Как да променя цвета на дървена секция - помощ!

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Как да променя цвета на дървена секция - помощ!

Мнениеот franky » 28 Апр 2014, 13:08

Сигурно заради идването на пролетта започнаха да ми щукват интересни идеи за старите мебели вкъщи (мъжа ми вече трудно ме понася)! :lol: :lol: В това число влизат една дървена секция нацапана с грозна черна боя, дървена маса и дървените шкафове в кухнята!
Последните две са лесна работа с малко повече шкурка и няколко кутии с лак ще оправим положението 8-) или поне така се надявам! Обаче мисълта за дървената секция не ме оставя да спя... образно казано, де, имам здрав сън! :lol: :mrgreen: :mrgreen: Много искам да променя цвета й, но нямам идея как, дайте акъл! :?

Нямам идея как е боядисвана дървената секция и дали това е бил първоначалният й цвят, но нямам търпение да го махна и да я боядисам в бяло! :!: :idea: :!: Чух, че боята може да се свали с пистолет с горещ въздух, но не знам технологията :roll: , ударете едно рамо, дайте малко помощ! :roll:
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Как да променя цвета на дървена секция - помощ!

Мнениеот николаев » 28 Апр 2014, 13:17

Имаше един препарат за сваляне на боя, но за по-сигурно е по-добре да отидеш да питаш в железарията преди да купиш ;)
николаев
 
Мнения: 110
Регистриран на: 11 Мар 2014, 14:46

Re: Как да променя цвета на дървена секция - помощ!

Мнениеот Anka » 12 Яну 2015, 16:51

Най-добре да се допиташ до майстори, за да не развалиш секцията :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Как да променя цвета на дървена секция - помощ!

Мнениеот rabotnata pchela » 19 Яну 2015, 14:19

Ами и нея изтъркай и след това лакирай на ново ;) Така или иначе трябва да играе шкурката ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да променя цвета на дървена секция - помощ!

Мнениеот Ilona » 06 Фев 2019, 15:13

Най-евтиния вариант сигурно е с някакъв лак, но няма да промени коренно цвета.
Другия начин е с мебелно фолио. Има голямо разнообразие, но ще излезе и по-скъпо за цяла секция.
Ilona
 
Мнения: 89
Регистриран на: 07 Яну 2019, 11:02


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта