Кълнове – покълване и рецепти с тях!

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Използвате ли покълнали ядки за пречистване на организма?

Мнениеот Kremiliya » 03 Мар 2015, 09:42

Да си призная, дори кълнове съм яла само в китайско от ресторант, никога не съм опитвала да си направя, или съм яла по-различен вид от соевите кълнове, които май слагат в ястията. Наистина знам, че са страшно полезни, но никога не съм се решавала да пробвам да си направя.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Използвате ли покълнали ядки за пречистване на организма?

Мнениеот Andrey » 03 Мар 2015, 16:33

Не сме много научени с тези храни, аз си хапвам най-често кълнове в салати и в ориз понякога :)))
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Използвате ли покълнали ядки за пречистване на организма?

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Мар 2015, 18:57

Никога не съм пробвала да покълвам семена и ядки, знам че са много полезни и вкусни, но досега не съм опитвала да ги приготвя. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Използвате ли покълнали ядки за пречистване на организма?

Мнениеот Krum » 10 Мар 2015, 17:55

НИкога ен съм си покълвал нищо, макар че някои ядки ги харесвам повече накиснати във вода, защото са ми по-вкусни, а не поради някакви други съображения ;)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Използвате ли покълнали ядки за пречистване на организма?

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Мар 2015, 18:10

Не съм ги ползвала с такава цел, даже да си призная и кълнове не съм яла, вземала съм си до толкова, колкого съм хапвала в приятели и т.н., но не мога да се похваля с големи познания, нито знам как могат да се ползват за пречистване на организма да речем.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Използвате ли покълнали ядки за пречистване на организма?

Мнениеот qwerryyy » 24 Ное 2015, 13:53

Аз ги ям защото са ми вкусни, и рядко ги използвам с друга цел, но наистина все чувам, че не знам си какво си! :)
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Използвате ли покълнали ядки за пречистване на организма?

Мнениеот Локумът » 24 Ное 2015, 14:12

qwerryyy написа:Аз ги ям защото са ми вкусни, и рядко ги използвам с друга цел, но наистина все чувам, че не знам си какво си! :)

Това е достатъчно, като ги ядеш, когато трябва то организма ти ще свърши останалото, няма защо да мислиш и да го насочваш ;)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Използвате ли покълнали ядки за пречистване на организма?

Мнениеот luchia@marco » 24 Ное 2015, 14:25

Също са вариант покълналите ядки, другото, с което може да се пречиства организма са накиснати ядки разбити с пасатор или блендер до постигане на каша за заместване на млечните продукти :idea:
luchia@marco
 
Мнения: 115
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 09:54

Re: Използвате ли покълнали ядки за пречистване на организма?

Мнениеот Lisica » 24 Ное 2015, 15:35

luchia@marco написа:Също са вариант покълналите ядки, другото, с което може да се пречиства организма са накиснати ядки разбити с пасатор или блендер до постигане на каша за заместване на млечните продукти :idea:

А после прецежда ли се?
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Използвате ли покълнали ядки за пречистване на организма?

Мнениеот nadqta » 24 Ное 2015, 17:08

Lisica написа:
luchia@marco написа:Също са вариант покълналите ядки, другото, с което може да се пречиства организма са накиснати ядки разбити с пасатор или блендер до постигане на каша за заместване на млечните продукти :idea:

А после прецежда ли се?

Може и да се прецеди, може и така да го запазиш, като в единия случай се получава като прясно мляко, а в другия нещо странно, но много вкусно :idea: редовно си правя и вече половин година не може да ми омръзне, постоянно имам вкъщи такова бадемово мляко.
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта