Сушене на плодове и зеленчуци – уред?

Подходящи рецепти, споделен опит и съвети, начин на живот

Re: Сушене на плодове и зеленчуци – уред?

Мнениеот vanessa_ » 07 Юни 2017, 13:00

И аз искам да си взема уред за сушене на плодове и зеленчуци. :roll: Въпросът ми по-скоро е след като се изсушат как се съхраняват, някакви по-особени и важни препоръки?
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Сушене на плодове и зеленчуци – уред?

Мнениеот chiZzY_biZzY » 08 Юни 2017, 09:21

Трябва да си сигурна, напълно, че са изсъхнали, аз бих го оставила след сушенето за ден върху кухненска хартия,има ли малко влага, те се съсипват, когато са напълно сухи може да ги прибереш в хартиен плик и спокойно да запазиш за консумация.
chiZzY_biZzY
 
Мнения: 123
Регистриран на: 23 Мар 2017, 16:47

Re: Сушене на плодове и зеленчуци – уред?

Мнениеот qwerryyy » 08 Юни 2017, 11:22

когато ги сушите, изчаквате ли да е най-активния сезон. Искам дас и изсуша кайсии , много ги обичам ,но в момента тези, на които попадам все още са кисели.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Сушене на плодове и зеленчуци – уред?

Мнениеот Локумът » 16 Май 2018, 15:44

Много е капризно сушенето, ако не са суупер изсъхнали, после червясват и става язък за труда, който сме положили. Не знам наистина как едно време ги сушиха по прозорците и по терасите на къщите си, как не са ги изяждали разни птици, в града гълъбите ще изкълват всичко.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Сушене на плодове и зеленчуци – уред?

Мнениеот @Лорчето » 14 Ное 2018, 15:10

Аз имам такъв уред, ама да си призная, рядко опирам до него. Не ми се занимава и така прашасва. А заема място. Та, ако не сте някакви супер сериозни и постоянни, по-добре не се харчете.
@Лорчето
 
Мнения: 61
Регистриран на: 14 Ное 2018, 15:07

Предишна

Назад към Вегетарианци и вегани

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта