Кенгуру пред слинг или обратното?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Кенгуру пред слинг или обратното?

Мнениеот kalinka-kuku » 27 Окт 2016, 10:35

pravilno написа:За моето дете преди години рядко ползвах кенгуруто, но сега ако имам дете, бих използвала слинг. Макар че той е за набързо да излизиш някъде, не е за дълга разходка. Количката е универсална, товариш и тръгваш :lol: .

Слинга не е ли толчно за по-дълга разходка и да му е по-удобно, отколкото, ако е с кенгуру? макар че онзи ден видях един таткао да си държи бебето в слинг като в кенгуру, то разчекнато там и едва спеше милото..
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Кенгуру пред слинг или обратното?

Мнениеот Yarost » 03 Ное 2016, 15:30

В слинга се твърди, че бебето заема по-естествена за него поза. А и седи по такъв начин, че се балансира спрямо тялото на родителя и така и той го носи по-удобно и по-дълго време, без да усеща напрежение.
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

Re: Кенгуру пред слинг или обратното?

Мнениеот Lollipop » 03 Ное 2016, 15:54

Ако се използва правилно, мисля слинга е по-подходящ. Аз малкия сега само със слинг го нося, имаме и количка, но когато ходим някъде, където е по-трудно да се стигне в слинга си заема спокойно подходящи пози и се чувства добре и все пак избягваме това носене, предпочитам да си е в количката, за да съм спокойна, че е в най-удобната и правилна за него поза.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Кенгуру пред слинг или обратното?

Мнениеот София » 16 Яну 2019, 13:56

Задължително слинг или ерго раница. Кенгуруто държи крачетата в неестествена поза и вреди на тазобедрените стави.
София
 
Мнения: 111
Регистриран на: 05 Дек 2018, 11:16

Re: Кенгуру пред слинг или обратното?

Мнениеот Tinki » 28 Яну 2019, 15:30

По този въпрос бих се консултирала с педиатър. Те най-добре са запознати с новостите и тенденциите. Знаят кое е полезно, и кое не.
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Re: Кенгуру пред слинг или обратното?

Мнениеот annamaria » 08 Фев 2019, 16:17

Най-често педиатрите съветват за слинг вместо за кенгуру. Смята се, че кенгурото много не се придържа към анатомичната форма на бебето.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Кенгуру пред слинг или обратното?

Мнениеот Tinki » 11 Фев 2019, 15:48

Макар, че едно време модата беше кенгурото. Някой педиатър не се ли е изказал по този въпрос?
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Re: Кенгуру пред слинг или обратното?

Мнениеот _Лилия_ » 25 Фев 2019, 13:04

Явно вече кенгуру-то се отрича. Аз бях купила за моето, но то категорично отказа да седи в него. Като пощуряло беше, не е за всяко дете.
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57

Re: Кенгуру пред слинг или обратното?

Мнениеот Tinki » 25 Фев 2019, 16:59

Eдно време само в кенгуру са ни носили. Удобство е, но не всяко бебе стои в него. Всякакви такива модерни работи за мен лично трябва да се обсъждат с педиатър.
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Re: Кенгуру пред слинг или обратното?

Мнениеот ivan.stoqnov » 26 Фев 2019, 17:23

Като ги гледам тия майки грабнали децата си в тез сленгове и кенгура, направо кръста ме заболява. Аз моя малкия само веднъж тъй съм го носил и хем съм мъж и после 1 седмица ме боля кръста, от къде тия толкова слаби жени намират тая сила не ми е ясно. Купете си по 1 количка, слагайте го туй бебе вътре и го возете! Пазете си кръстовете, защото един ден туй магаре няма да ви и погледне. И аз на моята жена все ѝ говоря, ама кой ме слуша... Децата, та децата... Те си растат и си тръгват по техните си пътеки и дали носени в кенгуру, сленг или карани в количка, хич си и няма значение за тях... Да са ни живи и здрави!
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта