Смути - здравословната напитка

Подходящи рецепти, споделен опит и съвети, начин на живот

Смути - здравословната напитка

Мнениеот SilviyA.. » 11 Апр 2014, 11:08

През 30-те години на миналия век, в Щатите започват да продават здравословни напитки, направени от смачкани на пюре плодове. Десетина години след това, вече започват да се срещат “бананено смути” и “смути от ананас” по книгите с рецепти.
smuti.jpg
smuti.jpg (100.54 KiB) Прегледано 2167 пъти

Всеки от нас има различен вкус и би искал неговото смути да бъде с любимите му плодове. Ето защо има и толкова много рецепти за смути. Аз лично имам 2 много любими които приготвям много често, а и детето много ги харесва :D .
1 банан
1 ябилка (обелена) или 1 купичка ягоди ( може и замразени)
1 кисело мняко (2% масленост)
По желание може да прибавите малко канела (много добре се получава с ябълката), джинджифил, брашно от рожков, лъжичка мед. Всичко това се разрърква с блендер, сервира се в чашки със слами и се наслаждавате на вкусна и здравословна напитка :D
SilviyA..
 
Мнения: 18
Регистриран на: 25 Мар 2014, 12:01

Re: Смути - здравословната напитка

Мнениеот pepa1974 » 26 Апр 2014, 13:20

Моето любимо Смути:
1. 1 коф. кис мляко -2 %
2. 1 ванилия
3. банан
4. чаша малини или 1 голям портокал
5. 1 к.л. мед
Разбива се и се поднася добре охладено.За украса отгоре- листенца от мента. Пие се.
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Смути - здравословната напитка

Мнениеот Rali_hr » 05 Окт 2015, 13:13

някой пробвал ли е да направи смути без кисело мляко и без никви млечни? :) Чудя се дали може да стане и моркова на смути, страх ме е да пробвам в блендера, може би първо трябва да го нарежа на ситно и после да го сложа в блендера с вода и другите съставки? Идеи?
Намерих една много интересна рецепта: http://hranene.framar.bg/%D1%80%D0%B5%D ... 0%B8%D0%BB
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Смути - здравословната напитка

Мнениеот Andrey » 05 Окт 2015, 14:07

Аз много харесвам зелените смутита, правя си най-често с тиквичка, краставица, спанак и подобни, стават мноого добре ;) Винаги слагам джинджифил. :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Смути - здравословната напитка

Мнениеот Elica » 05 Окт 2015, 14:44

Rali_hr написа:някой пробвал ли е да направи смути без кисело мляко и без никви млечни? :) Чудя се дали може да стане и моркова на смути, страх ме е да пробвам в блендера, може би първо трябва да го нарежа на ситно и после да го сложа в блендера с вода и другите съставки? Идеи?
Намерих една много интересна рецепта: http://hranene.framar.bg/%D1%80%D0%B5%D ... 0%B8%D0%BB

Мисля, че няма да стане с морковите, може би наситина е добре първо да ги раздробиш иначе няма да се получи :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Смути - здравословната напитка

Мнениеот mimeto90 » 05 Окт 2015, 14:46

Andrey написа:Аз много харесвам зелените смутита, правя си най-често с тиквичка, краставица, спанак и подобни, стават мноого добре ;) Винаги слагам джинджифил. :)

И аз си падам по смутитата, но тези зелените мисля, че няма да имат вкус на нещо конкретно, по-скоро ще е доста блудкаво и неопределено, което няма да ми допадне...
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Смути - здравословната напитка

Мнениеот Snejna » 06 Окт 2015, 10:24

mimeto90 написа:
Andrey написа:Аз много харесвам зелените смутита, правя си най-често с тиквичка, краставица, спанак и подобни, стават мноого добре ;) Винаги слагам джинджифил. :)

И аз си падам по смутитата, но тези зелените мисля, че няма да имат вкус на нещо конкретно, по-скоро ще е доста блудкаво и неопределено, което няма да ми допадне...

Ако сложиш подправки няма ли да е мноого добре? :) Примерно магданоз или подобни вкусотийки? :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Смути - здравословната напитка

Мнениеот Harmony » 06 Окт 2015, 10:58

Elica написа:
Rali_hr написа:някой пробвал ли е да направи смути без кисело мляко и без никви млечни? :) Чудя се дали може да стане и моркова на смути, страх ме е да пробвам в блендера, може би първо трябва да го нарежа на ситно и после да го сложа в блендера с вода и другите съставки? Идеи?
Намерих една много интересна рецепта: http://hranene.framar.bg/%D1%80%D0%B5%D ... 0%B8%D0%BB

Мисля, че няма да стане с морковите, може би наситина е добре първо да ги раздробиш иначе няма да се получи :)

Много зависи от самия блендер, но май няма причина да не ти се получи желаното, да ако не е от най-мощните, може да се наложи да го понакълцаш, но иначе би станало адски добре :idea:
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Смути - здравословната напитка

Мнениеот rabotnata pchela » 06 Окт 2015, 13:45

И ние доста напоследък си пием смутита, но още не съм пробвала зеленчуко, и аз все ги мисля как ще се получат морковите, понеже много ги обичам ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Смути - здравословната напитка

Мнениеот MerryPop » 06 Окт 2015, 15:13

rabotnata pchela написа:И ние доста напоследък си пием смутита, но още не съм пробвала зеленчуко, и аз все ги мисля как ще се получат морковите, понеже много ги обичам ;)

Може да опиташ първо да ги настържеш и след това да ги пуснеш в блендера с останалите неща, май така трябва да стане :idea:
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Следваща

Назад към Вегетарианци и вегани

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта