Селфи – изкуство или нарцисизъм?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Re: Селфи – изкуство или нарцисизъм?

Мнениеот Pipilota » 06 Ное 2015, 07:27

Да, гадно е! Не знам мъжете им как са ок с това нещо, да се показват ц**и и какво ли още не, само и само за някой лайк и завист ли нямам представа, но е супер странно и за мен - грозно :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Селфи – изкуство или нарцисизъм?

Мнениеот mix_twix » 08 Дек 2015, 17:23

Pipilota написа:Да, гадно е! Не знам мъжете им как са ок с това нещо, да се показват ц**и и какво ли още не, само и само за някой лайк и завист ли нямам представа, но е супер странно и за мен - грозно :roll:

хохохо :) лайковете са голяма раота, битката е жестока и безмилостна, не се прави, че и ти не се бориш за някое друго харесване. :)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Селфи – изкуство или нарцисизъм?

Мнениеот magda » 08 Дек 2015, 18:12

mix_twix написа:
Pipilota написа:Да, гадно е! Не знам мъжете им как са ок с това нещо, да се показват ц**и и какво ли още не, само и само за някой лайк и завист ли нямам представа, но е супер странно и за мен - грозно :roll:

хохохо :) лайковете са голяма раота, битката е жестока и безмилостна, не се прави, че и ти не се бориш за някое друго харесване. :)

mix_twix, не всички са дотолкова предстрастени, май си проектираш собственото недоумение по този въпрос върху нас... или само така ми се струва :lol:
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Селфи – изкуство или нарцисизъм?

Мнениеот Jully » 13 Окт 2017, 15:17

Не знам изкуство ли е или не, но е факт, че дории за хубаво селфи се иска поглед, да се направи добра снимка. И да не става смешно, макар че повечето не го виждат така, защото прекаляват с филтрите и лицата им са като от списание, а в действителност и бръчки има и някой друг недостатък, като я пъпка, я дупка.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Селфи – изкуство или нарцисизъм?

Мнениеот Malina » 15 Окт 2017, 16:01

Чисто техчески може и да се сравнява с изкуство, но психически си е жив нарцисизъм. Има хора, които всеки ден държат да публикуват своя снимка. Вече е важно и интересно във фейсбук да се публикува снимка, когато детето се люлее на люлка, например. Или пък някоя жена пила кафе и трябва да разбере целия свят. А снимките, имитиращи "снима ме някой друг" са ми най-смешни.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Селфи – изкуство или нарцисизъм?

Мнениеот kauda » 15 Окт 2017, 16:55

Малина, то имаше едни такива снимки подигравателни. Снимали се сами, а в огледалото се вижда отражението на ръката им. много жалко! И аз не обичам толкова много селфита, какво толкова показваш и демонстрираш.. Колкото и да е красив някой, сигурна съм, че му писва на човек.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Селфи – изкуство или нарцисизъм?

Мнениеот klarissa » 16 Окт 2017, 12:51

Аз си правя селфите, винаги търсите причина да укорите другия, нека всеки сам си решава,а след като хората го харесват, значи няма защо да се сочи като неправилно. Може би и на други им харесва, какво толкова. След като имаме тая платформа да се изявяваме, защо да не го правим?
klarissa
 
Мнения: 133
Регистриран на: 17 Мар 2017, 15:57

Re: Селфи – изкуство или нарцисизъм?

Мнениеот nefertiti » 19 Окт 2017, 17:31

Според мен в селфито няма нищо лошо! Аз много обичам да се снимам и не виждам нищо лошо в това. А освен това няма нищо по-хубаво на света от това да харесваш себе си. Чрез снимката изразяваш себе. Не го правя заради другите, те не ме вълнуват. Доставям кеф на самата себе си като си направя готина снимка. :grin: Да изкуство си е, не всеки може да улови момента, да хване добра гледка около себе си, да улучи готина светлина, да излезне добре на снимката, че и да изрази настроението си. :grin: :grin: :grin: Да ви кажа като мине време и си гледам стари снимки, всяка снимка ми връща спомена за конкретния момент и това много ми харесва.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Селфи – изкуство или нарцисизъм?

Мнениеот Локумът » 20 Окт 2017, 09:01

Как ти връща спомен за конкретен момент, като си повдигнала едната вежда, леко си наклонена напред и устата ти винаги е една и съща.. :roll: Не знам твоите снимки дали са такива, казвам го образно от всички снимки, които виждам.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Селфи – изкуство или нарцисизъм?

Мнениеот Ваня Стойчева » 20 Окт 2017, 12:06

Като ги видя всички с едни толкова еднакви снимки, лошо ми става! И с някакъв надпис отгоре "Ако ме искаш, трябва да можеш да прехвърляш планини за мен".. или път "Лоша съм само с тези, които заслужават" и пак сложено някакво селфи... отчайващ начин за внимание, сериозно!
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

ПредишнаСледваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта