Да бъдат ли събаряни всички незаконни постройки?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Да бъдат ли събаряни всички незаконни постройки?

Мнениеот dDedov » 11 Апр 2014, 11:40

Гледах по новините за 15 пловдивски семейства, които са изгонени от жилищата си, тъй като последният етаж от кооперацията, в която живеят е незаконен!!! :o :o

И си задавам въпроса до колко е редно събарянето на незаконните постройки, не е ли по-добре да се опита с узаконяване? :roll: В следващия момент, обаче изниква в съзнанието ми за старозагорския квартал Лозенец, който почти изцяло е създаден от незаконни постройки – колиби!

Според вас редно ли е едни хора да бъдат изгонени, при положение, че са заплатили за жилището си :idea: , а други оставяни да живеят години наред в незаконни постройки без последствия? Кой е по-добрият вариант и за двете страни - да бъдат узаконени тези жилища или съборени? А могат ли въобще да се узаконят?! :?: :!:
dDedov
 
Мнения: 71
Регистриран на: 27 Фев 2014, 13:28

Re: Да бъдат ли събаряни всички незаконни постройки?

Мнениеот Nightmare » 11 Апр 2014, 11:46

Имам приятелка, на която родителите й са си построили къща в мътни времена, когато това дали е узаконена или не, не е било така строго следено, сега съответно от години се борят, за да си извадят необходимия акт за узаконяването й, иначе съвсем скоро се очаква да я съборят. Мисля, че трябва след оглед и необходимо проучване, тогава да се прибягва до събаряне, иначе е безумие! :shock:
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Да бъдат ли събаряни всички незаконни постройки?

Мнениеот passattt » 25 Май 2014, 14:44

Да, всички незаконни постройки трябва да бъдат премахнати. Доводите ми:
1. Строени са без никаква документация, инженерни проекти - от тук следва, че това са опасни сгради. При земетресение има опасност от разрушаване.
2. Не са отбелязани в кадастъра - от това следва, че при евентуален строеж от 1,2,3-та категория, при предоставяне на изходни данни от институциите се оказва, че реалната ситуация не е такава. Започва надигането на вой до небето - видите ли на хората им развалят рахата.
3. Всяко нещо без предварителен проект и съгласуване води до .... КИЧ. Справка - циганските черги, в които са превърнати блоковете.
В заключение - не съм държавен или общински служител. Просто действителността, която ни обикаля е отвратителна. Това е моето мнение.
passattt
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Май 2014, 14:20

Re: Да бъдат ли събаряни всички незаконни постройки?

Мнениеот николаев » 26 Май 2014, 15:53

Според мен трябва да се съборят, но да се даде шанс на хората закупили жилищата си, т.е. да им се дадат нови :idea:
николаев
 
Мнения: 110
Регистриран на: 11 Мар 2014, 14:46

Re: Да бъдат ли събаряни всички незаконни постройки?

Мнениеот pepa1974 » 28 Май 2014, 15:01

Това е абсурд! Нали се сещате, че няма да съборят замъците по морето, планината и т.н. на величията, а ще съборят само на обикновени хора, много от които не са успели да си узаконят нещата до край. Ако сградите не са по морската ивица, не са върху държавна земя или върху защитен природен терен, нека се даде шанс на хората, при какви условия да се пощадят сградите им- да си платят такси, да се видят, дали отговарят на всички изисквания и т.н. и да са на частна земя. Естествено, че отвратителните бетонни гета по морето трябва да се съборят и да се накажат хората, които са ги допуснали и ни съсипаха красивата природа, че и туристите избягаха. Трябва да се бутнат и гетата, които изникнаха за няколко години в комплексите. И докато не се започне от там, да не пипат останалите сгради, защото ми омръзна една част да са привилегировани!
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Да бъдат ли събаряни всички незаконни постройки?

Мнениеот donni » 28 Май 2014, 16:07

pepa1974 написа:Това е абсурд! Нали се сещате, че няма да съборят замъците по морето, планината и т.н. на величията, а ще съборят само на обикновени хора, много от които не са успели да си узаконят нещата до край. Ако сградите не са по морската ивица, не са върху държавна земя или върху защитен природен терен, нека се даде шанс на хората, при какви условия да се пощадят сградите им- да си платят такси, да се видят, дали отговарят на всички изисквания и т.н. и да са на частна земя. Естествено, че отвратителните бетонни гета по морето трябва да се съборят и да се накажат хората, които са ги допуснали и ни съсипаха красивата природа, че и туристите избягаха. Трябва да се бутнат и гетата, които изникнаха за няколко години в комплексите. И докато не се започне от там, да не пипат останалите сгради, защото ми омръзна една част да са привилегировани!

То се е видяло, че нищо няма да се промени, ами да си хващаме парцалките и да се изнасяме, не че ще отидем на страхотно място, просто ще е половин идея по-справедливо :!:
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Да бъдат ли събаряни всички незаконни постройки?

Мнениеот Lollipop » 28 Ное 2014, 17:32

Ами мисля, че е редно, все пак ... не може едни правила да важат за едни, а да важат за други!
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Да бъдат ли събаряни всички незаконни постройки?

Мнениеот Krum » 04 Мар 2015, 15:20

След като са незаконни, логично е да бъдат съборени, а не да стоят и да са правилата само за някои, така че трябва да се събарят, много ясно! :!: :!: :!:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Да бъдат ли събаряни всички незаконни постройки?

Мнениеот Kremiliya » 05 Мар 2015, 16:00

Разбира се, след като са незаконни, то по тая логика и аз да си изпъна една 2 етажа къща в градската градина, щото ме кефи и да ми е на близо до всичко?!
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Да бъдат ли събаряни всички незаконни постройки?

Мнениеот rabotnata pchela » 05 Мар 2015, 16:35

И на мен ми се искало да имам хубава къща в центъра, но уви, заобикалянето на закона важи само за ромите.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта