Има ли фалшиви антибиотици

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

Има ли фалшиви антибиотици

Мнениеот ina.ivanova » 10 Апр 2014, 11:35

Здравейте купих си Оспексин 1000, които ми беше изписан за възпаление на венеца. След първият прием ми се появиха около 15 пъпки на различни места по тялото, като от нажилено с коприва. Понеже не съм имала никога реакция към какъвто и да е антибиотик реших да изпия и второто лекарство. 30 мин. след приема картинката се повтори. Не знам защо, но съм почти сигурна, че като всяко нещо в нашета държава и в този антибиотик има нещо нередно. Възможно ли е някъде да се изследва състава на антибиотика, дали отговаря на действителността. Благодаря!!!
ina.ivanova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Апр 2014, 11:25

Re: Има ли фалшиви антибиотици

Мнениеот Lyomi » 10 Апр 2014, 15:17

Няма среден вариант или ти си алергична към някоя от съставките, или антибиотика не е в ред, но дори и да го изследваш общо взето няма какво да се направи по въпроса, просто помоли да ти го сменят и го обсъди с лекар ;)
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Има ли фалшиви антибиотици

Мнениеот The_The_Ramone » 29 Апр 2014, 23:41

ina.ivanova написа:Здравейте купих си Оспексин 1000, които ми беше изписан за възпаление на венеца. След първият прием ми се появиха около 15 пъпки на различни места по тялото, като от нажилено с коприва. Понеже не съм имала никога реакция към какъвто и да е антибиотик реших да изпия и второто лекарство. 30 мин. след приема картинката се повтори. Не знам защо, но съм почти сигурна, че като всяко нещо в нашета държава и в този антибиотик има нещо нередно. Възможно ли е някъде да се изследва състава на антибиотика, дали отговаря на действителността. Благодаря!!!

Много вероятно да имате алергична реакция.
The Game Will Never Be The Same
Аватар
The_The_Ramone
 
Мнения: 236
Регистриран на: 09 Апр 2011, 10:00
Местоположение: Вътрешна Монголия

Re: Има ли фалшиви антибиотици

Мнениеот FramarLekari » 06 Авг 2014, 15:43

Здравейте, ina.ivanova!

Освен обрива, имахте ли някакви други оплаквания - като сърбеж, затруднено дишане, стягане в гърдите, замайване?
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Има ли фалшиви антибиотици

Мнениеот Fute » 27 Сеп 2014, 14:21

Много внимавайте да не са ви пробутали някой фалшив антибиотик, понякога има аптеки, които импровизират с паралелен внос от съседни страни.
Fute
 
Мнения: 104
Регистриран на: 09 Юли 2012, 19:53

Re: Има ли фалшиви антибиотици

Мнениеот silver933 » 16 Ное 2014, 16:39

Със сигурност става въпрос за алергична реакция, фалшиви антибиотици не мисля,че има как да има. Не винаги обаче действат на всеки,има антибиотици,които не действат изобщо в моето семейство, въпреки че при други са много ефикасни.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Има ли фалшиви антибиотици

Мнениеот Krum » 02 Дек 2014, 15:33

Алергичната реакция не мисля, че има нещо общо с това дали е фалшив или не някой антибиотик :roll:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30


Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron