The Great Wall - Ловеч - българо/китайските автомобили

Пълна свобода за силния пол - всички теми, които вълнуват истинския мъж, без табута и критични женски коментари.

The Great Wall - Ловеч - българо/китайските автомобили

Мнениеот Violetta » 19 Окт 2011, 07:29

Цитирам нещо от новините:
Амбициозният проект за завод край Ловеч вече е към своя край и съвсем скоро у нас ще започне сглобяването на леки коли. Какви ще са те, ще се опитаме да ви разкажем сега. Сдружението Litex Motors e в основата на този амбициозен план. Изграждането на завода е в силно напреднал стадий и от фирмата очакват още от средата на тази година да се появи първият им автомобил, произведен у нас. Строителството на завода край Ловеч е и най-значимият индустриален проект за тази година, но повече за него очаквайте след седмица. Сега ще насочим вниманието ви към автомобилите, които ще се правят там.

Те са с марка Great Wall и са китайски. За мнозина тази компания е все още неизвестна, но трябва да кажем, че това е първата частна автомобилна компания в Китай. В Поднебесната този концерн има три огромни завода, собствен изпитателен и дизайнерски център и се нарежда в класацията като третия най-голям производител на автомобили в Китай. Според споразумението между Litex Motors и Great Wall първоначално у нас ще започне производство на три модела – малолитражката Voleex, всъдеходът Hover и пикап на име Steed.

Най-малкият модел представлява типичен градски автомобил от субкомпактния клас. Voleex ще се произвежда в България в два екстериорни варианта. Разликата се крие в предната част на автомобила и е само визуална. Представителят в SUV сегмента е средноразмерен всъдеход, лежащ на рама и разполагащ с всички необходими блокировки, характерни за масовите автомобилите с повишена проходимост. Очаква се новото поколение на Hover да се качи на българските конвейери през 2012 година, като дотогава у нас ще се прави сегашната версия. Пикапът също е високопроходим и функционален. Производството му в България стартира дериктно с новото поколение, което също се характеризира с ефектен дизайн, функционалност и типичната за този клас товароносимост.

Това, с което и трите модела, произвеждани у нас, ще се борят с конкуренцията, е високо качество и атрактивна цена. Първоначално автомобилите ще се оборудват само с бензинови двигатели, но от Litex Motors ще предлагат и заводска газова уредба. Бензиновият мотор на Voleex е с обем 1.3 литра и мощност 105 к.с., като към него ще се предлага и роботизирана скоростна кутия. Hover разполага с доказания и добре познат 2.4-литров двигател на Mitsubishi, който и в момента се използва както от японците, така и от французите от PSA. Малко по-късно в моделната гама ще се появи и дизелов мотор. Нафтовата алтернатива ще е представлява двулитров агрегат с Common rail и мощност 150 к.с.

Интерес представлява и гаранцията, която нашият завод ще дава за продукцията си. Тя е ще е максимално дълга, като ще превъзхожда по време и пробег тази на повечето утвърдени производители. И трите автомобила ще отговарят на всички европейски изисквания за качество и безопасност, като най-важното е, че ще покриват стандарта Euro 5. На “първо четене” и трите автомобила са интересни, а според представители на Litex Motors те ще са и финансово симпатични. Ако всичко това се окаже факт и плановете по изграждането на завода продължат да се изпълняват както досега, то през лятото на тази година от българския конвейер ще слезе първия автомобил. Да му пожелаем успех.


Мъже, да питам за мнение...ще си купите ли такава кола? Преди малко писах в темата "Българско или внос", сега кажете - ще си купите ли български автомобил?
Violetta
 
Мнения: 466
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Re: The Great Wall - Ловеч - българо/китайските автомобили

Мнениеот dideto » 19 Окт 2011, 13:05

Хайде тук да говорим за здравето, има доста форуми за автомобили;)
dideto
 
Мнения: 7
Регистриран на: 19 Окт 2011, 09:17

Re: The Great Wall - Ловеч - българо/китайските автомобили

Мнениеот Violetta » 19 Окт 2011, 14:06

dideto написа:Хайде тук да говорим за здравето, има доста форуми за автомобили;)

:) Нищо не може да навреди на здравето на един мъж повече от един лош или добър автомобил. Момичета, да бъдем адекватни. :lol:
Violetta
 
Мнения: 466
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Re: The Great Wall - Ловеч - българо/китайските автомобили

Мнениеот kriskiss2001 » 28 Окт 2011, 17:00

Violetta написа:
dideto написа:Хайде тук да говорим за здравето, има доста форуми за автомобили;)

:) Нищо не може да навреди на здравето на един мъж повече от един лош или добър автомобил. Момичета, да бъдем адекватни. :lol:

Аз не робувам на купчина тенекия, да върви и да е чиста вътре, да гори малко бензин, другото е по-важно, жената до теб да е готина. То с хубава кола всеки може, аз лично и двата варианта съм пробвал и си направих лично мнение
kriskiss2001
 
Мнения: 409
Регистриран на: 18 Окт 2011, 13:01

Re: The Great Wall - Ловеч - българо/китайските автомобили

Мнениеот The_The_Ramone » 01 Ное 2011, 21:37

Изглеждат добре, но чета, че са пълни бракми. Лоши имитации на добри западни коли. Но цената е определящ фактор.
The Game Will Never Be The Same
Аватар
The_The_Ramone
 
Мнения: 236
Регистриран на: 09 Апр 2011, 10:00
Местоположение: Вътрешна Монголия

Re: The Great Wall - Ловеч - българо/китайските автомобили

Мнениеот gp20 » 04 Ное 2011, 09:18

Един приятел ходи на панаира да гледа колите и беше много впечатлен. Каза, че изглеждат много пипнати, включително и отвътре. Аз още не съм виждал Great Wall на живо. Кажете ми друго - някой ползвал ли е ампулите Артилейн 15, защото много ме болят колената, а обичайните хапчета много не действат...:)
gp20
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Ное 2011, 09:09

Re: The Great Wall - Ловеч - българо/китайските автомобили

Мнениеот Golfie » 04 Ное 2011, 23:29

Возих се на такъв, прехвалено е, но ....не е кой знае какво вътре, а приятели реваха, че частите са безбожно скъпи...
Golfie
 
Мнения: 211
Регистриран на: 04 Ное 2011, 23:16

Re: The Great Wall - Ловеч - българо/китайските автомобили

Мнениеот Vampire Kiss » 08 Яну 2012, 00:19

Интересно ми е, вече има ли масово производство или все още карат на внесени от Китай автомобили?
Vampire Kiss
 
Мнения: 89
Регистриран на: 05 Авг 2011, 14:49

Re: The Great Wall - Ловеч - българо/китайските автомобили

Мнениеот Fute » 09 Юли 2012, 20:04

Мненията на хората са много различни - от велик автомобил до абсолютна пръчка. Не знам след проблемите с Гриша Ганчев, накъде ще поеме и заводът...
Fute
 
Мнения: 104
Регистриран на: 09 Юли 2012, 19:53

Re: The Great Wall - Ловеч - българо/китайските автомобили

Мнениеот Ann » 04 Авг 2012, 15:18

Не са лоши като дизайн колите произвеждани в Ловеч,но като качество все още не съм ги пробвала за да изкажа мнение!
Ann
 
Мнения: 81
Регистриран на: 04 Авг 2012, 11:55

Следваща

Назад към Зона за мъже

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта