Кенгуру пред слинг или обратното?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Кенгуру пред слинг или обратното?

Мнениеот mangusta » 15 Апр 2014, 12:56

Привет,
тези дни се чудех кое ли ще е по-удобно за бебо – слинг или кенгуру? За съжаление чувам доста негативни коментари за кенгуруто, въпреки това смятам, че то би било много по-удобно на детето, вместо слинга! В кенгуруто може да маха крачета и ръчички, докато в слинга е доста по-пристегнат, като че ли или само така ми се струва! :?:

От друга страна съм чувала, че в кенгуруто се изкривяват крачетата на детето и има опасност от поражения при растежа му :shock: , не зная дали това не са само митове и легенди, но аз съм пред сериозно дилема кенгуру или слинг, слинг или кенгуру? :roll:
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Кенгуру пред слинг или обратното?

Мнениеот lussy » 15 Апр 2014, 13:00

Отгледала съм и двете си деца в слинг, само мога да кажа, че не познавам по-удобно нещо за отглеждане на деца, според някои се разглезват, понеже са постоянно до майката, но за мен това е нужда на децата, която не трябва да се пренебрегва!
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Кенгуру пред слинг или обратното?

Мнениеот Elica » 26 Ное 2014, 10:28

Аз пък сякаш и двете не ги харесвам, детето според мен се нуждае от свобода да се развива, може ли постоянно да е вързано за врата на майка си, а тези кенгурута са по-скоро да го пренесеш на късо разстояние, не мисля, че е добра идея по цял ден да е в него, нали затова са ги измислили количките :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Кенгуру пред слинг или обратното?

Мнениеот red_eyes » 04 Юли 2016, 14:49

Сега през лятото и двете не ми се струват удачни. Защо да се загрява детето, пък и този, който го носи?
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Кенгуру пред слинг или обратното?

Мнениеот kalinka-kuku » 06 Юли 2016, 15:59

red_eyes написа:Сега през лятото и двете не ми се струват удачни. Защо да се загрява детето, пък и този, който го носи?

Наистина става много топло и неприятно, но пък дечицата се чувстват добре, когато са близо до майките си и усещат сърцето им.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Кенгуру пред слинг или обратното?

Мнениеот qwerryyy » 06 Юли 2016, 16:35

Кенгуруто разбира се идва след слинга, защото в слинг може да се сложи и съвсем малко бебе, но не и в кенгуро! :) Аз лично бих ползвала и двете съвсем скоро, когато имам детенце :heartbeating:
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Кенгуру пред слинг или обратното?

Мнениеот penelopa » 07 Юли 2016, 09:50

Не съм пробвала със слинг. Нямам представа как се омотава, много сложно ми изглежда, а и няма ли по-голяма вероятност да се развърже и детето да падне?
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Кенгуру пред слинг или обратното?

Мнениеот qwerryyy » 16 Авг 2016, 11:47

penelopa написа:Не съм пробвала със слинг. Нямам представа как се омотава, много сложно ми изглежда, а и няма ли по-голяма вероятност да се развърже и детето да падне?

Не вярвам, а и слинговете в момента се правят и със закопчалки и т.н., не е само парцалче. Много жени го ползват и докато спортуват, така че със сигурност е нещо, което не създава проблеми и не е нужно да се мисли :) на мен кенгуруту ми се вижда по-опасно, защото не може да се отпусне, все е право и му се набива гръбчето.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Кенгуру пред слинг или обратното?

Мнениеот Pipilota » 16 Авг 2016, 14:50

Слинговете са удобни, защото бебето е легнало вътре. :) И е сигурно, не се развръзват и не падат децата, спокойно.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Кенгуру пред слинг или обратното?

Мнениеот pravilno » 23 Авг 2016, 12:26

За моето дете преди години рядко ползвах кенгуруто, но сега ако имам дете, бих използвала слинг. Макар че той е за набързо да излизиш някъде, не е за дълга разходка. Количката е универсална, товариш и тръгваш :lol: .
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта