Електрически стерилизатор или за микровълнова?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Електрически стерилизатор или за микровълнова?

Мнениеот Fancy » 22 Апр 2014, 12:34

След около месец ме очаква голямото събитие - да стана майка и все по-живо се вълнувам за приготовленията, които трябва да направя за него. Така стигнах и до този въпрос за стерилизатора - електрически или за микровълнова е по-удобен, по-безвреден и по-добър като цяло, според вас?

Четох доста мнения и за двата вида, но определено не бяха добре обосновани! Негативното ми мнение за влиянието на микровълновата върху храната - ясно, но не зная дали по някакъв начин може да уврежда шишетата, така че след това да отделят разни неща във водата или млякото :? :o

Какво мислите за електрическите стерилизатори, по-удобни ли са, тъй като виждам, че цените им са доста по-високи в сравнение с тези за микровълнова :?:
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Електрически стерилизатор или за микровълнова?

Мнениеот franky » 22 Апр 2014, 12:48

Това за стерилизатора за микровълнова ми се струва малко невъзможно, но не съм ползвала и не мога да ти кажа нищо, на мен една приятелка ми беше дала електрически и си останах доволна от него! Чувала съм, че става и с тези приставките за тенджера, с които се готви на пара, че са ефикасни, а и са най-евтин вариант за 5 лева, хем имаш здравословно приготвени зеленчуци, хем и стерилизатор ;)
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Електрически стерилизатор или за микровълнова?

Мнениеот xrisy_vd » 22 Апр 2014, 13:59

Аз избрах електрически стерилизатор, голямо удобство е. Стерилизирах всичко в него от шишета и биберони, до бурканчета и кутии. Плюса е, че като извадиш кошничката побира всичко, до колкото съм виждала, тези за микровълнова си имат легла за шишетата. Минуса е, че ако ти е тясна кухнята, трябва да му търсиш място и на него, моя стоеше върху микровълновата. Съвета ми е като избереш марка шишета да си вземеш и стерилизатор същата марка, тъй като знам, че по някой път шишетата не се побират в стерилизатор на друга фирма. Кошничката за готвене на пара, също е вариант, но май е желателно тенджерата и кошничката да се ползват само за стерилизиране. Колкото до цената има варианти, аз си взех употребяван електрически стерилизатор и не съм имала проблем, продадох го и сега 3- та майка ще го ползва, излиза средно колкото нов за микровълнова (40 лв.). Кумата ми използва за микровълнова и стопи вече 2 стерилизатора, но тя нямаше място за още един уред в кухнята си, за това избра този вариант.
Успех и леко посрещане на малката радост! ;)
xrisy_vd
 
Мнения: 70
Регистриран на: 04 Мар 2014, 15:11

Re: Електрически стерилизатор или за микровълнова?

Мнениеот draga.mihova » 30 Апр 2014, 17:15

xrisy_vd написа:Аз избрах електрически стерилизатор, голямо удобство е. Стерилизирах всичко в него от шишета и биберони, до бурканчета и кутии. Плюса е, че като извадиш кошничката побира всичко, до колкото съм виждала, тези за микровълнова си имат легла за шишетата. Минуса е, че ако ти е тясна кухнята, трябва да му търсиш място и на него, моя стоеше върху микровълновата. Съвета ми е като избереш марка шишета да си вземеш и стерилизатор същата марка, тъй като знам, че по някой път шишетата не се побират в стерилизатор на друга фирма. Кошничката за готвене на пара, също е вариант, но май е желателно тенджерата и кошничката да се ползват само за стерилизиране. Колкото до цената има варианти, аз си взех употребяван електрически стерилизатор и не съм имала проблем, продадох го и сега 3- та майка ще го ползва, излиза средно колкото нов за микровълнова (40 лв.). Кумата ми използва за микровълнова и стопи вече 2 стерилизатора, но тя нямаше място за още един уред в кухнята си, за това избра този вариант.
Успех и леко посрещане на малката радост! ;)

Почти няма вариант, в който шишетата да не паснат на стерилизатора, общо взето са стандартни, иначе моята племенница по същия начин използва електрически стерилизатор втора ръка и си остана доволна от него!
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Електрически стерилизатор или за микровълнова?

Мнениеот xrisy_vd » 01 Май 2014, 16:00

draga.mihova написа:
xrisy_vd написа:Аз избрах електрически стерилизатор, голямо удобство е. Стерилизирах всичко в него от шишета и биберони, до бурканчета и кутии. Плюса е, че като извадиш кошничката побира всичко, до колкото съм виждала, тези за микровълнова си имат легла за шишетата. Минуса е, че ако ти е тясна кухнята, трябва да му търсиш място и на него, моя стоеше върху микровълновата. Съвета ми е като избереш марка шишета да си вземеш и стерилизатор същата марка, тъй като знам, че по някой път шишетата не се побират в стерилизатор на друга фирма. Кошничката за готвене на пара, също е вариант, но май е желателно тенджерата и кошничката да се ползват само за стерилизиране. Колкото до цената има варианти, аз си взех употребяван електрически стерилизатор и не съм имала проблем, продадох го и сега 3- та майка ще го ползва, излиза средно колкото нов за микровълнова (40 лв.). Кумата ми използва за микровълнова и стопи вече 2 стерилизатора, но тя нямаше място за още един уред в кухнята си, за това избра този вариант.
Успех и леко посрещане на малката радост! ;)

Почти няма вариант, в който шишетата да не паснат на стерилизатора, общо взето са стандартни, иначе моята племенница по същия начин използва електрически стерилизатор втора ръка и си остана доволна от него!

Аз за това съм написала "по някой път" за шишетата, но предполагам, че има някакъв стандартен размер, който пасва във всеки стерилизатор. От друга страна едва ли една бременна жена ще тръгне със стерилизатора да мери шишетата дали се побират :) И все пак за стерилизатора, излезе ми доста евтин взех го за 40лв. и го продадох за 35лв., въпреки, че беше втора употреба си беше в кутията и с оригинално упътване.
xrisy_vd
 
Мнения: 70
Регистриран на: 04 Мар 2014, 15:11

Re: Електрически стерилизатор или за микровълнова?

Мнениеот S_Milenska » 07 Яну 2015, 10:51

Преди години, когато бях бременна, взех стерилизатор - електрически. За микровълнова не съм вземала. Стерилизатора ми беше в комплект с бебефон, термометър-биберон, нагревател за шишетата (не знам точно как се нарича) и стерилизатора. Всичко беше 120лв, а дори имаше още нещо, но см забравила какво. Стерилизатора все още се ползва от моя приятелка, а скоро ще ражда една друга и на нея съм обещала да й го давам. После ще си го прибера, живот и здраве, мога да реша да имам още деца :lol:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта