Хоби или вещомания?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Re: Хоби или вещомания?

Мнениеот rabotnata pchela » 08 Юни 2015, 15:36

Мног такива ги има, всичките ни роднини са подобни, особено по-възрастните, но ако не става до положение, в което са заринати в абсолютна мизерия не мисля, че е проблем човек да е подсигурен. Аз лично не тая обич към вещите си и лесно се разделям с тях.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Хоби или вещомания?

Мнениеот Anka » 08 Юни 2015, 16:01

Абсолютна вещомания е това, която е задължително да бъде дори лекувана! :!: :!: :!:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Хоби или вещомания?

Мнениеот Bass » 12 Юни 2015, 17:28

Това пък със събирането на разни боклуци никога не съм го разбирал. Като малък си играех с няколко играчки само, имаше разни деца дето събират наградките от шоколадовите яйца примерно и разни такива. Не ми е било интересно. И сега не обичам много вещи около себе си, но с жената е трудно да се спори.... И всичките и чифтове обувки :D
Аватар
Bass
 
Мнения: 332
Регистриран на: 21 Апр 2015, 10:44

Re: Хоби или вещомания?

Мнениеот Lollipop » 15 Юни 2015, 11:35

Bass написа:Това пък със събирането на разни боклуци никога не съм го разбирал. Като малък си играех с няколко играчки само, имаше разни деца дето събират наградките от шоколадовите яйца примерно и разни такива. Не ми е било интересно. И сега не обичам много вещи около себе си, но с жената е трудно да се спори.... И всичките и чифтове обувки :D

:lol: :lol: :lol: Никога не се опитвай да посегнеш на една жена на обувките, май не съм срещала такава, която да не изпитва истинска любов към обувките си. На принципа сме колкото повече, толкова повече.
А за вещите и на мен ми странно, а възрастните пазят почти всичко!!! От стари печки, до телевизори Търново! :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Хоби или вещомания?

Мнениеот Bass » 15 Юни 2015, 12:17

Lollipop написа:
Bass написа:Това пък със събирането на разни боклуци никога не съм го разбирал. Като малък си играех с няколко играчки само, имаше разни деца дето събират наградките от шоколадовите яйца примерно и разни такива. Не ми е било интересно. И сега не обичам много вещи около себе си, но с жената е трудно да се спори.... И всичките и чифтове обувки :D

:lol: :lol: :lol: Никога не се опитвай да посегнеш на една жена на обувките, май не съм срещала такава, която да не изпитва истинска любов към обувките си. На принципа сме колкото повече, толкова повече.
А за вещите и на мен ми странно, а възрастните пазят почти всичко!!! От стари печки, до телевизори Търново! :mrgreen:

Не споря, точно щото не може! Затова купих по-голям шкаф за обувки просто :mrgreen:
Аватар
Bass
 
Мнения: 332
Регистриран на: 21 Апр 2015, 10:44

Re: Хоби или вещомания?

Мнениеот Lollipop » 15 Юни 2015, 12:30

Добър мъж си ти! Мечтата за всяка жена, пък ако ѝ вземеш и един ваучер от магазин за обувки още по-добре :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Хоби или вещомания?

Мнениеот rabotnata pchela » 15 Юни 2015, 17:12

Не обичам това обграждане с вещи, което задуваша! Тук не включвам полезните неща, като резачка за яйца и ябълки и ренде за чесън, ножица за подправки, дори и на тези абсурди съм съгласна, но да си пазиш печката от преди 20 години, защото ѝ работи единия реотан все още е абсолютна вещомания!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Хоби или вещомания?

Мнениеот Anka » 16 Юни 2015, 11:05

Ако е да се събира едно нещо - разбирам. Примерно да си колекционираш салфетки - ок. Но прибирането на всяко нещо е странно и абсолютна вещомания, която трябва да се лекува. :) Скоро блоковете няма да издържат тежестта на глупостта ни. :lol: :lol: :lol:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Хоби или вещомания?

Мнениеот Malina » 16 Юни 2015, 12:42

Anka написа:Ако е да се събира едно нещо - разбирам. Примерно да си колекционираш салфетки - ок. Но прибирането на всяко нещо е странно и абсолютна вещомания, която трябва да се лекува. :) Скоро блоковете няма да издържат тежестта на глупостта ни. :lol: :lol: :lol:

Май така се започва. С малко по малко, това ти харесва, онова може ад ти е полезно, третото е за всеки случай и накрая..
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Хоби или вещомания?

Мнениеот Rali_hr » 16 Юни 2015, 13:30

Alexandrina написа:Чувала съм, че счупена посуда не е хубаво да се държи, трябва да се изхвърли.

Tо остава вече и счупените чинии да се държат и ще е върхът, тогава 100% можем да говорим за някаква болест, както и там да ѝ е името! Но ако си заринат до безобразие във вещи - одела, дрехи, чинии, вестници и покривки нормално ли е?
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

ПредишнаСледваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта