Как да махна залъгалката без последствия?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Как да махна залъгалката без последствия?

Мнениеот rabotnata pchela » 29 Юни 2015, 12:03

За пръстът трябва да намериш решение и да забраняваш, там можеш да използваш такъв метод, но не и с лекарства, има различни подходящи неща по бебешките магазини.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да махна залъгалката без последствия?

Мнениеот lini_leni » 17 Окт 2016, 14:57

За биберона разбирам, но защо трябва да се отучва бебето от залъгалката? Нали така си чеше венците, когато му никнат зъби? Аз не виждам чак такъв проблем.
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Как да махна залъгалката без последствия?

Мнениеот Jully » 08 Фев 2017, 12:36

lini_leni написа:За биберона разбирам, но защо трябва да се отучва бебето от залъгалката? Нали така си чеше венците, когато му никнат зъби? Аз не виждам чак такъв проблем.

Залъгалката е синоним на биберон, не си разбрала за какво се говори, никой не казва детето да се ограничи от игрането с дъвчаща играчка, предназначена за чесане на венците. Залъгалка е биберон.
А проблемите при продължителното ползване на биберон, ти сама ще се сетиш колко са. :)
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Как да махна залъгалката без последствия?

Мнениеот donni » 08 Фев 2017, 14:34

Ние ползвахме малко биберон, не исках да свиква с него и не го давах редовно. Даже и когато плачеше, не бързах да го давам. След време все я забравях, не я оставях пред погледа на детето и така, мина безболезнено при нас.
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Как да махна залъгалката без последствия?

Мнениеот anetageorgieva » 05 Мар 2017, 18:09

И ние имахме трудности с махането на залъгалката. Много думи бяха изговорени, но детето си знае своето. Накрая успяхме да забравим за залъгалката с помощта на тази чесалка https://www.baby.bg/munchkin-chesalka-z ... ozova.html . Не знам как точно стана, но след като взехме тази чесалка, детето ми започна само да маха биберона. След известно време захвърли и чесалката, вече и тя не ѝ е интересна. Може би всичко идва с времето си.
anetageorgieva
 
Мнения: 119
Регистриран на: 08 Сеп 2016, 19:35

Re: Как да махна залъгалката без последствия?

Мнениеот Kaya » 06 Мар 2017, 15:08

anetageorgieva написа:И ние имахме трудности с махането на залъгалката. Много думи бяха изговорени, но детето си знае своето. Накрая успяхме да забравим за залъгалката с помощта на тази чесалка https://www.baby.bg/munchkin-chesalka-z ... ozova.html . Не знам как точно стана, но след като взехме тази чесалка, детето ми започна само да маха биберона. След известно време захвърли и чесалката, вече и тя не ѝ е интересна. Може би всичко идва с времето си.

Да бе,голямо дете с чесалка,нали знаеш, че самата ти не си вярваш? Аз отдавна подозирам, че твоите постове са рекламни, но сега вече се убедих. :)) С чесалка голямо дете със ЗЪБИ, то явно е по-голямо, след като сте говорили... :) трябва е над 3 години, че да разбира, че си говорите... :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как да махна залъгалката без последствия?

Мнениеот anetageorgieva » 08 Мар 2017, 15:04

Много думи бяха изговорени с познати, които имат този проблем, но каквото и да опитвах не помагаше. И не беше голямо детето, аз желаех, колкото може по-скоро да се отучи от залъгалката, защото има някои и на по 2,3 години, където още са със залъгалка, а това не е окей.. :)
anetageorgieva
 
Мнения: 119
Регистриран на: 08 Сеп 2016, 19:35

Re: Как да махна залъгалката без последствия?

Мнениеот Rali_hr » 15 Мар 2017, 14:59

anetageorgieva написа:Много думи бяха изговорени с познати, които имат този проблем, но каквото и да опитвах не помагаше. И не беше голямо детето, аз желаех, колкото може по-скоро да се отучи от залъгалката, защото има някои и на по 2,3 години, където още са със залъгалка, а това не е окей.. :)

До около 2 години няма проблеми детето да ползва залъгалка при нужда, проблем вече е, когато то не си я вади от устата и постоянно смучи там. Но имам позната, която се гордееше, че детето й никога не е ползвало залъгалка, но сега на 2 години и половина, детето си смуче пръста, а пръста не го хвърляш в коша.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да махна залъгалката без последствия?

Мнениеот Pipilota » 08 Апр 2017, 13:44

Добре е изобщо, че е имало залъгалка. колко познати се фукаха, че децата им не ползват залъгалки, ама си смучеха пръстите. Залъгалката ще я хвърлиш, ама пръста не можеш да го отрежеш и на стари години става така, че си смучат пръстите. :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да махна залъгалката без последствия?

Мнениеот kalinka-kuku » 19 Сеп 2018, 18:02

С много говорене, постоянство и проби, да се даде на някой друг, да се изгуби, вече си голям и т.н. :) децата като са привикнали с нещо, което ги успокоява, е трудно да им се отнеме, но все пак, няма 5 годишни с биберони, така че.. :)
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта