Сушене на плодове и зеленчуци – уред?

Подходящи рецепти, споделен опит и съвети, начин на живот

Re: Сушене на плодове и зеленчуци – уред?

Мнениеот renetka » 04 Май 2015, 16:11

YoLindi написа:
renetka написа:Хм :roll: Не съм виждала подобно чудо. Аз имам най-елементарна центрофуга (не знам дали даже така се казва) за листни салати, която просто ги подсушава.

:o :o само за такова не бях чувала и за какво ти е да са подсушени салатите :roll: и затопля ли ги по някакъв начин, как работи? :roll:

Ако листните не са подсушени точно след 5 минути салатата ти е като супа :twisted:
Въртиш една ръчка ;) Не не ги затопля...
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Сушене на плодове и зеленчуци – уред?

Мнениеот YoLindi » 04 Май 2015, 16:46

renetka написа:
YoLindi написа:
renetka написа:Хм :roll: Не съм виждала подобно чудо. Аз имам най-елементарна центрофуга (не знам дали даже така се казва) за листни салати, която просто ги подсушава.

:o :o само за такова не бях чувала и за какво ти е да са подсушени салатите :roll: и затопля ли ги по някакъв начин, как работи? :roll:

Ако листните не са подсушени точно след 5 минути салатата ти е като супа :twisted:
Въртиш една ръчка ;) Не не ги затопля...

:lol: :lol: :lol: Ако има кой да я чака 5 мин., пак добре, аз мия, режа и ям, а ако случайно остане, гаджето ми я предпочита вчерашна (странен тип е, знам :D ) та не мисля, че има особено предназначение в моята кухня и без това нямам място :D
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Сушене на плодове и зеленчуци – уред?

Мнениеот renetka » 04 Май 2015, 17:00

Много по-хубаво става ;) Както и за спанак да речем, който се продава зверски мръсен и трябва много да го ниеш и ако ти трябва за салата не можеш да го пльоснеш така наводнен. А това да подсушавам листо по листо с кърпа е невъзможно ...
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Сушене на плодове и зеленчуци – уред?

Мнениеот rabotnata pchela » 04 Май 2015, 20:11

renetka, уредите за сушене на плодове и зеленчуци не са точно центрофуга, а е уред, който суши плодове и зеленчуци тип готвене, но вместо да сушиш ябълки 3 седмици на слънце се сушат в уреда. Много са популярни сред суровояди, които не искат нищичко да им е сготвено. :lol: :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Сушене на плодове и зеленчуци – уред?

Мнениеот Andrey » 05 Май 2015, 11:58

Не знам аз мисля да си вземем такъв уред у нас, моята приятелка в желанеито си да спре цигарите се чуди какво да измисли и последно каза, че ще яде само такива полусурови неща, но си мисля, че сметката ми за ток ще скочи толкова много.. май тоя уред ще е по-икономичен от горене на фурната.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Сушене на плодове и зеленчуци – уред?

Мнениеот Slavena » 05 Май 2015, 13:39

и такива уреди ли измислиха? :) Едно време баба ви в уред си е сушила ябълките, омръзна ми от тази глезотия на хората.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Сушене на плодове и зеленчуци – уред?

Мнениеот Локумът » 05 Май 2015, 15:35

Slavena написа:и такива уреди ли измислиха? :) Едно време баба ви в уред си е сушила ябълките, омръзна ми от тази глезотия на хората.

Едно време баба ти не е живяла на улицата с 1048932 коли минаващи дневно :)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Сушене на плодове и зеленчуци – уред?

Мнениеот Elica » 05 Май 2015, 16:22

Уреда се води дехидрататор и изглежда така :)
Hot-Sell-Genuine-Food-Dehydrator-Food-Dryer-Fruit-Food-Drying-Machine-Vegetable-Drying-Food-Dehydration-Dried.jpg
Hot-Sell-Genuine-Food-Dehydrator-Food-Dryer-Fruit-Food-Drying-Machine-Vegetable-Drying-Food-Dehydration-Dried.jpg (24.69 KiB) Прегледано 758 пъти
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Сушене на плодове и зеленчуци – уред?

Мнениеот Andrey » 07 Май 2015, 11:46

Ха, много подредено изглежда ;)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Сушене на плодове и зеленчуци – уред?

Мнениеот renetka » 07 Май 2015, 11:57

rabotnata pchela написа:renetka, уредите за сушене на плодове и зеленчуци не са точно центрофуга, а е уред, който суши плодове и зеленчуци тип готвене, но вместо да сушиш ябълки 3 седмици на слънце се сушат в уреда. Много са популярни сред суровояди, които не искат нищичко да им е сготвено. :lol: :mrgreen:

Усетих се ;)
Те са скъпички доста нали?
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

ПредишнаСледваща

Назад към Вегетарианци и вегани

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта