Купувате ли си прясно мляко от улицата?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Купувате ли си прясно мляко от улицата?

Мнениеот Perla » 15 Апр 2014, 10:03

Чудно ми е как има хора, които редовно си купуват прясно мляко от улични търговци!?
Или са безстрашни, или въобще не си дават сметка на какъв риск излагат семействата си!Разбира се, има и такива, които смятат че е по-добре да си купиш домашно мляко, защото и на това от магазина не му знаят, на 100%, произхода, но то все пак е минало през термична обработка, анализи и т.н.
Вие купувате ли прясно мляко от улицата?
Perla
 
Мнения: 23
Регистриран на: 10 Апр 2014, 10:09

Re: Купувате ли си прясно мляко от улицата?

Мнениеот Коцева » 15 Апр 2014, 10:29

Не съм виждала да се продават по улиците прясно мляко, казано честно, но може би, защото живеем в по-малък град. :roll: но пък намерих в магазини Аскент (не зная дали имат мрежа из страната или са само в нашия град) прясно мляко, което е от тяхна ферма не е обработено и е много добро като домашно, прави си каймак при варене и т.н. не зная през какви тестове минава, но до сега не ни е сполетяло нищо! :D
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: Купувате ли си прясно мляко от улицата?

Мнениеот Sophia.G » 24 Юли 2014, 14:27

По никакъв начин, не мога да си гарантирам качествата му.
Sophia.G
 
Мнения: 155
Регистриран на: 14 Апр 2014, 22:04

Re: Купувате ли си прясно мляко от улицата?

Мнениеот pravilno » 26 Яну 2016, 14:12

Не ги ли забраниха тези продажбипо тротоарите? Аз си взимам от една определена баба от пазара. Тя си има сергия и си продава собствено производство продукти.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Купувате ли си прясно мляко от улицата?

Мнениеот Rali_hr » 26 Яну 2016, 15:01

pravilno написа:Не ги ли забраниха тези продажбипо тротоарите? Аз си взимам от една определена баба от пазара. Тя си има сергия и си продава собствено производство продукти.

Жената си има фирма и т.н. за производство на мляко и сертификати и всичко необходимо, или бабата се разполага от масата и си продава прясното мляко от кравите на село?
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Купувате ли си прясно мляко от улицата?

Мнениеот Andrey » 26 Яну 2016, 15:44

Не ми пречи да си купя, тъй или иначе като се свари и то ще му измрат лошите бактерии :mrgreen:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Купувате ли си прясно мляко от улицата?

Мнениеот borkova » 26 Яну 2016, 16:16

pravilno написа:Не ги ли забраниха тези продажбипо тротоарите? Аз си взимам от една определена баба от пазара. Тя си има сергия и си продава собствено производство продукти.

То това е абсолютно същото, дали ще си купиш от една баба на пазара или от една кола, която минава в определен час през определено място, то просто няма разлика!
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Купувате ли си прясно мляко от улицата?

Мнениеот Mon_ton » 26 Яну 2016, 16:17

От случайни хора не си купувам, но то познати, които отглеждат крави си вземам. то не е ли същото? :roll:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Купувате ли си прясно мляко от улицата?

Мнениеот irka » 27 Яну 2016, 10:01

Винаги съм си купувала от тротоара, така да се каже, :smile: и никога не съм имала проблем. По-добре това, отколкото боклука от магазина!
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Купувате ли си прясно мляко от улицата?

Мнениеот miron » 27 Яну 2016, 10:37

irka написа:Винаги съм си купувала от тротоара, така да се каже, :smile: и никога не съм имала проблем. По-добре това, отколкото боклука от магазина!

Докаго не се вкарате в болница ще си купуваш, после ще се чудиш защо си го правила. Колкото и да е боклук от магазина, той поне е проверен, а това от тротоара, е само ще ти кажа, че бабите не пият толкова много безалкохолно.. :mrgreen:
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта