температура понижаващи)за около 3 дни . Тогава му пуснаха изследвания на урина , тъй като нямаше никакви симптоми освен температурата. По съвет на лекарката взех урина от гърнето. След 2 дни ни се обадиха,че трябва да вземем антибиотик Trimethoprim, защото изследването е положително и му назначиха втори тест за след 3дневния курс.Аз не му го дадох защото се усъмних във валидността на теста, тъй като урината беше от гърнето. За втория тест взех стерилно шишенце и успяхме да вземем средна струя,сутрешна урина( не знам дали е от значение, но изследването не е направено непосредствено.Занесох шишенцето след 2 часа и не знам още колко е стояло преди да го изпратят в лаборатория). Но за жалост отново ни се обадиха ,че за положителен тест. Стойностите са Urine culture: Light growth (<5x10^4 cfu/ml) of Escherichia coli .
Аз също така му направих домашен тест с лентичка и Ph е 7-7.5 . Сега повторих теста и всичко е в норма.
Като изключим високата Т от преди 2 седмици синът ми изглежда и се държи нормално. Урината му има мирис,но мисля ,че е не нормално и е с нормален светло жълт цвят.
Бихте ли ме посъветвали ,моля дали да му давам антибиотик. Според вас има ли инфекция?
Намираме се в Англия и практиката на нашето GP изобщо не ми харесва.... да се пие антибиотик за всеки случай .
Извинявам се за дългото обяснение и благодаря за отделеното време.

Здравейте, след като два пъти има положителен резултат за бактерия в урината трябва да се пие антибиотик!
Поздрави, д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Nadinka » 30 Юли 2017, 18:59

Здравейте, д-р Кисьова! Моля за Вашето мнение. Дъщеря ми е на 4г.и 9м. В началото на този месец вдигна температура, не много висока, затова изчаках преди да дам панадол или нурофен. Сама я свали и така няколко пъти през деня - вдига, сваля. Педиатърът ни каза да давам Инфлуцид. Вечерта обаче детето се оплака от болка в дясното ушенце. На следва ден я заведох на УНГ. Доктора изписа сироп Суметролим и Фингостатин. Учудих се особено за фунгостатина и звъннах на педиатъркатани. Предадох, че доктора е казал че има някаква задна хрема, която преминава към ушенцето. Обаче тя не се съгласи с това, което беше предписал УНГ. Тя ни изписа Цифексим и Отипакс. След една седмица лечение тръгнахме на детска градина. Но една вечер детето пак каза, че го боли ухото. Посетихме друг УНГ, той направи промивка и това беше. След няколко дена, една вечер тя пак вдигна температура, пак отидохме при последния УНГ, той предписа Аугментин. По принцип четох, че този АБ доста разстройва стомахчетата, аз пак звъннах за съвет на нашата педиатърка. Тя пък изписа Панцеф. Стресна ме малко че в един месец ще пием 2 АБ, ама ..... След няколко дни детето получи алергия. Червени петна по тялото, които меняха разположението си, подуваха се и се зачервяваха очичките й. На 5ден прием на Панцеф, аз го спрях. Давах само вечер Еириус. Детето имаше кашлица дразнеща и запушен нос. Температура няма. Понеже живея в малък град, реших да я заведа в по голям близък до нас-Варна. Това става вчера. Според мен и там не случих на УНГ. С пръст натисна третата сливица, каза че ушите са добре, но се стича секрет по гърлото. Предписа някакви капки за нос по негова рецепта и разтвор с който да й мажа гърлото, на това шишенце пише Арг.Нутрикум 3% разтвор, и не мога да намеря никаква информация. Течността е бяла, обаче понеже ми капна на пръста, след минути стана кафяво, и трудно се измива. И сигурно разбирате, че аз с големи мъки успявам да доближа гърлото и тя повръща. Звъннах му да кажа, че ми е трудно, изнервям се и аз и детето, а той каза, аз какво да направя, че вие не успявате да лекувате детето си. Едвам се сдържах и затворих. Искам да попитам мога ли да й взема тантум верде да й пръскам и да спра този разтвор за мазане на гърлото. От капките за нос мога да продължа да й слагам. А и забравих да кажа, че ми препоръча септември да вадим третата сливица, само че това ще го уточня с още други специалисти УНГ. Утре ще й взема вит.Ц ампули, сутрин давам Киндер фит и вечер Еириус. От неговите капки за нос 2пъти на ден, така три дена и на четвъртия почивка. Някъде около 15 дена така. Благодаря Ви, предварително!
Nadinka
 
Мнения: 84
Регистриран на: 30 Май 2011, 16:26

Re: Температура при бебета и деца онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Valentina asenova » 18 Ное 2017, 23:50

здравейте аз имам малко по-различен въпрос на дъщеря ми вчера и правиха имунизация но мястото днес е много подуто втвърдено и зачервено нормално ли трябва да е това
Valentina asenova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Ное 2017, 23:43

Предишна

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта