Селфи – изкуство или нарцисизъм?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Селфи – изкуство или нарцисизъм?

Мнениеот MGB » 25 Апр 2014, 10:33

След като многобройните селфи снимки, които ме обливат във Фейсбук реших да започна да водя свой видео дневник. Разбира се, той не е със същата цел, като селфи снимките, но е доста по-забавно от ретро дневниците ми от детството! ;)

Това ме замисли, какво всъщност е селфи, освен че е обявена за международна дума на 2013 година :idea: , какво е и каква е целта? :? По-голямата част от наблюденията ми са, че хората се опитват да го превърнат във вид изкуство (или по-скоро това е иронично казано)! :lol: Но защо пък да е иронично, след като това е изкуството на нарцисизма, не мислите ли? :roll:

Колко нарцистични напъна са необходими, за да се получи едно качествено селфи :mrgreen: :mrgreen: , за да бъде качено в социалната мрежа, според вас? И колко трябва да вложи артиста в това изкуство?
Следейки някои мои "приятели" във Фейсбук, разбирам, че не се влагат просто устни наподобяващи кокоше дупе :!: :D , много повече е! Най-плашещото е, когато започнеш да разглеждаш многобройните селфита в профилите, тъй като стават все по-налудничеви, докато накрая просто не издържаш! :oops: :lol: :lol: :lol:
Надявам се, че не съм от най-сбърканите, за да мисля само аз така, търся поддръжници!!! :idea: :idea:
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Селфи – изкуство или нарцисизъм?

Мнениеот николаев » 25 Апр 2014, 10:38

Хахах темата ми изглежда доста интересна, понеже не съм чувал до сега някой да разсъждава над нещо, което е прието за нормално!
Ама като се замисля и аз нарцисизмът е бил един от човешките добродетели, по-забавното е, че хората са до толкова открити в социалните мрежи, че спокойно се признават за "грешници"! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :D :D :D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
николаев
 
Мнения: 110
Регистриран на: 11 Мар 2014, 14:46

Re: Селфи – изкуство или нарцисизъм?

Мнениеот dimilov » 08 Май 2014, 07:15

Снимки на егоистично и лудо фанатизиран инфантил
dimilov
 
Мнения: 10
Регистриран на: 28 Мар 2014, 03:13

Re: Селфи – изкуство или нарцисизъм?

Мнениеот lini_leni » 08 Май 2014, 11:21

dimilov написа:Снимки на егоистично и лудо фанатизиран инфантил

Е, не можеш толкова грубо да съдиш, не че за някои не се е превърнало в болестно състояние, но в повечето случаи хората искат да покажат нещо, та по-скоро се избиват комплекси, ама чак такива определения :lol:
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Селфи – изкуство или нарцисизъм?

Мнениеот pepa1974 » 10 Май 2014, 17:48

Може би просто е някаква мода.
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Селфи – изкуство или нарцисизъм?

Мнениеот maminka » 12 Май 2014, 14:51

pepa1974 написа:Може би просто е някаква мода.

Съгласна съм и като във всяка се стига до крайности, които никога на никого не са необходими :!: :lol:
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Селфи – изкуство или нарцисизъм?

Мнениеот pepa1974 » 13 Май 2014, 17:16

попаднах на блог на бременна, която си е направила селфи и изглежда много сладко: http://www.kolibrito.com/
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Селфи – изкуство или нарцисизъм?

Мнениеот LEILA » 14 Май 2014, 16:58

Прекалено бързо се изопачава всичко, а съвсем не е необходимо, според мен! Няма по-хубаво от това да направиш снимки, за да можеш след време да се връщаш към спомените си, естествено за правилата си има и изключения, но как ще кажеш, че да си правиш селфита е болестно състояние - при всички!!! :o :o :o
LEILA
 
Мнения: 160
Регистриран на: 10 Май 2014, 10:54

Re: Селфи – изкуство или нарцисизъм?

Мнениеот Free1969 » 16 Май 2014, 12:56

Нов сайт за "селфи" : selfielifes.com Посетете новият БЪЛГАРСКИ сайт за селфита,можете да съхраните вашите селфита и да поканите приятели и да ги споделите !
Free1969
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Май 2014, 12:54

Re: Селфи – изкуство или нарцисизъм?

Мнениеот lini_leni » 16 Май 2014, 13:58

Free1969 написа:Нов сайт за "селфи" : selfielifes.com Посетете новият БЪЛГАРСКИ сайт за селфита,можете да съхраните вашите селфита и да поканите приятели и да ги споделите !

Да знаеш, че тука не са много толерантни към такива "готини" реклами, аз разбирам да е нещо стойностно ами място, в което е събират хора с проблеми :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Следваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта