Хоби или вещомания?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Хоби или вещомания?

Мнениеот Perla » 14 Апр 2014, 10:45

Питали ли сте се кои хора са вещомани?

Тези, заринали се в купища вещи, и при които е очевадно за каква ситуация става въпрос или има и скрити такива, които освен че сами не са осъзнали психичното си разстройство, ами, и почти по нищо не им личи?!?
В Америка вещоманите ги снимат в телевизионни предавания, а в България, лично аз, не съм чувала за такива особняци! Дали защото тук не се срещат? Или пък ги има, но не сме опрели до тях .... Възможно ли е хобито, от любимо занимание, да се превърне във вещомания? Вие какво мислите по въпроса?
Perla
 
Мнения: 23
Регистриран на: 10 Апр 2014, 10:09

Re: Хоби или вещомания?

Мнениеот Мади Ранчева » 14 Апр 2014, 13:19

Тези, които в Америка се вещомани, в България се вехтошари, разлиакта е там, че вещоманите събират ценни по един или друг начин вещи, а вехтошарите събират всичко, което дори и вещоманите не искат :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :D :D :D :D :D :lol: :lol: :lol:
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Хоби или вещомания?

Мнениеот Kaya » 04 Дек 2014, 17:57

Е всеки има право да има хобита, стига само да не говорим за някакви болестни състояния :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Хоби или вещомания?

Мнениеот Malina » 21 Яну 2015, 16:37

Мисля си че тези са маниаци, не може хобито ти да е да събираш различни предмети, в крайна сметка те заемат много място!
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Хоби или вещомания?

Мнениеот Alexandrina » 21 Яну 2015, 17:15

Те освен, че събират неща, които заемат място, са и неща, които крайно не са им необходими (като кутии от цигари примерно)
Alexandrina
 
Мнения: 153
Регистриран на: 17 Дек 2014, 14:27

Re: Хоби или вещомания?

Мнениеот Pipilota » 22 Яну 2015, 10:16

Alexandrina написа:Те освен, че събират неща, които заемат място, са и неща, които крайно не са им необходими (като кутии от цигари примерно)

Като деца си правихме роботи от кутиите за цигари, което беше много яко, сега като се замисля. По-лошото е, че събират примерно шишета, дрехи, които никога няма да облекат, торбички, парцалчета, капачки, все странни неща. Разбирам да имаш страст към едно нещо, но да събираш, за да си в играта ми идва в повече. :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Хоби или вещомания?

Мнениеот Snejna » 23 Яну 2015, 16:13

Perla написа:Питали ли сте се кои хора са вещомани?

Тези, заринали се в купища вещи, и при които е очевадно за каква ситуация става въпрос или има и скрити такива, които освен че сами не са осъзнали психичното си разстройство, ами, и почти по нищо не им личи?!?
В Америка вещоманите ги снимат в телевизионни предавания, а в България, лично аз, не съм чувала за такива особняци! Дали защото тук не се срещат? Или пък ги има, но не сме опрели до тях .... Възможно ли е хобито, от любимо занимание, да се превърне във вещомания? Вие какво мислите по въпроса?

Има ги разбира се, само че тук никой не ги снима. Голяма част от хората са такъв тип "плюшкини", дори и да не са стигнали до тази крайна фаза.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Хоби или вещомания?

Мнениеот Rali_hr » 23 Яну 2015, 16:26

Чак такива хора не знам, които да са се заринали във вещи, но познавам много, които не изхвърлят почти нищо, освен ако не е безвъзвратно счупено - да речем чиния счупена. :))) Но ако е дреха, дори и закърпена 10 пъти пак се пази.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Хоби или вещомания?

Мнениеот Alexandrina » 27 Яну 2015, 15:38

Чувала съм, че счупена посуда не е хубаво да се държи, трябва да се изхвърли.
Alexandrina
 
Мнения: 153
Регистриран на: 17 Дек 2014, 14:27

Re: Хоби или вещомания?

Мнениеот Anka » 27 Яну 2015, 15:58

Alexandrina написа:Чувала съм, че счупена посуда не е хубаво да се държи, трябва да се изхвърли.

То това е по-скоро суеверие, но всеки си събира разни неща, за хубаво или за лошо се трупат и след 15 години е картинка :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Следваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron