Смути - здравословната напитка

Подходящи рецепти, споделен опит и съвети, начин на живот

Re: Смути - здравословната напитка

Мнениеот Pipilota » 06 Окт 2015, 15:23

Някой от вас пробвал ли е да замени цяло хранене със смути? Примерно закуската или следобедното ядене? :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Смути - здравословната напитка

Мнениеот Elica » 16 Ное 2015, 16:41

Pipilota написа:Някой от вас пробвал ли е да замени цяло хранене със смути? Примерно закуската или следобедното ядене? :roll:

Не е ли доста трудно, за да стане трябва да има бая ядки в сместта за да засити т.е. :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Смути - здравословната напитка

Мнениеот mix_twix » 16 Ное 2015, 17:15

Няма да ви навреди изобщо, пък ако свикнете това да ви е закуската ще е голям плюс за вас, можете да сте сигурни :)
Използвайте зеленолистни за да ви засищат за по-дълго. :)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Смути - здравословната напитка

Мнениеот lini_leni » 16 Ное 2015, 17:29

Pipilota написа:Някой от вас пробвал ли е да замени цяло хранене със смути? Примерно закуската или следобедното ядене? :roll:

При мен това стана практика вече... заменям закуската си и до 2 часа поне не мога да огладнея, а ми е леко и имам енергия, не е като да съм изяла една баничка, да се влача подута и безжизнена, че и гладна :lol:
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Смути - здравословната напитка

Мнениеот Elica » 20 Ное 2015, 13:45

Да, мисля, че е по-добре да се пият смутита, отколкото да се ядат банички. Пробвайте. :) Аз се опитвам да си пия от време на време, но рядко имамв реме сутрин.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Смути - здравословната напитка

Мнениеот niya_mazova » 20 Ное 2015, 14:55

Elica написа:Да, мисля, че е по-добре да се пият смутита, отколкото да се ядат банички. Пробвайте. :) Аз се опитвам да си пия от време на време, но рядко имамв реме сутрин.

Това с времето си наясно, че е оправдание, нали... Има време за всичко, иначе смутито за мен е най-добрият начин да си доставиш, освен витамините, които се съдържат в плода или зеленчука, но необходимите ни фибри, които обикновено изхвърляме, когато си правим фреш :idea:
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Смути - здравословната напитка

Мнениеот Pipilota » 22 Ное 2015, 10:10

lini_leni написа:
Pipilota написа:Някой от вас пробвал ли е да замени цяло хранене със смути? Примерно закуската или следобедното ядене? :roll:

При мен това стана практика вече... заменям закуската си и до 2 часа поне не мога да огладнея, а ми е леко и имам енергия, не е като да съм изяла една баничка, да се влача подута и безжизнена, че и гладна :lol:

И аз съм решила да се пробвам, сутринта обаче. Знам,че колкото и да са полезни плодовете, не е добре да си хапваме от тях следобед :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Смути - здравословната напитка

Мнениеот rabotnata pchela » 23 Ное 2015, 11:18

На мен пък не ми харесва чак толкова, много месесто, предпочитам сок, макар че липсват фибрите, малко кофти избор. :(
Но все пак някой пробвал ли е да си направи смути с цитруси? както става с ципичката? :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Смути - здравословната напитка

Мнениеот silver933 » 23 Ное 2015, 11:53

И аз това се чудя, сигурно после е добре да се прецеди, мисля да пробвам ;)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Смути - здравословната напитка

Мнениеот Yunona » 23 Ное 2015, 15:20

rabotnata pchela написа:На мен пък не ми харесва чак толкова, много месесто, предпочитам сок, макар че липсват фибрите, малко кофти избор. :(
Но все пак някой пробвал ли е да си направи смути с цитруси? както става с ципичката? :roll:


Ще горчи :)
Ако слагаш портокал или грейпфрут в смути, първо трябва да изцедиш сока с цитрус преса (ръчна, каквато има във всяка кухня) или електрическа.
После слагаш в блендера и добавяш другите неща - например плодово смути с ягоди и банани. Или пък плодово зеленчуково - със спанак и други зелении.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

ПредишнаСледваща

Назад към Вегетарианци и вегани

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта