Как да предпазим децата си от насилие?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Как да предпазим децата си от насилие?

Мнениеот southern_sun » 20 Авг 2011, 15:53

Предполагам, че и вас като малки са ви учили да не приемате подаръци, дъвки, бонбони или каквито и да е лакомства от непознати? Да не се спирате на улицата да говорите с възрастни, които не познавате? Да не отключвате вратата без да сте попитали : Кой е? и разбира се гласът от другата страна да е познат!
Вие като родители също учите децата си да не тръгват с непознати дори да твърдят, че са изпратени от ваши близки, да не се качвате с непознати в коли. Да не казвате, че сте сами в къщи! Винаги когато излизате на вън да предупреждавате вашите близки къде сте и кога ще се приберете.Учите ли детето си да не преминава само през тъмни и безлюдни места? Ако забележи някой съмнителен тип да го следи да потърси помощ от униформени лица -полицай, охрана или портиер?
Ако поведението на негов близък или роднина го притеснява знае ли да сподели опасенията си с вас? Да казва , Не! ако някой се опитва да го докосне по начин, който го плаши или му е неприятно?
Как предпазвате децата си? Споделете вашия опит за да сме си полезни заедно!!!
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Как да предпазим децата си от насилие?

Мнениеот Даниела Стоянова » 20 Авг 2011, 16:04

Ние когато бяхме малки не съществуваха тия заплахи, които дебнат нашите деца.Сега е страшно, по улиците какви ли не луди.Като гледам новините и ми се изправя косата, само убийства и катастрофи. Как да си отгледаш спокойно детето.
За сега нямам дете, но когато стана майка знам, че ще направя всичко каквото е по силите ми за да науча детето си само да се пази!
Даниела Стоянова
 
Мнения: 123
Регистриран на: 05 Авг 2011, 13:42

Re: Как да предпазим децата си от насилие?

Мнениеот Margo » 12 Сеп 2011, 22:50

Даниела Стоянова написа:Ние когато бяхме малки не съществуваха тия заплахи, които дебнат нашите деца.Сега е страшно, по улиците какви ли не луди.Като гледам новините и ми се изправя косата, само убийства и катастрофи. Как да си отгледаш спокойно детето.
За сега нямам дете, но когато стана майка знам, че ще направя всичко каквото е по силите ми за да науча детето си само да се пази!

Всички ние, които вече сме родители правим всичко по силите си, но все не е достатъчно тъй като насилието все пак го има.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Как да предпазим децата си от насилие?

Мнениеот qproin » 27 Окт 2011, 14:24

проблемът е, че насилието е навсякъде- дори в класните стаи. Не можеш да изолираш детето си в къщи и то да не ходи никъде. Не е редно според мен и да учим децата си да се бият и да се защитават. Дъщеря ми е още малка, но и аз от сега съм в ужас какво ни чака след време :(
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Как да предпазим децата си от насилие?

Мнениеот Камелия » 07 Ное 2012, 15:47

qproin написа:проблемът е, че насилието е навсякъде- дори в класните стаи. Не можеш да изолираш детето си в къщи и то да не ходи никъде. Не е редно според мен и да учим децата си да се бият и да се защитават. Дъщеря ми е още малка, но и аз от сега съм в ужас какво ни чака след време :(

Говориш за насилие от деца към деца, а какво ще кажеш ако насилието е приложено към дете на година и десет месеца. 31 годишната майка Лилия Кърджиева е била шокирана когато е отишла да вземе детето си и го е заварила свито в края на пейката цялото в синини от удари и белези от ухапвания. Учителката е казала на майката, че момиченцето й е било жертва на друго дете, което е било много агресивно. В такъв случай виновните са много - от една страна родителите на другото дете, че са го възпитали по подобен начин, от друга страна персонала на детската ясла, че не са видели и не са предотвратили случилото се, от трета страна нас като родители, че сме принудени да си дадем децата на ясла, за да работим тъй като парите все не стигат. Но дали има виновни или не детето си остава малтретирано и това ще му се отрази
един ден.
Камелия
 
Мнения: 183
Регистриран на: 27 Мар 2012, 14:56

Re: Как да предпазим децата си от насилие?

Мнениеот Andrey » 29 Дек 2014, 14:20

qproin написа:проблемът е, че насилието е навсякъде- дори в класните стаи. Не можеш да изолираш детето си в къщи и то да не ходи никъде. Не е редно според мен и да учим децата си да се бият и да се защитават. Дъщеря ми е още малка, но и аз от сега съм в ужас какво ни чака след време :(

Как пък няма да я учиш да се бие, направо си е наложително за наши дни! Никога не се знае дали това умение няма да ѝ потрябва, пък ако ще и да е побойничка! Аз също нямам дете, но един ден, живот и здраве, когато имам ще направя всичко възможно да го науча да вика силно, да удря силно и да бяга бързо! :!:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Как да предпазим децата си от насилие?

Мнениеот Kremiliya » 29 Дек 2014, 14:37

Никак не е лесно да запазим децата си от насилие, особено и като го има около тях самите - а именно в другите деца. Сякаш ги учим на всичко за възрастните, но никога и за малките, те сами се сблъскват с агресията още при децата. Там проблемът е в родителите, не само в отношението им към детето им, но и в това между тях самите. Децата трябва да знаят да се защитават и да ритат!
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Как да предпазим децата си от насилие?

Мнениеот silver933 » 05 Яну 2015, 12:46

Децата трябва да знаят как да се защитават, не трябва да отглеждаме пикльовци. :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Как да предпазим децата си от насилие?

Мнениеот Rali_hr » 08 Яну 2015, 14:32

То ми се вижда като мисия невъзможна, освен от възрастните насилието в момента е най-вече от самите деца, а когато е цял ден на училище не знаеш какво се случва с него. Детето трябва да може да се защитава, а не да се пази в ъгъла.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да предпазим децата си от насилие?

Мнениеот Lili_pili » 09 Яну 2015, 10:48

Когато бях ученичка, беше модерно да се показва, че харесваш някое момиче като я щипеш, блъскаш и прочие. Но към днешна дата в училищата ми се струва, че са взели много от американския пример, който виждаме по филмите и масово се тормозят децата, които не са толкова модерни, толкова богати, толкова интересни. Трябва да се научат да се защитават.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта