Бъбречна криза - камъни в бъбреците

Re: Бъбречна криза - камъни в бъбреците

Мнениеот OrHiDeA » 05 Окт 2011, 18:01

Разбиването на камъни не е подходящо при камъни в уретерите, тогава ако не излязат сами се прибягва до изваждането им с примка.
Аватар
OrHiDeA
 
Мнения: 95
Регистриран на: 03 Апр 2011, 20:48

Re: Бъбречна криза - камъни в бъбреците

Мнениеот tazmaniq » 05 Окт 2011, 19:47

OrHiDeA написа:Разбиването на камъни не е подходящо при камъни в уретерите, тогава ако не излязат сами се прибягва до изваждането им с примка.

Това звучи страшно как по точно с тая примка ?
Аватар
tazmaniq
 
Мнения: 61
Регистриран на: 12 Юни 2011, 11:58

Re: Бъбречна криза - камъни в бъбреците

Мнениеот OrHiDeA » 09 Окт 2011, 21:13

tazmaniq написа:
OrHiDeA написа:Разбиването на камъни не е подходящо при камъни в уретерите, тогава ако не излязат сами се прибягва до изваждането им с примка.

Това звучи страшно как по точно с тая примка ?

Наистина звучи, а и изглежда малко страшно, но добре че са упойките. Вкарва се малка примка през уретрата, преминава през пикочния мехур и достига до уретера - т.е преминава обратно на пътя на урината. По принцип по-добре да не ти се и налага и камъка да си излезе сам, но все пак този метод не е оперативен.
Аватар
OrHiDeA
 
Мнения: 95
Регистриран на: 03 Апр 2011, 20:48

Re: Бъбречна криза - камъни в бъбреците

Мнениеот Bella » 09 Окт 2011, 22:02

OrHiDeA написа:
tazmaniq написа:
OrHiDeA написа:Разбиването на камъни не е подходящо при камъни в уретерите, тогава ако не излязат сами се прибягва до изваждането им с примка.

Това звучи страшно как по точно с тая примка ?

Наистина звучи, а и изглежда малко страшно, но добре че са упойките. Вкарва се малка примка през уретрата, преминава през пикочния мехур и достига до уретера - т.е преминава обратно на пътя на урината. По принцип по-добре да не ти се и налага и камъка да си излезе сам, но все пак този метод не е оперативен.

Крие ли някакви рискове тази процедура? Може ли да се развие някакво възпаление?
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

Re: Бъбречна криза - камъни в бъбреците

Мнениеот bisertaskov » 03 Юни 2012, 22:20

Дали може да се ползва профилактично Куралкули капсули дори да нямаш в момента камъни в бъбреците, или се ползва само при бъбречна криза ?Ако може да почвам че не ми се минава пак през ада. :D
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Бъбречна криза - камъни в бъбреците

Мнениеот Bella » 22 Юни 2012, 10:19

Усещам в областта на бъбреците си тежест, сякаш са натъртени.Това признак на бъбречно заболявани ли е или нещо друго?
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

Re: Бъбречна криза - камъни в бъбреците

Мнениеот mladen » 25 Юни 2012, 22:10

Bella написа:Усещам в областта на бъбреците си тежест, сякаш са натъртени.Това признак на бъбречно заболявани ли е или нещо друго?

Най добре ще ти кажат ако отидеш на ехограф, с бъбреците шега не бива преживял съм бъбречната криза и направо е ужасно.Жените казват че боли повече от раждането представи си за какво става на въпрос.Не е задължително болката в тази област да се дължи на камъни в бъбрека.
За профилактика пия неоренал и за сега нямам проблеми, но ще трябва да отида на ехограф за по сигурно. :D
mladen
 
Мнения: 6
Регистриран на: 25 Юни 2012, 22:02

Re: Бъбречна криза - камъни в бъбреците

Мнениеот atanas » 12 Сеп 2012, 19:59

Преди време страдах от камъни в бъбреците и беше голям кошмар.Една бабешка рецепта ме оправи кора от бреза вари се и после се пие и да чукна на дърво от тогава нямам проблеми.Всяка година профилактично пролет и есен си правя от този чай за всеки случай.На мен поне ми помогна дано помогне и на вас.
atanas
 
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Сеп 2012, 19:52

Re: Бъбречна криза - камъни в бъбреците

Мнениеот Georgica » 13 Сеп 2012, 11:20

mladen написа:
Bella написа:Усещам в областта на бъбреците си тежест, сякаш са натъртени.Това признак на бъбречно заболявани ли е или нещо друго?

Най добре ще ти кажат ако отидеш на ехограф, с бъбреците шега не бива преживял съм бъбречната криза и направо е ужасно.Жените казват че боли повече от раждането представи си за какво става на въпрос.Не е задължително болката в тази област да се дължи на камъни в бъбрека.
За профилактика пия неоренал и за сега нямам проблеми, но ще трябва да отида на ехограф за по сигурно. :D

И аз съм чувала, че тази болка не може да се сравни с никоя друга. Днес прочетох потресаващата история на един българин, които вече няколко години живее без два бъбрека. Наистина ужасно, това ме накара да се замисля и да погледна по сериозно на здравето си. Пия рядко вода, което не е много здравословно.
Georgica
 
Мнения: 49
Регистриран на: 11 Юли 2012, 09:44

Re: Бъбречна криза - камъни в бъбреците

Мнениеот pesho » 06 Авг 2013, 15:52

Рецепта за болни бъбреци – задържане на урина, пиелити, пиелонефрити, камъни, температура и трескави състояния.
Вземат се две супени лъжици изсушени кори и семки от диня и се варят 10 минути в половин литър вода. Сместа се прецежда и се взема на 2-3 порции с подсладител.
pesho
 
Мнения: 62
Регистриран на: 26 Юли 2013, 13:02

Предишна

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с урология и бъбречни заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта