Кои препарати за съдомиялна са добри?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Кои препарати за съдомиялна са добри?

Мнениеот Мади Ранчева » 15 Апр 2014, 13:38

От скоро започнах да ползвам съдомиялната, която ни подариха за сватбата и малко съм объркана, не само от препаратите, които трябва да използвам, но и от съветите, които чета!
Четох, че при използване на съдомиялна в район, където водата е по-твърда се слага сол :idea: , но не знаех, че солта прави по-мека водата :?: , бях чувала само за содата, дали това не е само мит?! :!: :!:

Друго, което ме обърква са препаратите за съдомиална, взех някакъв от магазина, колкото да я пробвам как работи, но ми казаха, че нямала… еди какво си (не запомних точно)! Я кажете малко повече за препаратите за съдомиялна, кои са по-добри и какво трябва да съдържат, за да бъдат по-добри? :?
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Кои препарати за съдомиялна са добри?

Мнениеот m.vulev » 15 Апр 2014, 13:46

Когато купих съдомиялна на майка ми имаше подарък препарат Грюн грийн блясък или нещо такова, след това забелязах, че е продължила да си купува от тях, може би са добри, не знам
m.vulev
 
Мнения: 182
Регистриран на: 16 Дек 2013, 13:11

Re: Кои препарати за съдомиялна са добри?

Мнениеот mimeto96 » 12 Сеп 2019, 14:25

Аз ползвам Cleffekt All in one на Лидл, без фосфати и съм доволна. Няма надрасквания по чашите. Може да се чупят и наполовина, ако не искате да слагате цяла.
mimeto96
 
Мнения: 260
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 09:55

Re: Кои препарати за съдомиялна са добри?

Мнениеот annamaria » 03 Окт 2019, 16:44

И аз си търся добри таблетки, които да не драскат чиниите и чашите.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Кои препарати за съдомиялна са добри?

Мнениеот victorYa » 03 Окт 2019, 19:22

Всички са добри, стига да се измиват добре. Не виждам разлика между евтините и скъпите.
victorYa
 
Мнения: 28
Регистриран на: 25 Юли 2019, 19:38


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта