Кой е любимият ви български сериал?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Re: Кой е любимият ви български сериал?

Мнениеот m0n4eto » 06 Апр 2015, 17:04

Rali_hr написа:
Pipilota написа:Монче, не знам но сегашните млади актьори, толкова им приписват модерно говорене на младежите ала "ко стаа брат копеуе" че нищо не им се разбира. Въпреки че имам доста приятели във възрастта около 20г. никой не ми е създавал проблеми в разбирането му. Не знам каква е тая глупава мода в българското кино, абсурдно е просто!

Права си! Не знам на тези режисьори каква е извратената им представа за младите хора, но е гнусно чак! :x

е то като е престорено е нормално да звучи глупаво и странно. ама колко от нас говорят на правилен книжовен български в ежедневието си?
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Кой е любимият ви български сериал?

Мнениеот Mon_ton » 06 Апр 2015, 17:07

Рали и аз не ги харесвам как говорят, много ме дразнят.

m0n4eto написа:е то като е престорено е нормално да звучи глупаво и странно. ама колко от нас говорят на правилен книжовен български в ежедневието си?

Не е така, това не означава, че ние като се съберем не можем да се разбираме. Не мисля, че става въпрос за книжовен език, но означава, че не е нужно да казва един тийн "уат;с ъп копел", нали!
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Кой е любимият ви български сериал?

Мнениеот Ginger » 06 Апр 2015, 17:37

m0n4eto написа:е то като е престорено е нормално да звучи глупаво и странно. ама колко от нас говорят на правилен книжовен български в ежедневието си?

Според мене работата е в това, че ние възприемаме правилната речта, но по никакъв начин не можем да се пречупим да говорим по този начин помежду си, тогава е престорено :idea:
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Кой е любимият ви български сериал?

Мнениеот mix_twix » 07 Апр 2015, 09:56

Имаше един, революция Z който не беше лош, точно младежки, разбира се за говоренето няма какво да говорим. :mrgreen:
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Кой е любимият ви български сериал?

Мнениеот Локумът » 21 Дек 2016, 15:32

Под прикритие, което става, тея сегашните вече са от зле по-зле.. не знам как па не с енаучиха да си праят озвучаването, филмите да са интересни..
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Кой е любимият ви български сериал?

Мнениеот borkova » 27 Дек 2016, 15:57

Сега чакам да видя новия сериал по бтв какъв ще бъде, иначе най-много ми хареса Откраднат живот.
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Кой е любимият ви български сериал?

Мнениеот Mon_ton » 29 Дек 2016, 16:45

borkova написа:Сега чакам да видя новия сериал по бтв какъв ще бъде, иначе най-много ми хареса Откраднат живот.

Ще има нов сериал ли, как се казва, почнаха ли рекламите? Дано да си го бива!
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Кой е любимият ви български сериал?

Мнениеот _Лилия_ » 26 Окт 2018, 09:15

Имаше преди време един, който много харесах. Исторически, със страхотен актьорски състав - Наум Шопов, Башар Рахал. Казваше се "Дървото на живота". Жалко че беше кратък.
Сега най-любим ми е "Откраднат живот". Радват ме българските филми напоследък, има раздвижване, има и добри актьори. Дано има приемственост през годините и тенденцията да е все в положителна посока.
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57

Re: Кой е любимият ви български сериал?

Мнениеот sky_100 » 29 Окт 2018, 12:59

Аз харесвам "Скъпи наследници", ама в много неудобен за работещите хора час е. Добре че мога да го гледам на запис по късни доби :razz:
sky_100
 
Мнения: 151
Регистриран на: 24 Окт 2018, 14:16

Re: Кой е любимият ви български сериал?

Мнениеот kikimoraa » 29 Окт 2018, 13:16

Все ощене ми харсва проблема с озвучаването, който остава по бг филмите. :evil:
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

ПредишнаСледваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта