Предложете книга, която да грабне тийнейджър!

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Предложете книга, която да грабне тийнейджър!

Мнениеот black » 20 Яну 2016, 14:05

Всеки тийнейджър трябва да прочете "Мементо" на Радек Йон. Книгата е доста стара, от 1989 г., но доста натуралистично обрисува живота на наркомана и последствията от дрогата. Чел съм я 13-14-годишен и всичко ми се е запечатило в главата.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Предложете книга, която да грабне тийнейджър!

Мнениеот rabotnata pchela » 20 Яну 2016, 14:58

black написа:Всеки тийнейджър трябва да прочете "Мементо" на Радек Йон. Книгата е доста стара, от 1989 г., но доста натуралистично обрисува живота на наркомана и последствията от дрогата. Чел съм я 13-14-годишен и всичко ми се е запечатило в главата.

за първи път я чувам, но определено ще я запомня! Дори и аз бих я прочела.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Предложете книга, която да грабне тийнейджър!

Мнениеот Nightmare » 20 Яну 2016, 16:23

rabotnata pchela написа:
black написа:Всеки тийнейджър трябва да прочете "Мементо" на Радек Йон. Книгата е доста стара, от 1989 г., но доста натуралистично обрисува живота на наркомана и последствията от дрогата. Чел съм я 13-14-годишен и всичко ми се е запечатило в главата.

за първи път я чувам, но определено ще я запомня! Дори и аз бих я прочела.

Мисля, че преди доста години направиха и филм по книгата, смея да кажа е добър... доста на Крис Нолън... :idea:
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Предложете книга, която да грабне тийнейджър!

Мнениеот Jully » 20 Яну 2016, 17:10

Nightmare написа:
rabotnata pchela написа:
black написа:Всеки тийнейджър трябва да прочете "Мементо" на Радек Йон. Книгата е доста стара, от 1989 г., но доста натуралистично обрисува живота на наркомана и последствията от дрогата. Чел съм я 13-14-годишен и всичко ми се е запечатило в главата.

за първи път я чувам, но определено ще я запомня! Дори и аз бих я прочела.

Мисля, че преди доста години направиха и филм по книгата, смея да кажа е добър... доста на Крис Нолън... :idea:

Филмът същото име ли носи? Книгата не мисля, че ще може да се намери в наши дни от някъде да се купи.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Предложете книга, която да грабне тийнейджър!

Мнениеот pavleta » 21 Яну 2016, 11:17

В библиотеките трябва да я има. Също и в тези на по-старото поколение, нали нашите родители купуваха доста книги. И в интернет може да изскочи нещо.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Предложете книга, която да грабне тийнейджър!

Мнениеот Mamacita » 21 Яну 2016, 13:53

Странно, че не е преиздавана скоро, като се има предвид колко позитивни отзиви има за нея, как променя мисленето на хората изцяло
Mamacita
 
Мнения: 250
Регистриран на: 13 Дек 2014, 10:52

Re: Предложете книга, която да грабне тийнейджър!

Мнениеот Elica » 21 Яну 2016, 16:18

Да книгата е много добра и по-скоро е поучителна. Аз си спомням една книга, която четох като малка.. разказваше се за един случай, в който в семейството бащата изнасилва момичето многократно, всъщност си беше абсолютен сексуален домашен тормоз, за жалост ми изкочи отглавата името, но историята си я спомням ясно. Доста ми промени мисленето за забавленията от този тип.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Предложете книга, която да грабне тийнейджър!

Мнениеот Бет » 23 Апр 2016, 23:22

Аз съм на 14 почти 15 (казвам понеже се пита за тийнейджъри).
Моите любими книги са:
Поредица...-Създадена от дим и кост; Дни на кръв и звездна светлина; Сънища за богове и чудовища /Лейни Тейлър/.
Поредица "Лукс"-Обсидиан; Оникс; Опал; Основа; Отпор /Дженифър Л. Арментраут/.
Единична книга-Ние, лъжците(E. Локхарт).
Тези са ми любимите, но съм чела и още много други (сега чета Синдер /Мариса Мейър/).
Надявам се да й харесат :) :sunshine:
Бет
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Апр 2016, 23:09

Re: Предложете книга, която да грабне тийнейджър!

Мнениеот iwoni » 25 Апр 2016, 13:42

Бет написа:Аз съм на 14 почти 15 (казвам понеже се пита за тийнейджъри).
Моите любими книги са:
Поредица...-Създадена от дим и кост; Дни на кръв и звездна светлина; Сънища за богове и чудовища /Лейни Тейлър/.
Поредица "Лукс"-Обсидиан; Оникс; Опал; Основа; Отпор /Дженифър Л. Арментраут/.
Единична книга-Ние, лъжците(E. Локхарт).
Тези са ми любимите, но съм чела и още много други (сега чета Синдер /Мариса Мейър/).
Надявам се да й харесат :) :sunshine:


Здравей! Искам да те попитам дали смяташ, че синът ми, който е на 12, биха му харесали тези книги? Малък ли е за тях? Гледам, че се заглежда по подобни. Какво ти харесва на теб в тях?
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Предложете книга, която да грабне тийнейджър!

Мнениеот Lisica » 28 Сеп 2018, 10:20

Много добри предложения, според мен една от топ книгите е Пърси Джаксън, много деца са се зарибили по четенето именно от такива книги.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

ПредишнаСледваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта