Как приготвяте агнешкото за Великден?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Как приготвяте агнешкото за Великден?

Мнениеот M.Tasheva » 16 Апр 2014, 16:44

Всяка година правя един и същ обяд за Великден – печено агнешко с подправки, пълнено с дроб сърма, но това меню се е изтъркало ужасно много на всички! Искаше ми е това семейно великденско събиране да е по-различно, но ме е страх да експериментирам точно за обяда на Великден с неизпробвани рецепти!

Разбира се, че в интернет гъмжи от различни начини за приготвяне на агнешкото за Великден, но искам да ми дадете някаква рецепта, в която агнешкото да стане наистина сочно и ароматно! Каква е вашата рецепта, по която приготвяте агнешкото за Великден?
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Как приготвяте агнешкото за Великден?

Мнениеот dejavu » 16 Апр 2014, 16:50

Тайната в приготвянето на сочно агнешко е в запържването му преди да го мушнеш и да го изпечеш, а за печенето на ниски градуси и дълго време! Иначе моята рецепта е подобна на твоята, но разликата е в запръжката, както и малките разрези, в които слагам морковче и скилидки чесън :!:
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Как приготвяте агнешкото за Великден?

Мнениеот pepa1974 » 16 Апр 2014, 20:08

Аз правя пълнено агнешко бутче, като обезкостявам месото, посолявам го и го пълня с 2-3 моркова-нарязани на кубчета, 1 от най- малките консерви грах на Бондюел, 1 твърдо сварено яйце, кайма, лук-пресен, черен пипер, магданоз, олио,може и няколко кисели краставички-нарязани на ситно,това всичкото объркано в една смес. Зашивам бутчето, намазвам го с разтопено масло, покривам с фолио и пека на бавен огън няколко часа.Накрая 30 минути преди да сваля, махам фолиото, за да хване хубава коричка. За гарнитура-бял сварен ориз с гъби и зелена салата с пресен чесън.
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Как приготвяте агнешкото за Великден?

Мнениеот M.Tasheva » 25 Апр 2014, 11:21

pepa1974 написа:Аз правя пълнено агнешко бутче, като обезкостявам месото, посолявам го и го пълня с 2-3 моркова-нарязани на кубчета, 1 от най- малките консерви грах на Бондюел, 1 твърдо сварено яйце, кайма, лук-пресен, черен пипер, магданоз, олио,може и няколко кисели краставички-нарязани на ситно,това всичкото объркано в една смес. Зашивам бутчето, намазвам го с разтопено масло, покривам с фолио и пека на бавен огън няколко часа.Накрая 30 минути преди да сваля, махам фолиото, за да хване хубава коричка. За гарнитура-бял сварен ориз с гъби и зелена салата с пресен чесън.

Не става ли прекалено тежка плънката, агнешкото не е лека храна, а с прибавена кайма в него :roll: :?:
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron