Коя беше последната ви дестинация?

Културно - исторически, градски, селски, планински, спа и балнеотуризъм.
Мнения, препоръки и коментари

Re: Коя беше последната ви дестинация?

Мнениеот Yunona » 17 Окт 2016, 22:38

Хайде пак да се похваля :) Тази вечер се върнах от Солун. Прекарах три дни по работа, беше доста напрегнато и имах време само за кулинарен туризъм - традиционна гръцка кухня и един модерен ресторант, който предлага съвременен прочит на старите рецепти. Навсякъде беше по гръцки разточително и преливащо от аромати и вкусове. Познавам града добре и усещам, че вече го обичам. Имам любими места, любими неща, които не пропускам, колкото и да ми е скъпо времето. Като традиционното посещение на пазара точно преди да си тръгна - пак напазарувах зехтин, сирена, разкошен кипърски мед, огромен нахут и фава. Изядох се от яд, че забравих хладилната чанта и пропуснах рибата и морските дарове. Нищо.... следващия път :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Коя беше последната ви дестинация?

Мнениеот rabotnata pchela » 18 Окт 2016, 08:54

Такааа, аз никъде никога не съм ходила, но мога да споделя, че с нетърпение планираме отпуск за следващото лято (смейте се) в Прага! :) Ако някой е ходил ще се радвам, ако ни сподели някакви тънкости и т.н., екскурзиите до там за много скъпи.т..е ние гледахме самолетни билети само, но цените за тричленното ни семейство за около 500 евро за самолета само и път по 17 часа. :screaming:
Ако някой е ходил да издаде някоя тънкост!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Коя беше последната ви дестинация?

Мнениеот donni » 18 Окт 2016, 09:40

Yunona написа:Хайде пак да се похваля :) Тази вечер се върнах от Солун. Прекарах три дни по работа, беше доста напрегнато и имах време само за кулинарен туризъм - традиционна гръцка кухня и един модерен ресторант, който предлага съвременен прочит на старите рецепти. Навсякъде беше по гръцки разточително и преливащо от аромати и вкусове. Познавам града добре и усещам, че вече го обичам. Имам любими места, любими неща, които не пропускам, колкото и да ми е скъпо времето. Като традиционното посещение на пазара точно преди да си тръгна - пак напазарувах зехтин, сирена, разкошен кипърски мед, огромен нахут и фава. Изядох се от яд, че забравих хладилната чанта и пропуснах рибата и морските дарове. Нищо.... следващия път :)


Как са цените там, че и ние плануваме да отскочим до там. Не съм ходила и ще мие полезно да знам предварително някои неща :smile: .
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Коя беше последната ви дестинация?

Мнениеот Rali_hr » 18 Окт 2016, 12:25

rabotnata pchela написа:Такааа, аз никъде никога не съм ходила, но мога да споделя, че с нетърпение планираме отпуск за следващото лято (смейте се) в Прага! :) Ако някой е ходил ще се радвам, ако ни сподели някакви тънкости и т.н., екскурзиите до там за много скъпи.т..е ние гледахме самолетни билети само, но цените за тричленното ни семейство за около 500 евро за самолета само и път по 17 часа. :screaming:
Ако някой е ходил да издаде някоя тънкост!

Ако успеете да отидете ще се накефиш, много красив град! Ходих преди 10 години на някаква организирана екскурзия и немога да ти дам никакво полезно инфо,но беше невероятно! Огледай обаче и оферти от туристически агенции, може да ви излезе много по-евтино, отколкото ако сами си организирате пътуването.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Коя беше последната ви дестинация?

Мнениеот silver933 » 20 Окт 2016, 10:26

Юнона, колко си далеч от Солун? Аз също мисля да отида да си взема някои неща яки, че звучиш зарибяващо. Последно ходих в Солун преди може би 15 години.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Коя беше последната ви дестинация?

Мнениеот Yunona » 20 Окт 2016, 12:49

silver933 написа:Юнона, колко си далеч от Солун? Аз също мисля да отида да си взема някои неща яки, че звучиш зарибяващо. Последно ходих в Солун преди може би 15 години.


В какъв смисъл колко съм далеч от Солун? Живея в Пловдив. Ходя в Солун по работа, имаме гръцки клиенти.
Задължително преди тръгване се отбивам на пазара, за да си купя разни неща за вкъщи - зехтин, маслини, сирена, най-едрия и вкусен нахут, който някога съм яла, фава (жълт натрошен грах), разни плодове, както и риба и морски дарове.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Коя беше последната ви дестинация?

Мнениеот suzii » 20 Окт 2016, 13:07

Моето красиво тихо планинско село! :cheerleadersmileygirl:
suzii
 
Мнения: 37
Регистриран на: 18 Окт 2016, 16:26

Re: Коя беше последната ви дестинация?

Мнениеот miron » 20 Окт 2016, 14:53

Брей, много идейно! Дали ще ми издържат нещата да пропътувам до Русе с пазара от Солун? :roll:
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Коя беше последната ви дестинация?

Мнениеот penelopa » 20 Окт 2016, 14:56

miron написа:Брей, много идейно! Дали ще ми издържат нещата да пропътувам до Русе с пазара от Солун? :roll:


А дали ще си заслужава чак толкова да минеш през цяла България да идеш до един пазар, колкото и да са им хубави стоките?
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Коя беше последната ви дестинация?

Мнениеот Yunona » 20 Окт 2016, 15:44

miron написа:Брей, много идейно! Дали ще ми издържат нещата да пропътувам до Русе с пазара от Солун? :roll:


Ще издържат :) Рибата и морските дарове са най-проблемни, но пък за тях си има хладилни чанти. Винаги взимам една голяма с нас. Отделно от това, продавачите поставят тези стоки в в непромокаеми пликове с натрошен лед и ги затварят добре. Като сложа пликовете в хладилната чанта и до Пловдив ледът е непокътнат!

А за това дали си струва само на пазар да ходиш - не зная, не съм разглеждала нещата само от тази гледна точка. Аз лично само за единия пазар доникъде не мърдам :)
Но Солун е прекрасен град и една разходка/екскурзия до там със сигурност си струва. Приятното прекарване е гарантирано, а пазарът е само бонус :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

ПредишнаСледваща

Назад към Почивки и екскурзии в България и чужбина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта