Коя беше последната ви дестинация?

Културно - исторически, градски, селски, планински, спа и балнеотуризъм.
Мнения, препоръки и коментари

Re: Коя беше последната ви дестинация?

Мнениеот Mon_ton » 23 Сеп 2015, 16:06

веселказасмяна написа:Последно бяхме в Гърция на море на Тасос и ми стана една от любимите дестинации, надявам се за Нова година да се придвижим още малко на запад, но да видим...

В Гърция на море е толкова хубаво и толкова лошо! :) После никога не ти харесва нашето черноморие. :mrgreen:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Коя беше последната ви дестинация?

Мнениеот rabotnata pchela » 23 Сеп 2015, 16:19

От толкова време не съм пътувала, че нямам търпение да отида някъде, скоро смятам да посетим крушунските водопади :) там не сме ходили никога с моето семейство и смятам, че трябва. :) А извън БГ е страшен лукс за нас. :twisted:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Коя беше последната ви дестинация?

Мнениеот Yunona » 30 Сеп 2015, 15:29

Тъкмо се завърнах от последната си дестинация - прекрасната стара Прага :)
Един от най-любимите ми градове! Голямата щерка кара там семестър по програмата "Еразъм" и решихме да я посетим семейно, за да може и малката да види града.
Пет и половина дни здраво ходене, минахме по любимите ми места, открихме още нови... Обожавам градския туризъм :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Коя беше последната ви дестинация?

Мнениеот ManiJani » 30 Сеп 2015, 16:48

Yunona написа:Тъкмо се завърнах от последната си дестинация - прекрасната стара Прага :)
Един от най-любимите ми градове! Голямата щерка кара там семестър по програмата "Еразъм" и решихме да я посетим семейно, за да може и малката да види града.
Пет и половина дни здраво ходене, минахме по любимите ми места, открихме още нови... Обожавам градския туризъм :)

Ооо в тази му форма, кой не го обожава :D Иначе и при нас последната дестинация беше Копенхаген, бяхме на гости при наш приятел, също съм много очарована, градът е прекрасен, можеш да откриеш това, от което всеки турист има нужда, може да се сблъскаш с млади и алтернативни хора, сгради, мероприятия, но в следващия момент може да посетиш дворци, музеи, да се нагледаш на приказна архитектура...
Сега имам покана за Германия - Берлин и Швеция - Малмьо, така че след като мина от там ще се обадя и тук ;)
ManiJani
 
Мнения: 152
Регистриран на: 20 Мар 2015, 12:40

Re: Коя беше последната ви дестинация?

Мнениеот Bambaa » 07 Окт 2016, 16:50

Моята беше с. Старо Стефаново, край Ловеч. Супер доволна останах.
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Коя беше последната ви дестинация?

Мнениеот Yunona » 10 Окт 2016, 00:02

Снощи се завърнах от Барселона. 3 дни здрава работа, 3 вечери и 2 пълни дни здраво скитане из каталунската столица... Гауди и Пикасо, готик и модернизъм, културно пиршество и кулинарен екстаз - такава беше Барселона за мен при първото ми докосване до нея... и вече нямам търпение за следващия път... :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Коя беше последната ви дестинация?

Мнениеот Fancy » 10 Окт 2016, 09:19

Yunona написа:Снощи се завърнах от Барселона. 3 дни здрава работа, 3 вечери и 2 пълни дни здраво скитане из каталунската столица... Гауди и Пикасо, готик и модернизъм, културно пиршество и кулинарен екстаз - такава беше Барселона за мен при първото ми докосване до нея... и вече нямам търпение за следващия път... :)


Звучи страхотно! :grin: Дано скоро пак отидеш! Как ти се стори кухнята им, не е ли малко тежичка?
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Коя беше последната ви дестинация?

Мнениеот Yunona » 10 Окт 2016, 11:03

Fancy написа:Звучи страхотно! :grin: Дано скоро пак отидеш! Как ти се стори кухнята им, не е ли малко тежичка?


Благодаря, дано наистина скоро пак ме отвее вятърът натам :) А кухнята им ми се видя страхотна - много салати, задължителните тапас в цялото им многообразие, риба и морски дарове... Всъщност най-тежкото нещо, което опитах, бе паелята (ако изобщо можем да я определим като тежка храна). Аз не съм много по месата, така че прескочих телешките и свински специалитети, но все пак уважих хамона и чоризото.
Пийването също бе на ниво :) - бяло вино, червено вино, кава (това е тяхното шампанско, много вкусно и приятно). Попаднах на много хубава каталунска биричка - леко сладникава - тъкмо като за мен. Единствената храна, която не ми допадна, е техният местен десерт - крем каталан, който представлява нещо като крем брюле, но по-рядък и подправен с канела.
Всичко друго обаче беше прекрасно.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Коя беше последната ви дестинация?

Мнениеот exotic » 10 Окт 2016, 12:32

Като ходя насам-натам и аз съм много любопитна да пробвам кухнята на съответното място. Дори и да не ми хареса на вкус, съм доволна, защото съм опитала нещо, което сигурно няма да видя друг път.
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Коя беше последната ви дестинация?

Мнениеот Kaya » 10 Окт 2016, 12:36

Еха, страхотно, Юнона! И аз много искам да отида някой ден в Барселона, страхотно място и наистина явно и много вкусно. За мен също е важно да се потопя максимално в града, а храната неминуемо е част от преживяването, тя говори много за хората и за самото място.:)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

ПредишнаСледваща

Назад към Почивки и екскурзии в България и чужбина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта